Top 5: Technológie pre inteligentnú záhradu


27/07/2022 in Pre partnerov
Vedľa domu môže Miniserver obstarať množstvo úloh aj na záhrade. Zákazníkom tak zostáva viac času na starostlivosť o rastliny a ich záhradu. Predstavujeme vám 5 našich odporúčaní pre inteligentnú záhradu.

Inteligentné zavlažovanie

Zavlažovací systém na záhradách sa pomaly aj v našich končinách stáva štandardom. Ako každý záhradník vie, zalievať záhradu by nemal na priamom slnku. To znamená, že zavlažovanie by malo prebiehať skoro ráno. Miniserver počíta s predpoveďou a napadanými zrážkami, neplytvá tak vodou. Navyše ventily k jednotlivým postrekovačom sa otvárajú postupne, to zabráni potenciálne nedostatočnému tlaku.

Tip: Prečítajte si náš návod na automatické zavlažovanie záhrady, kde nájdete všetky podrobnosti o implementácii a to vrátane ukážky konfigurácie Loxone Config.

Vonkajšie osvetlenie

Tiež osvetlenie záhrady večer alebo v noci je veľmi praktické automatizovať: Nielen, že sa postará o atmosféru, ale je aj bezpečnostným prvkom. Na výpočet, kedy dôjde k zotmeniu, používa Miniserver zemepisné súradnice. Inteligentné vonkajšie osvetlenie, je teda aktívne, iba keď je to potrebné.

Bez ohľadu na to, ako vyzerá záhrada vašich zákazníkov, inteligentné osvetlenie môže byť integrované takmer kdekoľvek: osvetlenie ciest, na stenách domu, svetlá na odkvapoch, bodové svetlá na terasách, osvetlenie bazéna: …

Tip: V našom návode inteligentné vonkajšie osvetlenie nájdete informácie k implementácii, vrátane konfigurácie Loxone Config.

Fotografie hovoria viac ako 1000 slov. Tu je malá inšpirácia pre vás a vašich zákazníkov:

Automatická ochrana pred slnkom

V záhradách, kde nie je prírodný zdroj tieňa, by nemala chýbať ochrana proti slnku.
S Loxone je možné zatieniť markízou. V závislosti na rôznych okolnostiach, ako je poloha slnka alebo izbová teplota, prevezme Miniserver kontrolu nad motorom. V prípade potreby môžu zákazníci markízu roztiahnuť manuálne pomocou aplikácie Loxone alebo ovládača Remote Air.

Ovládanie bazénu

Na jednoduché a efektívne riadenie bazéna sme so spoločnosťou Peraqua vyvinuli systém AquaStar Air. Jedná sa o moderný 6-cestný spätný ventil, ktorý v spojení s Miniserverom zaisťuje plne automatické a inteligentné riadenie bazéna. Okrem toho má Aquastar Air rad rozhraní pre ovládanie osvetlenia alebo zakrytia bazéna, integráciu tlakových senzorov, meranie hladiny a automatické plnenie, pripojenie teplotných senzorov cez 1-Wire atď. Môžete napr. kedykoľvek ohrievať alebo chladiť na požadovanú teplotu, a mnoho ďalšieho.

Dokonalý zvuk na záhrade

V letných mesiacoch je záhrada využívaná predovšetkým na grilovanie, večierky, príjemné posedenie: … A predovšetkým nesmie chýbať tá správna hudba. Okrem hudobných zón v dome, je možné zaistiť hudbu aj na terase. Audioserver a vstavané reproduktory poskytnú dokonalý zvuk v záhradách vašich zákazníkov.

Zvuk na terase slúži aj ako bezpečnostný prvok. Pokiaľ sa nepozvaný hosť dostane do domu, reproduktory po celom dome slúžia ako alarmové sirény. To upozorní vašich susedov a zlodej utečie.

Akonáhle stojí niekto pri predných vchodových dverách a vy ste práve na záhrade, ľahko vám to unikne. Riešenie: Nechajte zvonček hrať cez reproduktory všade, kde sa vám to hodí.

Online chat

Zaujíma vás viac k tejto téme? Využite náš online chat na webe a vyhnite sa tak prihlasovaniu, formulárom a čakaniu v rade na linke. V chate vyriešite väčšinu otázok a problémov ihneď.

Otvoriť LiveChat

Video: Ako na vonkajšie funkcie?

Opýtajte sa zdarma

Prekonzultujte s námi váš projekt alebo sa staňte Loxone Partnerom v niekoľkých krokoch!

A
Konzultácia projektu zdarma
Zvažujem vo vlastnom projekte využiť Loxone a rád by som získal viac informácií.

A
Stať sa partnerom
Rád by som sa opýtal, v čom spočíva partnerstvo s Loxone a ako na to.

Konzultácia projektu zdarma

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stať sa partnerom

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chcem byť informovaný o novinkách