Napsali o nás

logo ceskestavby.cz

2024-05 Ceskestavby.cz: Fakta a mýty o fotovoltaice: Co byste měli vědět, pokud váháte

Člověk, který uvažuje o pořízení fotovoltaiky, sice nebude zřejmě nikdy odborníkem v této oblasti, ale měl by znát alespoň základní informace. Server Českéstavby.cz se zaměřil na odpovědi rovnou na 13 zaběhlých mýtů. Dostalo se i na správné využití energií, návratnost a soběstačnost. Zmínka o Loxone nemohla chybět.

logo energoportal.cz

2024-05 Energoportál.cz: Tepelko, FVE, baterie a SPOT: Jak jsem dosáhl reálné návratnosti?

Před třemi lety se rozhodl postavit dům nejen jako domov pro rodinu, ale také jako platformu pro experimentování s moderními technologiemi. Čím se řídil při výběru a relizaci nebo jak se mu povedlo snížit spotřebu energie popisuje Pavel Lískovec, Branch Manager Loxone CZ, v článku pro Eneroportál.cz.

JHK

2023-10 JHK.cz: Jubilejní 20. ročník Cross Border Award ocenil nejlepší firmy a instituce

Kromě gala večera si zástupci oceněných firem, institucí a hosté z podnikatelské sféry mohli v rámci exkurze prohlédnout nedávno otevřenou centrálu hostící firmy Loxone, která návštěvníkům představila své prostory včetně logistického skladu, kongresového sálu i moderního zázemí hotelu a restaurace pro ubytované hosty. Loxone byla také jednou z oceněných společností za region Horního Rakouska.

Praha TV

2023-10 Praha TV: Chytré budovy přitáhly na Prosek učitele z celé republiky (+ videoreportáž)

Seznámit pedagogy z celé České republiky s výhodami a fungováním inteligentních budov. To bylo cílem Proseckého dne Loxone, který se v polovině října uskutečnil na Střední průmyslové škole v Praze 9.

Logo Dřevo a stavby

2023-10 Dřevo a stavby: Jak ušetřit náklady za energie s inteligentní domácností

Inteligentní domovy už nejsou žádnou žhavou novinkou. Na trhu existuje široká škála inteligentních systémů. Magazín Dřevo a stavby se podíval na jejich možnosti a Loxone nemohl chybět.

Logo iDnes

2023-07 iDnes.cz: Trigema dokončila unikátní Fragment v Karlíně a vrací život na Smíchov

Projekty developera Trigema propojují architekturu, umění, technologie a udržitelnost. Důkazem je unikátní nájemní dům Fragment v Karlíně i projekt Lihovar, který vrátí život smíchovskému brownfieldu. Originální stavby mění charakter čtvrtí a jejich obyvatelům poskytují ten nejvyšší komfort.

Logo iDnes

2023-07 iDnes.cz: Dům v Karlíně s nahou Lilith přivítal první nájemníky. Socha otáčí hlavou

Technologické vybavení všech jednotek zahrnuje vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení.

Interier Design Logo

2023-04 Interier Design: Inspirace do koupelny pro rok 2023

Koupelna je jedinečné místo v bytě, kde můžete být sami sebou, nerušeně odpočívat, nabrat síly, užít si očistnou kůru každičký den. Máte i vy koupelnu, vaši malou oázu relaxace, vybavenou podle svých představ? Pokud ji teprve budujete nebo chystáte rekonstrukci a potřebujete inspiraci, pak je náš článek určen právě pro vás.

Hospodářské noviny logo

2023-04 Hospodářské noviny (příloha Stavba): Neklečte v hlíně. Moderní zahrada vás nechá relaxovat

Nejen chytrá domácnost, i zahrada si žádá vstup do 21. století. Jsou v něm robotické sekačky i venkovní kina. Jaké další technologie a trendy by na takové zahradě neměly chybět?

CZECHCRUNCH logo

2023-04 CZECHCRUNCH: Columbus Energy vyvíjí fotovoltaiku na článcích o pár milimetrech. Půjde je nalepit na žaluzie

„Nabízíme osvědčené technologie od předních a uznávaných výrobců fotovoltaických modulů, střídačů, tepelných čerpadel a zásobníků energie a dalších součástí zařízení. Vyvinuli jsme systém PowerHouse, který poběží na platformě firmy Loxone.“

Logo iDnes

2023-03 Idnes.cz (Bydlení): Vila připomíná parník, prosklení 14 metrů dlouhé je unikátní

Dokonale funkční řešení, čistota geometrických tvarů, výrazné horizontální linie, velkoformátové prosklení a precizní detaily, to je rodinná vila nad Brněnskou přehradou. Funkcionalistický odkaz je zde propojený s nejmodernějšími technologiemi v podobě čtrnáctimetrového panoramatického zasklení.

Blesk logo

2023-03 Blesk.cz (Bydlení): Dům ve svahu je uspořádán podle zásad feng-šuej a je dokonale propojený s přírodou

Pasivní dřevostavba na klíč může mít velmi netradiční podobu navrženou na míru. Pokud nevěříte, přesvědčí vás kaskádovitý dům v Králově Dvoře, který si pro sebe a svou rodinu navrhl jednatel společnosti LUCERN Dřevostavby Lukáš Černík.

Náš dům logo

2023-02 Nasdum.eu: Inteligentní dům je standard. Odpovídá na vysoké ceny energií

Inteligentní ovládání od Loxone je běžnou součástí řady projektů. Domácnost je pak méně náročná na manuální úkony, zajišťuje maximální bezpečí a přináší nemalé úspory. A pořízení se neprodraží. Pavel Lískovec, manažer českobudějovické pobočky Loxone, vysvětluje přednosti automatizace domácnosti.

Logo iDnes

2023-01 Idnes.cz (Bydlení): Moderní dům na českém venkově si rodina postavila z CLT panelů

Na první pohled vypadá jako přímořská vila, přitom je českým venkovským domem současnosti. Moderní, s velkými okny až k zemi – tak znělo zadání majitelů, jejichž vize místo formovaly.

Můj dům: Krok za krokem

2022-11 Můj dům – Krok za krokem: Dům s inteligencí

Další oblastí, kterou se dům liší od většiny novostaveb, je inteligentní systém Loxone, který ovládá všechny technologie v domě.

Facility manager logo

2022-11 Facility Manager: Účinná kontrola vlhkosti v dřevostavbách

V roce 2012 vznikl díky nadšení týmu odborníků z univerzitního centra UCEEB ČVUT unikátní systém detekce a monitoringu vlhkosti MoistureGuard, který včasným odhalením nadměrné vlhkosti v konstrukci chrání vaše domovy i zdraví. Umožňuje také dlouhodobě sledovat vlhkost v konstrukci domu.

Českéstavby.cz logo

2022-11 Českéstavby.cz: Jak uspořit finance díky regulaci tepelného čerpadla

Obnovitelný zdroj energie typu tepelné čerpadlo představuje úsporné řešení energetické soběstačnosti s návratností investice během několika let. Je možné technologii čerpadla vůbec ještě vylepšit? Jaké body jsou klíčové v úsporách?

CZECHCRUNCH logo

2022-10 CZECHCRUNCH: Rezidence v bývalém kamenolomu. V Brně vznikne 141 bytů, které budou sousedit se skálou

„Celý dům a všech 141 bytových jednotek pak bude obstarávat inteligentní řízení domácnosti Loxone. Přes tento systém bude možné ovládat podlahové vytápění, chlazení, rekuperaci a především pak sledovat spotřebu všech energií. Majitelé bytů se tak s ní budou moci učit pracovat.“

TOPIN logo

2022-05 Topin.cz: De Dietrich součástí chytré domácnosti

Požadavky na komfort moderního bydlení se neustále zvyšují a realizace tzv. chytré domácnosti u rodinných domů či bytů je toho jasným příkladem. Tento trend následuje také výrobce tepelné technologie De Dietrich, jehož špičková tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, klimatizace či rekuperace mohou být komplexně integrovány do systému chytré domácnosti, a to ve spolupráci s renomovanou firmou Loxone.

Přežít logo

2022-05 Přežít: Můj dům, můj hrad

Zažíváme eskalaci mezinárodního napětí, polarizaci společnosti i obavy z exploze kriminality. A tak není divu, že zájem o zabezpečení domova stále roste mezi všemi skupinami obyvatel. Čím vším můžete své obydlí zajistit proti nezvaným návštěvníkům?

dentimedshop logo

2022-05 Dentimedshop.cz: S asistovaným bydlením si senioři prodlužují samostatnost

Pro někoho odchod do důchodu znamená trávit čas především doma a odpočívat, další si užije pěkná léta na cestách či s aktivními koníčky. Dříve či později však důchodový věk vyvolá otázku, jak dlouho ještě senior zvládne fungovat bez závislosti na dohledu někoho dalšího. Asistované bydlení snižuje rizika, která s sebou stáří přináší.

Letem světem Applem logo

2022-04 Letem světem Applem: Chytrá domácnost Loxone lze nyní konečně ovládat přes Apple HomeKit

Loxone Miniserver je nově oficiálně certifikován společností Apple. Nosí tak označení Works with Apple HomeKit. Díky podpoře lze ovládat technologie napojené na Loxone pomocí Siri. Ovládat hlasem je možné například osvětlení, stínění, větrání, vytápění a další. Rovněž mohou uživatelé ovládat svou domácnost nebo budovu s aplikací Domácnost.

HOME logo

2022-04 Homebydleni.cz: De Dietrich součástí chytré domácnosti

Trend chytrých domácností následuje také výrobce tepelných čerpadel De Dietrich, a to ve spolupráci s renomovanou firmou Loxone.

meyra logo

2021-12 MEYRA: Jak předejít rizikům ve stáří nebo s hendikepem?

S přibývajícím věkem člověk ztrácí samostatnost. Někdo je čiperný a nezávislý do vysokého věku, jiný potřebuje častější oporu v druhých mnohem dříve. Samostatnosti však lze jít naproti i různými opatřeními. Jde jak o správné pomůcky pro mobilitu člověka, tak i technologické vybavení domácnosti. To se kromě seniorů týká i lidí omezených hendikepem.

Bydlení.cz logo

2021-11 Bydlení.cz: Čtyři nové rodinné chaty u jezera Katlov lákají na klidné místo, vysoký komfort a široké možnosti vyžití

Nový areál se nachází u jezera Katlov na velmi klidném místě, kde si v průběhu pobytu můžete vybrat, zda dáte přednost odpočinku, výletům po okolí nebo zážitkům z rybolovu s celosvětově známým rybářem Jakubem Vágnerem, který je tváří celého projektu Katlov Homes.

pulsmetry logo

2021-06 Pulsmetry.cz: Cvičte dobře, spěte lépe

Zdravý spánek připraví naše tělo na podání lepšího sportovního výkonu. Ale platí to i naopak. Sportování ovlivňuje kvalitu spánku. Cvičení působí na naši kondici, psychiku i spaní, což jsou jedny z pilířů zdravého životního stylu. Výkony i spánek dokáže zkvalitnit řada věcí. Jsou mezi nimi i chytré hodinky či optimální klima.

akoupelnyatopeni logo

2021-05 Akoupelnyatopeni.cz: Rozhovor s Milanem Randlem z Loxone o chytré domácnosti

Dnes jsme si k rozhovoru pozvali Milana Randla, Country Managera společnosti Loxone. Bavili jsme se o chytré domácnosti. Zjistíte, proč je chytrá domácnost nyní prakticky nutností, jak jsou systémy bezpečné, kolik stojí a zda Loxone nahradí i zabezpečovací techniku.

logo MF DNES

2021-05 MF DNES (Speciál – Developeři, reality): Technologií v bytech je více. Trend je inteligentní řízení

Automatické řízení bydlení se přesouvá od rodinných domů i k bytovkám. Prvním chytrým bytovým domem v Českých Budějovicích bude Rezidence Oskarka ve Čtyřech Dvorech.

digirevue logo

2021-05 Digirevue.cz: Loxone oznámila kompatibilitu se spotřebiči Miele@home a s akumulátory Tesla Powerwall

Nově například můžete do vaší IQ domácnosti integrovat spotřebiče značky Miele tak, že vidíte jejich stav a případné servisní hlášky. Pokud odcházíte z domova a varná deska či trouba zůstane omylem zapnutá, přijde vám na mobil upozornění. A pokud využíváte fotovoltaiku, můžete si, podle Loxone, nastavit například myčku tak, aby se sama zapnula při dostatku vyrobené energie.

průvodce podnikáním logo

2021-03 Průvodce podnikáním: Jak zasáhl krizový rok 2020 podnikatele v ČR III.

Krizový rok 2020 zasáhl některá odvětví podnikání naprosto dramaticky, jiná méně a další si dokonce polepšila. V naší sérii rozhovorů se zaměříme na vybrané oblasti podnikání a pokusíme se zjistit, jak se během pandemie proměnily. Tentokrát jsme oslovili prodejce chytrých technologií.

volty cz logo

2020-11 Volty.cz: Revoluce v ozvučení budov a domácností: Audioserver od Loxone zajistí brilantní zvuk pro každý projekt

Audioserver je nový produkt od Loxone, specialisty na inteligentní automatizaci budov, který mění pravidla hry v oboru multiroom audia pro domácí i profesionální využití. Elektrikáři a audio specialisté se mohou spolehnout na snadnou instalaci a intuitivní konfiguraci. Díky mnoha rozhraním, více funkcím a neomezené škálovatelnosti řešení Audioserver představuje řešení pro každý projekt – ať už jde o domy, kanceláře, čekárny č i třeba nákupní centrum.

všte logo

2020-08 Magazín VŠTE: Chytré domácnosti jsou již běžnou součástí současného standardu bydlení

Rozhovor se zaměstnancem Františkem Bruckbauerem

estav logo

2020-06 ESTAV.cz: Před přehříváním bytu vás ochrání automaticky ovládané rolety a žaluzie

Chcete svůj interiér v nadcházejícím létě ochránit před tropickými teplotami, ale zároveň si užívat dostatek světla? Vsaďte na automaticky řízené stínění.

Můj dům logo

2020-03 Můj dům: Když se o vás dům krásně postará…

Dům rodiny Creixans vypadá zvenčí jako jednoduchá elegantní dřevostavba v moderním stylu, která pokorně navazuje na okraj tradiční horské vesničky. Uvnitř se však skrývá překvapivé tajemství – inteligentní systém Loxone, který posouvá význam pojmu pohodlné bydlení na zcela odlišnou úroveň.

elektroprumysl logo

2020-03 Elektroprůmysl.cz: Od chytrých domácností k automatizaci budov a průmyslu

Co kdyby přišel na trh systém pro řízení a automatizace nejrůznějších zařízení, který by byl stejně spolehlivý, ale přitom více flexibilní, mnohem jednodušší a méně nákladný než současné nejrozšířenější platformy?

tzb-info logo

2020-03 TZB-info.cz: Jak funguje chytrá domácnost od Loxone

Chytrá domácnost se postará o většinu rutinních činností automaticky bez potřeby vaší asistence. Díky automatizaci ušetříte svůj čas a získáte řadu užitečných funkcí navíc. Celý systém pochází od jednoho dodavatele, takže je plánování, realizace, zprovoznění a údržba snadnější a rychlejší.

vyspise logo

2020-02 Vyspise.cz: Chytré osvětlení vás bezpečně provede nočním domem, ale nebude rušit váš spánek

Naše tělo má biologické hodiny a zdravý rytmus, které ovlivňuje denní světlo. Při rozednívání se naše tělo aktivuje, při stmívání dochází k útlumu. Východ a západ slunce tedy přirozeně ovlivňují spánkové návyky. Pokud je však váš spánek narušen umělým světlem, můžete se po probuzení cítit neodpočinutí a unavení.

NUB logo

2019-11 Náš útulný byt (Katka): Svítíme v 21. století

Osvětlení má až zázračnou schopnost proměnit jakoukoli místnost a také vaši náladu. Správná volba světel vytvoří vhodné prostředí pro relaxaci, soustředění či bujarou párty. Má ovšem také nezanedbatelný vliv na naše zdraví.

logo MF DNES

2019-05 MF DNES (EkoAuto): Kolik stojí chytrý dům?

Možná jste to také někdy slyšeli: Chytrý dům není pro běžného člověka. Inteligentní domácnost si může dovolit jenom hrstka vyvolených. Náklady vložené do ní se nikdy nevrátí… Nebo je to jinak?

Českéstavby.cz logo

2019-05 Českéstavby.cz: Představujeme nízkoenergetický rodinný dům v Truskovicích

Ovšem nejen samotná stavba domu, jeho podoba, architektura a vybavení, ale i použité materiály a technologie stojí za představení, stejně jako firmy, které na realizaci domu spolupracovaly jako partneři. Nízkoenergetický dům v Truskovicích je výjimečnou stavbou.

logo MF DNES

2018-09 MF DNES (Stavba-topení-bydlení): Chytrá domácnost šetří čas, energie i zdraví

Inteligentní dům nebo domácnost přemýšlí za své obyvatele. Zná jejich potřeby a přizpůsobuje jednotlivé části domácnosti tomu, aby jejich používání bylo pohodlné a šetrné.

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Ondřej Brynych

Head Of Marketing CZ/SK/PL

+420 380 429 005 +421 233 872 130