Chytré venkovní osvětlení

Use Casesvg>

Problém:

Osvětlení zahrady a domu v noci je vítaný prvek pro zabezpečení a také k navození správné atmosféry.

Z bezpečnostních důvodů by cesty a schody bez jasného kontrastu měly být rovnoměrně osvětleny. V případě schodů se doporučuje osvětlení shora. Výsledné stíny jasně oddělují jednotlivé prvky schodiště. Další bezpečnostní aspekt: ​​nic neděsí zloděje tolik jako dobře osvětlený dům, ten je pro ně tak méně lákavý.

LED světla jsou díky své odolnosti a nízké spotřebě energie ideální pro venkovní osvětlení. Kromě toho lze pomocí správných LED světel také nastavit barevné akcenty světla. Je třeba zajistit, aby použitá světla disponovaly krytím minimálně IP 44.

Aby bylo možné kombinovat funkční a atmosférické světlo nejlepším možným způsobem, je ideální automatické venkovní osvětlení v závislosti na čase a přítomnosti.

Zatímco základní světelná nálada poskytuje základní osvětlení v zahradě v závislosti na čase, některá z použitých světel jsou zvýrazněna, jakmile se někdo přiblíží k domu. Pokud venkovní osvětlení s čidlem již nezaznamená žádný pohyb, opět se ztlumí.

Řešení: Využití Loxone pro automatické venkovní osvětlení

Hardware:

Jak na to:

Osvětlení zahrady nemusí být aktivní celou noc. Stačí, když je aktivní mezi soumrakem a 2:00 ráno s 20% jasem. Automatické venkovní osvětlení má tak pozitivní vliv i na spotřebu energie.

Nálada „Ambient light“ se v zahradě aktivuje pomocí vstupu „Pulse for dusk“ (Impulz setmění). Všechna světla pracují s 20% jasem. Funkční blok „Impulse at“ (Impulz v daném čase) deaktivuje chytré venkovní osvětlení ve 2:00 ráno

Pokud se někdo přiblíží k domu, zatímco je aktivní nálada „Ambient light“, pohyb je detekován senzorem pohybu. Modul řízení světla nyní aktivuje náladu „Movement after dusk“, pokud je provozní režim aktivní. V tomto režimu jsou například dvě světla nad vstupními dveřmi rozsvícena až na 100 %, zatímco zbývající světla v zahradě zůstávají tlumena na 20 %.

Pokud je světelná nálada „Movement after dusk“ neaktivní kvůli absenci pohybu, světelná nálada „Ambient light“ zůstane aktivní a všechna světla jsou opět ztlumena až na 20 %.

To je umožněno funkcí „přimíchání“ modulu řízení světla. Toto mísí jednu světelnou náladu do druhé vždy stanovením vyšší hodnoty. V našem příkladu:

Ambient light: 10 světel při 20 %
Movement after dusk: 8 světel vypnuto, 2 světla zapnuto na 100 %

Jakmile je přepisovací provozní režim neaktivní, je opět rozhodující původní režim.

Konfigurace:

Chytré venkovní osvětlení - konfigurace

Vzorový Config ke stažení:

Smart Outdoor Lighting

Config 14.2.6.16

Proč byste (nebo váš zákazník) měli zvážit venkovní osvětlení s čidlem pohybu?

Chytré venkovní osvětlení nejen pomáhá vašim zákazníkům najít v noci lepší cestu kolem zahrady, ale také odrazuje potenciální zloděje. Vedle bezpečnostního aspektu také přispívá s designu, a proto jej často používají zahradní návrháři.

Díky kontrole času zajistíte, že venkovní osvětlení bude aktivní, pouze pokud to bude mít smysl. To chrání životní prostředí a peněženku vašeho zákazníka. Přidáním funkčních světelných nálad se venkovní osvětlení stává také praktickým pomocníkem.

Inteligentní ovládání stávajícího zahradního osvětlení v systému Loxone je spojeno jen velmi malými dodatečnými náklady.

 

Je třeba dodržovat místní předpisy a normy. Obsah této stránky předpokládá určité dovednosti a znalosti. Tyto informace nenahrazují komplexní know-how Loxone Partnera. Jelikož je Loxone profesionálně pojetí řešení, velmi doporučujeme se spojit s partnerem Loxone a probrat s ním jakoukoli z funkcí uvedených v tomto příkladu využití.

Více příkladů využití Loxone

Vložit komentář