Spoločnosť Loxone

Spoločnosť Loxone, založená v roku 2009, priniesla revolúciu do ovládania inteligentných domov. Tou je zelený Miniserver, s ktorým spoločnosť rýchlo obsadila predné priečky na trhu. Loxone sa v súčasnosti člení do troch vetiev, ktorými sú Development a Stratégia, Marketingové organizácie a Kompetenčné centrá. Loxone dnes zamestnáva približne 1 000 ľudí a patrí k najrýchlejšie sa rozvíjajúcim spoločnostiam na poli inteligentnej elektroinštalácie a automatizácie na svetovom trhu.

Schéma Loxone Group

Vývoj a stratégia

Loxone Electronics GmbH

Centrálou spoločnosti Loxone je Loxone Electronics GmbH v rakúskom Kollerschlag. Tu pracuje viac ako 100 zamestnancov pod vedením Thomasa Mosera, vlastníka spoločnosti, a Martina Öllera, vedúceho obchodu. Centrála sa zameriava predovšetkým na vývoj jadra a softvéru, obchod, marketing a podporu systému Loxone

Vývoj a strategie

Loxone Electronics GmbH

Centrálou spoločnosti Loxone je Loxone Electronics GmbH v rakúskom Kollerschlag. Tu pracuje 100 zamestnancov pod vedením Thomasa Mosera, vlastníka spoločnosti, a Martina Öllera, vedúceho obchodu. Centrála sa zameriava predovšetkým na vývoj jadra a softvéru, obchod, marketing a podporu systému Loxone

Zakladatelia spoločnosti Loxone pred Basecampom

Kompetenčné centrá

Problematika inteligentných domov je veľmi rozmanitá, zahŕňa totiž všetku domácu techniku, ale tiež napríklad spotrebnú elektroniku. Kompetenčné centrá Loxone sa špecializujú na rôzne odvetvia produktov Loxone od prvotnej myšlienky až po sériovú výrobu.

Marketingové organizace

O lokálne trhy sa stará 45 pobočiek. Zamestnávajú už vyše 1 000 pracovníkov. Ich činnosť sa zameriava predovšetkým na predaj, marketing, podporu miestnych partnerov a starostlivosť o zákazníkov.

Mapa organizácií Loxone

Marketingové organizácie

O lokálne trhy sa stará 45 pobočiek. Zamestnávajú už vyše 1 000 pracovníkov. Ich činnosť sa zameriava predovšetkým na predaj, marketing, podporu miestnych partnerov a starostlivosť o zákazníkov.

Čísla a fakty

2009

Založenie

80+ %

Export

45+

Lokálnych zastúpení (03/2024)

viac ako 28 000

Loxone Partnerov (03/2024)

1 000+

Zamestnancov (03/2024)

viac ako 250 000

Realizovaných projektov (03/2024)

Spolupráca

Snažíme sa, aby inteligentné domy Loxone ponúkali komplexné riešenie pre inteligentnú domácnosť. To by nebolo možné bez spolupráce s našimi partnermi, ktorých starostlivo volíme medzi poprednými svetovými firmami. Spoločne sme schopní reagovať na aktuálne trendy a dodávať najspoľahlivejšie zariadenia na trhu, ktoré uspokoja každého.

Wolfhaus
Energie AG
Frölig
Luxhaus
Fronius
BMW
Keba
Proxon
Kostal
Telenot
Logo Home Connect

Získané ocenenia

Vysoká kvalita, starostlivosť o zákazníkov, efektívne riadenie a hospodárenie patria medzi základné podnikateľské hodnoty Loxone. Dôkazom môžu byť početné ocenenia od nezávislých inštitúcií.

Ocenenia
Logo ALC
Logo Die Presse
Logo Hermes
Logo  Design Award