Jak postavit chytrou domácnost?

Už sníte o vlastní chytré domácnosti? Nebo vás zaujala chytrá kancelář, hotel či jiné využití inteligentního řízení a automatizace? Jak tedy nejlépe začít a s čím je nutné počítat, než začne stavba smart domácnosti?

Žena zkouší funkce tlačítka Loxone Touch

Co by měla moje chytrá domácnost umět?

Než začnete plánovat chytrý dům, je nutné definovat si své potřeby a přání. Možné je prakticky vše, ale dokud to člověk nevidí na vlastní oči, těžko si představuje, jak funguje chytrá domácnost. Doporučujeme vám navštívit některý z našich showroomů. Je to skvělý zážitek, který vám umožní objevit a vyzkoušet různé funkce.

Jaké funkce by měla domácnost mít?

Pro inteligentní řízení domácnosti jsou důležité různé senzory a čidla, na nichž závisí rozsah funkcí. Senzory přítomnosti, teplotní čidla a okenní a dveřní kontakty jsou pro chytrý dům prakticky nezbytné doplňky.

produkty pro chytrou domácnost
mujdum.loxone.com

Navolte si dům podle vlastních představ, přitom poznejte funkce a získejte představu o ceně. Za pár minut, interaktivně, naprosto nezávazně.

mujdum.loxone.com

Navolte si dům podle vlastních představ, přitom poznejte funkce a získejte představu o ceně. Za pár minut, interaktivně, naprosto nezávazně.

funkce domu s Loxone

Plánování chytré domácnosti –
oblasti použití Loxone: 

Stínění: 

Naplánujte automatické stínění do vaší chytré domácnosti. Lze integrovat téměř všechny typy stínění – od žaluzií přes rolety až po markýzy. Inteligentní automatické stínění zajišťuje pohodlí a energetickou efektivitu.

Vnitřní klima:

Myslete při plánování na inteligentní ovládání vytápění, klimatizace či větrání vašeho obydlí. Už nikdy se pak nemusíte starat o teplotu, kvalitu a vlhkost vzduchu uvnitř. Optimální klima máte zaručeno v každé místnosti.

Osvětlení:

Plánovat domácnost bez inteligentního osvětlení? Připravili byste se o ideální světelnou náladu pro každou příležitost. Nezáleží, jakou technologie osvětlení použijete. Vždy si užíváte maximálního světelného pohodlí.

Energetický management:

Díky spolupráci stínění, vytápění a dalších technologií ve vašem domě je chytré řízení energií hračka. Vyšší energetická účinnost a efektivita chrání nejen životní prostředí, ale uleví i vaší peněžence.

Multimédia a hudba:

Hraje hudba zásadní roli i ve vašem životě? Pak se při plánování chytré domácnosti nevyhnete řešení audia s Loxone. Do řízení médií snadno integrujete televizi, projektor i konzoli.

Přístup:

Mějte ideální kontrolu nad přístupem s Loxone. Ať už přidáte 2 nebo 200 uživatelů, k dispozici máte spoustu individuálních přístupových řešení do vaší chytré domácnosti. Využijte tichý, světelný zvonek, vzdálený přístup a mnoho dalšího.

Asistované bydlení (AAL):

Prvky asistovaného bydlení Loxone zajišťují nezávislý a samostatný život ve staří nebo s hendikepem. Chytrá domácnost na vás dá pozor – detekuje pád, má nouzové tlačítko a spoustu dalšího.

Zabezpečení:

Systém bezpečnosti s Loxone je tak komplexní, protože využívá instalované komponenty z jiných oblastí. Chytrá domácnost zažene lupiče, ochrání vás před požárem nebo vytopením a uchová vaše data v soukromí.

Zavlažování:

I se zavlažovacími systémy, sprinklery a podobně můžete ve vašem vysněném inteligentním domě počítat. Miniserver dává zavlažování povely vždy v pravý čas, a to na základě předpovědi počasí i senzorů v zemi. Zohledňuje i naplněnost retenční nádrže.

Bazén a wellness:

Plánujete bazén nebo saunu? Miniserver převezme kontrolu také nad vaší malou či velkou wellness oázou. Získáte funkce dětské pojistky, vzdáleného přístupu, řízení filtrace, zpětného proplachování a mnoho dalšího.

Extra tip:

Konzultace projektu, přání a překážek. Naši odborníci jsou vám k dispozici zdarma a bez závazků – od plánování projektu až po závěrečné úpravy. Využijte 11 let zkušeností s projekty Loxone po celém světě a nechte si poradit přímo od výrobce, jak na chytrou domácnost.

Je pro mě Loxone vhodný systém?

Loxone nabízí ideální řešení pro řízení a automatizaci projektů všeho druhu – ať už se jedná o dvoupokojový byt, rodinný dům, kancelář, restauraci, obrovský hotelový komplex, nebo např. pivovar. Snadno se používá a je cenově dostupný. Všechny komponenty spolu dokonale spolupracují. S Miniserverem a jeho mnohými rozhraními lze realizovat téměř cokoli. Proto je vhodný do jakékoli budovy.

Maminka a dcera si hrají

Budova sama ví, co má dělat

Jsme toho názoru, že chytrá domácnost by měla většinu úkolů v oblasti bezpečnosti, pohodlí a energetické účinnosti plnit sama. U nás se zaměřujeme na každodenní život a praktičnost. Budova se o sebe postará sama a vy v aplikaci vidíte, že je vše v pořádku.

Top 6 důvodů proč použít Loxone

Unikátnost: Funkce, které jinde nenajdete

Univerzálnost: Nemusíte řešit různé systémy a dodavatele

Bezpečí: Požár, voda, počasí, vloupání, technické problémy – systém upozorní a reaguje

Úspory: Žádné plýtvání, žádná překvapení na vyúčtování

Jednoduchost: Ovládání pomocí tlačítka nebo aplikace

Spolehlivost: Produkty pro nejnáročnější nasazení

Na co si dát pozor?

Ovládejte svůj rozpočet

Cena závisí na rozsahu funkcí. Pokud začnete jen základními funkcemi (třeba jen topení), můžete později svůj domov vybavit dalšími.
Navíc: Téměř všechny funkce inteligentní domácnosti mají pozitivní vliv na optimalizaci nákladů!

Nepřehlédněte:

Zvažte možnosti Kotlíkové dotace a Nové zelené úsporám.Požadované funkce potom konzultujte s našimi odborníky, kteří vám poradí optimální řešení pro konkrétní podmínky a najdou vhodnou realizační firmu.

 

Na stavbě s předstihem

Čím dříve si naplánujete váš smart home, tím hladší bude výstavba. Je naprosto nutné informovat všechny instalační firmy včas. Obzvláště důležité je informovat, jaký tepelný zdroj použijete, ještě před tím, než se začne vylévat podlaha.

Co dalšího je třeba vzít v úvahu při plánování chytré domácnosti?

Novostavba

Stavíte od nuly? Nechte váš chytrý dům ihned propojit pomocí Loxone Tree – i když to možná zpočátku nebudete potřebovat.

Technologie Tree a všechny produkty Tree se uvádějí do provozu v režimu Plug & Play a dokonale spolupracují. Pomocí Loxone Tree můžete také flexibilně zapojit periferní zařízení a propojit všechna zařízení Tree mezi sebou. Ušetříte svorky, kabely i místo v rozváděči.

Renovace

Bezdrátová technologie Loxone Air je ideální pro všechny renovace a rekonstrukce. Air je oblíbenou technologií i v nových budovách například pro vzdálené ovládání nebo spínání zásuvek.

Řešení je velmi stabilní a spolehlivé. Žádné rušení. Žádné přepojování. Snadno a rychle s ním proměníte váš rezidenční nebo komerční projekt v chytrou budovu.

Síť

Pro nastavení síťové struktury WLAN je základem vytvoření přístupového bodu, který je připojený k pevné síti. Přístupové body slouží k posílení sítě a zvýšení dosahu.

Naše doporučení: V inteligentním domě naplánujte jeden přístupový bod na každé patro a na zahradu. Zařízení umístěte v blízkosti podlahového rozdělovače nebo na místo mezi rozdělovače.

Tip: U přístupového bodu myslete také na vypínatelnou zásuvku, abyste jej mohli později vypnout. Tím se snižuje vystavení záření a šetří energie.

Jak postupovat?

Podpoříme vás při plánování chytré domácnosti – chceme, abyste neměli žádný stres s rozhodováním, věděli přesně, co a proč kupujete a z výsledku byli nadšeni.

Poptávka

Odeslali jste poptávku a mezitím se můžete nechat inspirovat dalšími nápady. Náš odborník vás bude kontaktovat, aby vám podrobněji vysvětlil Loxone a probral s vámi vaše přání a představy.

Vyhledávání partnerů

Pokud si to budete přát, vyhledáme ve vašem okolí ideální instalační firmu. Na základě vašich přání a představ vám instalační firma sestaví individuální nabídku a projde ji s vámi.

Realizace

Pokud jste se vším spokojeni můžete dát projektu zelenou. Po celou dobu od plánování projektu Loxone a i po jeho dokončení jsme vám vždy k dispozici.

Mimochodem: K projektu nemáte ze strany Loxone žádný závazek a konzultace s námi vás nebude stát ani korunu. Instalační firmy však mohou požadovat zaplacení nákladů na tvorbu cenové nabídky.

Vaše bezplatná konzultace k projektu

Sníte o vlastním projektu s Loxone, ale nevíte, jak a kde nejlépe začít? Naši profíci jsou vám k dispozici zcela zdarma a nezávazně.

    • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
ikona dům check

Dům myslí sám

Dokonalá souhra světla, stínění, vytápění a zvuku.

bez cloudu

Bez cloudu

Funguje i bez internetu. Data zůstanou v bezpečí mezi vašimi zdmi.

ikona dům ochrana

Škálovatelné

Roste s požadavky, lze ho dodatečně rozšiřovat.