Create Automation

Odstraňujeme zbytočné úkony, zbavujeme starostí a zjednodušujeme ovládanie.

Naša vízia

Na začiatku bola jednoduchá vízia: Domácnosť za nás robí to, čo nechceme alebo nemôžeme robiť sami. Stará sa o bezpečie naše i nášho majetku. Jednoducho sa ovláda. Efektívne hospodári s energiami. Vždy vieme, čo sa deje, a máme ju pod kontrolou kdekoľvek a kedykoľvek.

Situácia dnes? Domov, hotel, kanceláriu alebo napríklad priemysel: Systém Loxone sa stará o kontrolné a automatizačné úlohy všetkého druhu. Uľahčuje a zjednodušuje tak život a prácu už stovkám tisíc ľudí po celom svete. Koniec zbytočným úkonom, starostiam a zložitosti!

 

„Chcel som systém dostatočne inteligentný, jednoducho použiteľný a zároveň dostupný. Moje požiadavky mi vzhľadom na dobu, v ktorej žijeme, neprišli nijako náročné. Aby sa mi samo rozsvietilo správne svetlo, keď vstanem uprostred noci z postele či aby sa žalúzie samy ponáral podľa slnka.“

Martin Öller
Zakladateľ a CEO Loxone

Príbeh Loxone

Všetko začalo v roku 2008 v Rakúsku. Thomasa Mosera a Martina Öllera zaujala myšlienka inteligentného riadenia technológií v domácnosti. Koniec koncov automobily už v tej dobe vedeli samé zaparkovať a rad ďalších vecí. Prečo by tiež doma nemohli profitovať z moderných technológií?

Martin aj Thomas hľadali praktickú domácu automatizáciu pre svoje domy. Takéto riešenie ale na trhu nenašli. Pridaná hodnota ponúkaných technológií bola mizivá, použitie komplikované a obstarávacie náklady neúnosné.

Teda sa rozhodli vytvoriť si svoje riešenie. Začali u vlastného bývania a pokračovali jeho šírením do celého sveta.

změna pojmu chytrá domácnost a počáteční dojmy Loxone

„Inteligentné domy Loxone menia význam slova domácnosť. Napríklad kúrenie sa spustí samo v pravý čas, aby bola teplota až dorazím domov presne taká, akú chcem. Bez toho, aby som musel čokoľvek urobiť. Ak je to potrebné, vždy môžem zasiahnuť, aj keď nie som doma. A nič z toho neobmedzuje moje súkromie.“

Thomas Moser
Zakladateľ a CEO Loxone

Loxone ako automatizácia budov

Spočiatku sme sa sústredili iba na riešenie pre domácnosti, dnes nájdete Loxone v projektoch akéhokoľvek druhu, od malého bytu k hotelom až po rozsiahle budovy či výrobné haly. Postarali sa o to naši partneri a zákazníci sami, ktorí boli natoľko ohromení kvalitou a schopnosťami Loxone, že ho začali využívať aj pre komerčné nasadenie. Vypočuli sme ich priania a systém tomu začali prispôsobovať.

Naša misia

Život v inteligentnom dome nevnímame ako luxus alebo sci-fi. Je to pre nás štandard bývania súčasnosti. Základná myšlienka dvoch zakladateľov sprevádza prácu všetkých Loxonautov deň čo deň, krok za krokom. Približne 1 000 zamestnancov po celom svete s vášňou prináša na svetlo sveta riešenie inteligentnej domácnosti a budovy, ktoré splnia všetky nároky súčasnosti i budúcnosti. Chceme, aby sa Loxone stal novým štandardom elektroinštalácie po celom svete.

Nadšenie, ktoré mení svet

Vďaka desiatkam tisíc hotových realizácií Loxone v rôznych kútoch sveta už patrí medzi najvýznamnejších hráčov na trhu. To ale nestačí. Plánujeme pokračovať v usilovnej práci, kým svoju misiu nesplníme. Preto hľadáme ľudí, ktorí chcú meniť svet.

Chcete sa dozvedieť viac?

Žena si číta noviny Smart Times

Prelistujte si stránky plné inšpirácie, nápadov a odpovedí. Smart Times vám ukáže krásne stavby a známe tváre i predajú cenné rady a skúsenosti. A mnoho ďalšieho!

Chcete sa dozvedieť viac?

Prelistujte si stránky plné inšpirácie, nápadov a odpovedí. Smart Times vám ukáže krásne stavby a známe tváre i predajú cenné rady a skúsenosti. A mnoho ďalšieho!