Ako postaviť inteligentnú domácnosť?

Už snívate o vlastnej inteligentnej domácnosti? Alebo vás zaujala inteligentná kancelária, hotel či iné využitie inteligentného riadenia a automatizácie? Ako teda najlepšie začať a s čím je nutné počítať, kým začne stavba inteligentnej domácnosti?
Žena skúša funkcie tlačidla Loxone Touch

Čo by mala moja inteligentná domácnosť vedieť?

Než začnete plánovať inteligentný dom, je nutné definovať si svoje potreby a priania. Možné je prakticky všetko, ale pokiaľ to človek nevidí na vlastné oči, ťažko si predstavuje, ako funguje inteligentná domácnosť. Odporúčame vám navštíviť niektorý z našich showroomov. Je to skvelý zážitok, ktorý vám umožní objaviť a vyskúšať rôzne funkcie.

Aké funkcie by mala mať domácnosť?

Pre inteligentné riadenie domácnosti sú dôležité rôzne senzory a čidlá, od ktorých závisí rozsah funkcií. Senzory prítomnosti, teplotné čidlá a okenné a dverové kontakty sú prakticky nevyhnutné doplnky.

produkty pre inteligentnú domácnosť
Brožúra

Naša bezplatná Brožúra o inteligentnej domácnosti podrobne popisuje všetky funkcie a ich výhody. Nájdete tu aj cenové ponuky hotových domov. Stojí za prečítanie.

Brožura

Naša bezplatná Brožúra o inteligentnej domácnosti podrobne popisuje všetky funkcie a ich výhody. Nájdete tu aj cenové ponuky hotových domov. Stojí za prečítanie.

funkcie domu s Loxone

Plánovanie inteligentnej domácnosti –
oblasti použitia Loxone: 

Tienenie: 

Naplánujte automatické tienenie do vašej inteligentnej domácnosti. Je možné integrovať takmer všetky typy tienenia – od žalúzií cez rolety až po markízy. Inteligentné automatické tienenie zaisťuje pohodlie a energetickú efektivitu.

Vnútorna klíma:

Myslite pri plánovaní na inteligentné ovládanie vykurovania, klimatizácie či vetrania vášho obydlia. Už nikdy sa potom nemusíte starať o teplotu, kvalitu a vlhkosť vzduchu vo vnútri. Optimálnu klímu máte zaručenú v každej miestnosti.

Osvetlenie:

Plánovať domácnosť bez inteligentného osvetlenia? Pripravili by ste sa o ideálnu svetelnú náladu na každú príležitosť. Nezáleží, akú technológiu osvetlenia použijete. Vždy si užívate maximálne svetelné pohodlie.

Energetický manažment:

Vďaka spolupráci tienenia, vykurovania a ďalších technológií vo vašom dome je inteligentné riadenie energií hračka. Vyššia energetická účinnosť a efektivita chráni nielen životné prostredie, ale uľaví aj vašej peňaženke.

Multimédia a hudba:

Hrá hudba zásadnú úlohu aj vo vašom živote? Potom sa pri plánovaní inteligentnej domácnosti nevyhnete riešeniu audia s Loxone. Do riadenia médií ľahko integrujete televíziu, projektor aj konzolu.

Prístup:

Majte ideálnu kontrolu nad prístupom s Loxone. Či už pridáte 2 alebo 200 užívateľov, k dispozícii máte veľa individuálnych prístupových riešení do vašej inteligentnej domácnosti. Využite tichý, svetelný zvonček, vzdialený prístup a mnoho ďalšieho.

Asistované bývanie (AAL):

Prvky asistovaného bývania Loxone zaisťujú nezávislý a samostatný život v starobe alebo s hendikepom. Inteligentná domácnosť na vás dá pozor – detekuje pád, má núdzové tlačidlo a veľa ďalšieho.

Zabezpečenie:

Systém bezpečnosti s Loxone je tak komplexný, pretože využíva inštalované komponenty z iných oblastí. Inteligentná domácnosť zaženie zlodeja, ochráni vás pred požiarom alebo prekúrením a uchová vaše dáta v súkromí.

Zavlažovanie:

Aj so zavlažovacími systémami, sprinklermi a podobne môžete vo vašom vysnívanom inteligentnom dome počítať. Miniserver dáva zavlažovaniu povely vždy v pravý čas, a to na základe predpovede počasia aj senzorov v danej krajine. Zohľadňuje aj naplnenosť nádrže.

Bazén a wellness:

Plánujete bazén alebo saunu? Miniserver prevezme kontrolu aj nad vašou malou či veľkou wellness oázou. Získate funkcie detskej poistky, vzdialeného prístupu, riadenia filtrácie, spätného preplachovania a mnoho ďalšieho.

Extra tip:

Konzultácie projektu, priania a prekážok. Naši odborníci sú vám k dispozícii zadarmo a bez záväzkov – od plánovania projektu až po záverečné úpravy. Využite 11 rokov skúseností s projektmi Loxone po celom svete a nechajte si poradiť priamo od výrobcu, ako na inteligentnú domácnosť.

Je pre mňa Loxone vhodný systém?

Loxone ponúka ideálne riešenie pre riadenie a automatizáciu projektov všetkého druhu – či už ide o dvojizbový byt, rodinný dom, kanceláriu, reštauráciu, obrovský hotelový komplex, alebo napr. pivovar. Ľahko sa používa a je cenovo dostupný. Všetky komponenty spolu dokonale spolupracujú. S Miniserverom a jeho mnohými rozhraniami je možné realizovať takmer čokoľvek. Preto je vhodný do akejkoľvek budovy.

Mama a dcéra sa hrajú

Budova sama vie, čo má robiť

Sme toho názoru, že inteligentná domácnosť by mala väčšinu úloh v oblasti bezpečnosti, pohodlia a energetickej účinnosti plniť sama. U nás sa zameriavame na každodenný život a praktickosť. Budova sa o seba postará sama a vy v aplikácii vidíte, že je všetko v poriadku.

Top 6 dôvodov prečo použiť Loxone

Unikátnosť: Funkcie, ktoré inde nenájdete

Univerzálnosť: Nemusíte riešiť rôzne systémy a dodávateľa

Bezpečie: Požiar, voda, počasie, vlámanie, technické problémy – na všetko systém upozorní a sám reaguje

Úspory: Žiadne plytvanie, žiadne prekvapenia pri vyúčtovaní

Jednoduchosť: Ovládanie pomocou tlačidla alebo aplikácie

Spoľahlivosť: Produkty pre najnáročnejšie nasadenie

Na čo si dať pozor?

Ovládajte svoj rozpočet

Cena závisí od rozsahu funkcií. Pokiaľ začnete len základnými funkciami (napríklad len kúrenie), môžete neskôr svoj domov vybaviť ďalšími. Navyše: Takmer všetky funkcie inteligentnej domácnosti majú pozitívny vplyv na optimalizáciu nákladov!

Neprehliadnite:

Zvážte možnosti Kotlovej dotácie. Požadované funkcie potom konzultujte s našimi odborníkmi, ktorí vám poradia optimálne riešenie pre konkrétne podmienky a nájdu vhodnú realizačnú firmu.

 

Na stavbe s predstihom

Čím skôr si naplánujete vašu inteligentnú domácnosť, tým hladšia bude výstavba. Je absolútne nutné informovať všetky inštalačné firmy včas. Obzvlášť dôležité je ich informovať, aký tepelný zdroj použijete, ešte pred tým, než sa začne vylievať podlaha.

Čo ďalšie je potrebné vziať do úvahy pri plánovaní inteligentnej domácnosti?

Novostavba

Staviate od nuly? Nechajte váš inteligentný dom ihneď prepojiť pomocou Loxone Tree – aj keď to možno spočiatku nebudete potrebovať.

Technológia Tree a všetky produkty Tree sa uvádzajú do prevádzky v režime Plug & Play a dokonale spolupracujú. Pomocou Loxone Tree môžete tiež flexibilne zapojiť periférne zariadenia a prepojiť všetky zariadenia Tree medzi sebou. Ušetríte svorky, káble aj miesto v rozvádzači.

Renovácia

Bezdrôtová technológia Loxone Air je ideálna pre všetky renovácie a rekonštrukcie. Air je obľúbenou technológiou aj v nových budovách napríklad na vzdialené ovládanie alebo spínanie zásuviek.

Riešenie je veľmi stabilné a spoľahlivé. Žiadne rušenie. Žiadne prepojovanie. Ľahko a rýchlo s ním premeníte váš rezidenčný alebo komerčný projekt na inteligentnú budovu.

Sieť

Na nastavenie sieťovej štruktúry WLAN je základom vytvorenie prístupového bodu, ktorý je pripojený k pevnej sieti. Prístupové body slúžia na posilnenie siete a zvýšenie dosahu.

Naše odporúčanie: V inteligentnom dome naplánujte jeden prístupový bod na každé poschodie a na záhradu. Zariadenie umiestnite v blízkosti podlahového rozdeľovača alebo na miesto medzi rozdeľovače.

Tip: Pri prístupovom bode myslite aj na vypínateľnú zásuvku, aby ste ho mohli neskôr vypnúť. Tým sa znižuje vystavenie žiareniu a šetrí energiu.

Ako postupovať?

Podporíme vás pri plánovaní inteligentnej domácnosti – chceme, aby ste nemali žiadny stres s rozhodovaním, vedeli presne, čo a prečo kupujete a z výsledku boli nadšení.

Dopyt

Odoslali ste dopyt a medzitým sa môžete nechať inšpirovať ďalšími nápadmi. Náš odborník vás bude kontaktovať, aby vám podrobnejšie vysvetlil Loxone a prebral s vami vaše priania a predstavy.

Vyhľadávanie partnerov

Pokiaľ si to budete priať, vyhľadáme vo vašom okolí ideálnu inštalačnú firmu. Na základe vašich prianí a predstáv vám inštalačná firma zostaví individuálnu ponuku a prejde ju s vami.

Realizácia

Ak ste so všetkým spokojní môžete dať projektu zelenú. Po celú dobu od plánovania projektu Loxone a aj po jeho dokončení sme vám vždy k dispozícii.

Mimochodom: K projektu nemáte zo strany Loxone žiadny záväzok a konzultácia s nami vás nebude stáť ani korunu. Inštalačné firmy však môžu požadovať zaplatenie nákladov na tvorbu cenovej ponuky.

Vaša bezplatná konzultácia k projektu

Snívate o vlastnom projekte s Loxone, ale neviete, ako a kde najlepšie začať? Naši profíci sú vám k dispozícii úplne zadarmo a nezáväzne.

    • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
ikona dom check

Dom myslí sám

Dokonalá súhra svetla, tienenia, vykurovania a zvuku.

bez cloudu

Bez cloudu

Funguje aj bez internetu. Dáta zostanú v bezpečí medzi vašimi múrmi.

ikona dom ochrana

Škálovateľné

Rastie s požiadavkami, je možné ho dodatočne rozširovať.