Loxone standardy a doporučení

Roky jsme sbírali zkušenosti díky desítkám tisíc inteligentních domů našich zákazníků a také z vlastního života s Loxone. Na jejich základě jsme definovali jasné standardy a doporučení pro ideální využití technologií v chytrém domě.

Roky jsme sbírali zkušenosti díky desítkám tisíc inteligentních domů našich zákazníků a také z vlastního života s Loxone. Na jejich základě jsme definovali jasné standardy a doporučení pro ideální využití technologií v chytrém domě.

Princip automatizace: Život s Autopilotem

Loxone smart home se stará o skutečné potřeby obyvatel a řídí úkony podle situace nebo plánu, přičemž bere v potaz i takové věci jako roční období, svátky, počasí či přítomnost v domě. Dokáže se adaptovat na váš životní styl a chovat se, jako by vám četl myšlenky.

Autopilot vaší domácnosti se postará až o 50 000 úkonů (čtyřčlenná rodina ve střední Evropě) za rok, které by jinak někdo musel vykonat manuálně. Jde například o ovládání topení, klimatizace, stínicí techniky nebo osvětlení.

Princip jednoduchého ovládání

Život v chytrém domě od Loxone se většinu času podobá letu na Autopilota. Domácnost myslí a pracuje za vás. Vždy ale máte možnost vzít ovládání do svých rukou.

Principem, kterého se při tom držíme na prvním místě, je jednoduchost. Věci, jež řešíme každý den, ale nejsou natolik rutinní, aby je obstaral Autopilot, ovládáme tlačítky. Vždy co nejjednodušeji, aby to bylo pohodlné a efektivní. Když to ale bude jednou za čas potřeba, detailní ovládání máme vždy k dispozici z aplikace.

Revoluční koncept: Loxone tlačítkový standard

Jednoduché a efektivní ovládání všeho, co potřebujeme

Dnes chceme od své domácnosti celou řadu věcí. Každá nová funkce ale přináší i nároky na nás samotné – vyžaduje naši pozornost. Tento kompromis mezi funkčností a pohodlným ovládáním navždy vyřešil Loxone tlačítkový standard.

Nahradil zástupy tlačítek jediným prvkem a spolu s tím nabídl jednotné řešení pro potřeby každé místnosti. Navíc si jeho funkce můžete kdykoli přizpůsobit, což s běžnými tlačítky nelze.

Je navržen tak, aby vám ovládání ušetřilo práci, ale také, aby bylo intuitivní a zvládl jej každý, včetně starších lidí, dětí či návštěv.

Loxone touch Pure jednoduché a efektivní ovládání

Nekonečné možnosti aplikace

Jsou zde kdykoli a kdekoli. Pokud je budete chtít

Pro zaručení komplexního ovládání není lepšího nástroje než aplikace, ať už mobilní či pro klasické počítače. Proto věnujeme velkou pozornost také naší Loxone Smart Home App, která získala i četná ocenění od odborníků.

Díky ní máte neomezené možnosti kontroly a přehled o všem kdykoli a kdekoli. Můžete si například otevřít garáž a vypnout alarm, když přijíždíte ke svému domu, s předstihem aktivovat saunu či z práce odpovědět návštěvě u dveří a zkontrolovat, zda už jsou děti doma

Aplikaci též oceníte v případech, kdy máte specifický požadavek. Potřebujete změnit plány regulace teploty, přehrát si určitou písničku či třeba ovládat jednu konkrétní žaluzii. Pro takové věci je zbytečné a nepraktické mít speciální tlačítko či ovladač, jelikož je neděláme tak často. V aplikaci na ně ale máme místa nekonečně

aplikace Loxone App stěna

Náš tip:

Využijte pohodlné ovládání a přehled o celé domácnosti s pomocí tabletu například na zdi v obývacím pokoji.

Získejte bezplatný infomateriál

Připravili jsme pro vás brožuru s přehledem možností a výhod chytré domácnosti Loxone. Obsahuje také popis různých zařízení a návod, jak dobře naplánovat projekt. Rádi vám ji zašleme zcela zdarma přímo k vám domů.

Základ: Co nesmí chybět v žádné místnosti

Stejně jako my se neobejdeme bez našich smyslů, základem pro smart home jsou informace ze senzorů a zařízení. Teprve na jejich základě může činit správná rozhodnutí. Následující tři věci by neměly chybět v žádné místnosti.

Teplotní senzor

Možnost regulovat teplotu v každé místnosti je nejzákladnější faktor ovlivňující komfort

Pohybový senzor

Přítomnost osob v místnosti hraje důležitou roli v tom, jak by se měla chovat

Kontakty na oknech a dveřích

Jsou otevřené dveře nebo okna? To je zásadní informace pro celou řadu funkcí

více senzorů více informací

… a více

Čím víc informací, tím lépe. Proto je dobré podle potřeby přidat i další senzory. Snadno zvětšíte své pohodlí a bezpečnost.

Co bude umět vaše domácnost?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě se vám honí hlavou řada otázek. Už se těšíme, až vám na všechno dopodrobna odpovíme. Nebo si můžete rovnou najít certifikovaného partnera ve svém okolí.