Top 6: Technologie pro inteligentní zahradu

Ondřej Brynych
1 června, 2020 in Pro partnery
Vedle domu může Miniserver obstarat řadu úkolů i na zahradě. Zákazníkům tak zůstává více času na péči o rostliny a jejich zahradu. Představujeme vám 6 našich doporučení pro inteligentní zahradu.

Doporučení č. 1: Inteligentní zavlažování

Zavlažovací systém na zahradách se pomalu i v našich končinách stává standardem. Vzpomeňte si na horké léto roku 2018: Pro ty, kteří neměli zavlažovací systém, bylo zalévání poměrně únavné. Jak každý zahradník ví, zalévat zahradu by neměl na přímém slunci. To znamená, že zavlažování by mělo probíhat časně ráno.

Tip: Přečtěte si náš návod na automatické zavlažování zahrady, kde najdete všechny podrobnosti o implementaci a to včetně ukázky konfigurace Loxone Config.

Doporučení č. 2: Kontrola nádrže

Náš kolega Manuel používá dešťovou vodu z nádrže, pro ekologické a levné zavlažování zahrady. Proto, aby věděl, kolik vody je v nádrži, musel odkrýt víko a zkontrolovat jej. Použité čerpadlo by nemělo být aktivováno, pokud je hladina příliš nízká. Časté sledování nádrže bylo poněkud vyčerpávající, ale tyto dny už jsou dávno pryč. Nádrž byla následně integrovaná do systému Loxone. Vše co bylo potřeba, byl ultrazvukový senzor.

Tip: V našem návodu na automatické měření hladiny, najdete veškeré podrobnosti týkající se monitorování retenční nádrže a ukázku konfigurace.

Doporučení č. 3: Venkovní osvětlení

Ovládání osvětlení není problémem pouze uvnitř domácnosti. Také osvětlení zahrady večer nebo v noci je velmi praktické automatizovat: Nejen, že se postará o atmosféru, ale je i bezpečnostním prvkem. Pro výpočet, kdy dojde k setmění, používá Miniserver zeměpisné souřadnice. Chytré venkovní osvětlení, je tedy aktivní, pouze když je to potřeba.

Bez ohledu na to, jak vypadá zahrada vašich zákazníků, inteligentní osvětlení může být integrováno téměř kdekoliv: osvětlení cest, na zdech domu, světla na okapech, bodová světla na terasách, osvětlení bazénu: …

Tip: V našem návodu inteligentní venkovní osvětlení najdete informace k implementaci, včetně konfigurace Loxone Config.

Fotografie říkají více než 1000 slov. Zde je malá inspirace pro vás a vaše zákazníky:

Doporučení č. 4: Dokonalý zvuk na zahradě

V letních měsících je zahrada využívána především pro grilování, večírky, příjemné posezení: … A především nesmí chybět ta správná hudba. Kromě hudebních zón v domě, lze zajistit hudbu i na terase. Music Server a vestavěné reproduktory poskytnou dokonalý zvuk v zahradách vašich zákazníků.

Zvuk na terase slouží také jako bezpečností prvek. Pokud se nezvaný host dostane do domu, ozve se ve všech reproduktorech výstražný tón. Tento způsob upozorní Vaše sousedy a zloděj uteče.

Jakmile stojí někdo u předních vchodových dveří a vy jste zrovna na zahradě, snadno vám to unikne. Řešení: Nechte zvonek hrát skrz reproduktory na terase.

Doporučení č. 5: automatická ochrana před sluncem

V zahradách, kde není přírodní zdroj stínu, by neměla chybět ochrana proti slunci.
S inteligentním systémem Loxone lze zvětšit oblast stínu markýzou. Vše, co je potřeba, je trubkový motor. V závislosti na různých okolnostech, jako je poloha slunce nebo pokojová teplota, převezme Miniserver kontrolu nad motorem. V případě potřeby mohou zákazníci markýzu roztáhnout manuálně pomocí aplikace Loxone nebo ovladače Remote Air.

Doporučení č. 6: Vytápění skleníku

Jeden německý pár jménem Luisa a Torsten, postavili skleník speciálně pro pěstování jejich kaktusů. Proto, aby vnitřní klima skleníku vyhovovalo optimálním podmínkám těchto specifických rostlin, nainstalovali podlahové vytápění. Teplota ve skleníku je řízena pomocí Loxone Hlavice, která chrání kaktusy před teplem a mrazem po celý rok.

Pošlete nám své nápady

Jaké užitečné funkce pro zahradu jste již implementovali do zákaznických projektů? Podělte se s námi na adrese [email protected] Třeba si také najdou cestu na náš blog včetně poděkování autorovi.

– Speciální tip –

Loxone produkty

Tvořte automatizaci


Loxone Miniserver je perfektním nástrojem pro snadné ovládání a inteligentní automatizaci projektů všeho druhu, ať už jde o chytrý dům, komerční objekt nebo speciální aplikaci. Staňte se partnerem Loxone a používejte Loxone ve svých projektech.

Chci být informován o novinkách