Hlídání hladiny vody

Use Casesvg>

Problém:

Ať už jde o zavlažování zahrady, čištění automobilů, postřikovací systém na fotbalovém hřišti, splachování toalet nebo dopouštění bazénů: Pro ochranu životního prostředí lze použít dešťovou vodu. I v Evropě je v mnoha zemích pitná voda drahá komodita a dle předpovědí to čeká i Česko. Kromě toho zpracování pitné vody znamená i další investice z našich daní. Kde můžeme šetřit pitnou vodu, rozhodně bychom to měli udělat

Perfektním pomocníkem je sběrná nádrž na skladování dešťové vody. Díky této cisterně můžeme například ekologicky a ekonomicky zavlažovat zahradu. Zásadní funkcí je zde automatické měření hladiny a včasné varování při jejím poklesu. Skvělý úkol pro Loxone.

Řešení: Měření hladiny vody s ultrazvukovým senzorem

Hardware:

Jak na to:

S pomocí Loxone Config lze nakonfigurovat automatické měření hladiny cisterny a varovné funkce během několika minut.

Cisterna je monitorována ultrazvukovým senzorem umístěným na víku nádrže na vodu. Tento senzor má integrovaný převodník 0-10 V. Můžete tedy určit, ve které oblasti se má hladina vody měřit (zde: 0-400 cm). Každých 60 minut měří ultrazvukový senzor hladinu v nádržce a předává informace Miniserveru.

Pokud je dosažena kritická hladina vody (pod 50 %), bude uživatel informován prostřednictvím push notifikace v aplikaci Loxone, aby zabránil chodu vodního čerpadla na sucho. Za tímto účelem byly pro hlídání hladiny předem nastaveny různé stavové hodnoty pomocí bloku Status:

Prázdný (hladina vody = 0)
Velká chyba (hladina vody <100 cm) Varování (hladina vody mezi 100 a 200 cm) Hotovo (hladina vody mezi 200 a 350 cm) Plná (hladina vody> = 350 cm)

Konfigurace:

Měření hladiny vody - konfigurace

Vzorový Config ke stažení:

Proč byste (nebo váš zákazník) měli zvážit hlídání hladiny vody

Automatické měření hladiny vody je levným rozšířením pro nové nebo stávající projekty Loxone. Ultrazvukový senzor lze nainstalovat do cisterny a integrovat do inteligentního systému snadno a rychle. Majitelé jsou informováni o kritické hladině vody prostřednictvím notifikací. Mohou tak předejít chodu vodního čerpadla na sucho a ušetřit si spoustu problémů a nákladů. Hladinu lze také sledovat na dálku.

Hlídání hladiny má obrovský potenciál. Automatické měření hladiny lze použít také ve studnách nebo nejrůznějších nádržích*. Můžete ji dále rozšířit a například provést automatické vypnutí vodního čerpadla, využít oznámení formou hlasového volání nebo upravit zobrazení ve vizualizaci. Vaše kreativita není nijak omezena.

* Doporučujeme zkontrolovat příslušné předpisy.

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone

Vložit komentář