Měníme význam pojmu domácnost

Soustředíme se na jednoduchou ideu: domov, který vždy ví, co má dělat.
Chceme, aby každý člověk mohl žít ve skutečně chytrém domě.

Naše vize

Chytrá domácnost za nás dělá to, co nechceme nebo nemůžeme dělat sami. Postará se o bezpečí naše i našeho majetku. Jednoduše se ovládá. Víme, co se děje, a máme ji pod kontrolou kdekoli a kdykoli. Efektivně hospodaří s energiemi.

Stručně jinými slovy: Domácnost nám dělá jen radost.

„Chtěl jsem systém dostatečně inteligentní, jednoduše použitelný a zároveň dostupný. Moje požadavky mi vzhledem k době, v níž žijeme, nepřišly nijak náročné. Aby se mi samo rozsvítilo správné světlo, když vstanu uprostřed noci z postele či aby se žaluzie samy naklápěly podle slunce.” 

Martin Öller
Zakladatel a CEO Loxone

Příběh Loxone

Co stálo u zrodu dobrodružství s názvem Loxone Smart Home?

Vše začalo v roce 2008 v Rakousku. Thomase Mosera a Martina Öllera zaujala myšlenka centrálního řízení v domácnosti pro větší pohodlí, bezpečnost a úspory. Koneckonců třeba automobily už v té době uměly samy zaparkovat a řadu dalších věcí. Proč by také domácnosti nemohly těžit z moderních technologií?

Martin i Thomas hledali praktickou domácí automatizaci pro své domy. Takové řešení ale na trhu nenašli. Přidaná hodnota nabízených technologií byla mizivá, použití komplikované a pořizovací náklady neúnosné.

Tudíž se rozhodli vytvořit si své řešení. Začali u vlastního bydlení a pokračovali šířením chytré domácnosti do celého světa.

změna pojmu chytrá domácnost a počáteční dojmy Loxone

„Inteligentní domy Loxone mění význam slova domácnost. Například topení se spustí samo v pravý čas, aby byla teplota až dorazím domů přesně taková, jakou chci. Aniž bych musel cokoli udělat. Pokud je to nutné, vždy můžu zasáhnout, i když nejsem doma. A nic z toho neomezuje mé soukromí.”

Thomas Moser
Zakladatel a CEO Loxone

Naše mise

Každý bude žít v chytrém domě Loxone

Život v chytrém domě nevnímáme jako luxus nebo sci-fi. Je to pro nás standard bydlení současnosti. Základní myšlenka dvou zakladatelů provází práci všech Loxonautů den co den, krok za krokem. Více než 250 zaměstnanců po celém světě hoří nadšením pro Loxone Smart Home. S vášní přinášíme na světlo světa řešení inteligentní domácnosti, které bude dostupné každému: majitelům domů, bytů i nájemníkům.

Nadšení, které mění svět

Díky desítkám tisíc hotových realizací Loxone v různých koutech světa již patříme mezi nejvýznamnější hráče na trhu. To ale nestačí. Hodláme pokračovat v usilovné práci, dokud svou misi nesplníme. Proto hledáme lidi, kteří chtějí měnit svět.

Nenechte si ujít žádné novinky