Top 5: Technologie pro inteligentní zahradu


18 června, 2022 in Pro partnery

Vedle domu může Miniserver obstarat řadu úkolů i na zahradě. Zákazníkům tak zůstává více času na péči o rostliny a jejich zahradu. Představujeme vám 5 našich doporučení pro inteligentní zahradu.

Inteligentní zavlažování

Zavlažovací systém na zahradách se pomalu i v našich končinách stává standardem. Jak každý zahradník ví, zalévat zahradu by neměl na přímém slunci. To znamená, že zavlažování by mělo probíhat časně ráno. Miniserver počítá s předpovědí a napadanými srážkami, neplýtvá tak vodou. Navíc ventily k jednotlivým postřikovačům se otevírají postupně, to zabrání potenciálně nedostatečnému tlaku.

Tip: Přečtěte si náš návod na automatické zavlažování zahrady, kde najdete všechny podrobnosti o implementaci a to včetně ukázky konfigurace Loxone Config.

Venkovní osvětlení

Také osvětlení zahrady večer nebo v noci je velmi praktické automatizovat: Nejen, že se postará o atmosféru, ale je i bezpečnostním prvkem. Pro výpočet, kdy dojde k setmění, používá Miniserver zeměpisné souřadnice. Chytré venkovní osvětlení, je tedy aktivní, pouze když je to potřeba.

Bez ohledu na to, jak vypadá zahrada vašich zákazníků, inteligentní osvětlení může být integrováno téměř kdekoliv: osvětlení cest, na zdech domu, světla na okapech, bodová světla na terasách, osvětlení bazénu: …

Tip: V našem návodu inteligentní venkovní osvětlení najdete informace k implementaci, včetně konfigurace Loxone Config.

Fotografie říkají více než 1000 slov. Zde je malá inspirace pro vás a vaše zákazníky:

Automatická ochrana před sluncem

V zahradách, kde není přírodní zdroj stínu, by neměla chybět ochrana proti slunci.
S Loxone lze zastínit markýzou. V závislosti na různých okolnostech, jako je poloha slunce nebo pokojová teplota, převezme Miniserver kontrolu nad motorem. V případě potřeby mohou zákazníci markýzu roztáhnout manuálně pomocí aplikace Loxone nebo ovladače Remote Air.

Ovládání bazénu

Pro jednoduché a efektivní řízení bazénu jsme se společností Peraqua vyvinuli systém AquaStar Air. Jedná se o moderní 6cestný zpětný ventil, který ve spojení s Miniserverem zajišťuje plně automatické a inteligentní řízení bazénu. Kromě toho má Aquastar Air řadu rozhraní pro ovládání osvětlení nebo zakrytí bazénu, integraci tlakových senzorů, měření hladiny a automatické plnění, připojení teplotních senzorů přes 1-Wire atd. Můžete např. kdykoli ohřívat nebo chladit na požadovanou teplotu, a mnoho dalšího.

Dokonalý zvuk na zahradě

V letních měsících je zahrada využívána především pro grilování, večírky, příjemné posezení: … A především nesmí chybět ta správná hudba. Kromě hudebních zón v domě, lze zajistit hudbu i na terase. Audioserver a vestavěné reproduktory poskytnou dokonalý zvuk v zahradách vašich zákazníků.

Zvuk na terase slouží také jako bezpečností prvek. Pokud se nezvaný host dostane do domu, reproduktory po celém domě slouží jako alarmové sirény. To upozorní Vaše sousedy a zloděj uteče.

Jakmile stojí někdo u předních vchodových dveří a vy jste zrovna na zahradě, snadno vám to unikne. Řešení: Nechte zvonek hrát skrz reproduktory všude, kde se vám to hodí.

Online chat

Zajímá vás víc k tomuto tématu? Využijte náš online chat na webu a vyhněte se tak přihlašování, formulářům a čekání ve frontě na lince. V chatu vyřešíte většinu otázek a problémů hned.

Video: Jak na venkovní funkce?

Pošlete nám své nápady

Jaké užitečné funkce pro zahradu jste již implementovali do zákaznických projektů? Podělte se s námi na adrese [email protected] Třeba si také najdou cestu na náš blog včetně poděkování autorovi.

Ptejte se zdarma

Prokonzultujte s námi váš projekt nebo se staňte Loxone Partnerem v několika málo krocích!

A
Konzultace projektu zdarma
Zvažuji ve vlastním projektu využít Loxone a rád bych získal více informací.

A
Stát se partnerem

Rád bych se zeptal, v čem spočívá partnerství s Loxone a jak na to.

Konzultace projektu zdarma

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stát se partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chci být informován o novinkách