Dokonalé saunování aneb Co umí chytrá sauna


11 února, 2020 in Know How

Sauna může být ideálním lékem na všudypřítomný stres a balzámem pro duši i tělo. Teprve chytrá sauna nám ale umožní dopřát si maximální zážitek z domácího saunování. Pojďme se podívat, jaké možnosti nám inteligentní ovládání sauny, respektive její integrace do chytré domácnosti, nabízí.

Zima nás drží pevně v mrazivém sevření. Dny jsou krátké a tmavé. Studené a vlhké počasí, obtížné dopravní podmínky a nemoci stresují naše tělo, mysl i duši.

Vydejme se na cestu k odpočinku a zdraví s inteligentní saunou. Připraveni? Pojďme na to!

Možnosti ovládání domácí sauny:

Vyndejte svůj smartphone ještě na sjezdovce. Otevřete Loxone App a spojte se s chytrým domem (Miniserverem). Pár dotyky si zapněte saunu a těšte se na zasloužený relax.

Po pracovním dni jste velice unavení a ještě odepisujete na poslední maily. Stačí vzdáleně aktivovat saunu a maily vám půjdou hned lépe od ruky. Můžete se těšit: finská sauna je vyhřátá, už když parkujete.

Představte si situaci: Jste v obývacím pokoji. Máte chuť na saunu, ale nechcete se zvedat a už vůbec ne pořád kontrolovat, jestli je venkovní sauna již vytopená. Použijte tablet, aktivujte svůj oblíbený saunovací program a čekejte, než vám přijde zpráva:Sauna je připravena“.

Pozor: Pro dálkové ovládání sauny je nutné dodržet všechny bezpečnostní předpisy a zákony.

Výhody automatizace sauny:

Finanční úspora

Pokud ovládáte saunu přes Loxone Miniserver, nepotřebujete drahá regulační zařízení ani dotykové tablety od výrobce sauny. Vše zvládne Loxone!

Přístup odkudkoliv

S Loxone Apps je možné ovládat saunu odkudkoli a je úplně jedno, zda používáte iOS, Android, PC nebo Mac: máte zdarma k dispozici aplikace pro telefon, tablet i počítač.

Už žádné čekání

Nemusíte čekat sauna vám dá vědět, že je připravena, třeba notifikací na telefon, zablikáním světel nebo i hlasovým upozorněním z reproduktorů.

Sledování stavu

Vždy budete mít přehled o všech potřebných hodnotách od teploty, přes vlhkost třeba po dobu provozu a odběr energie.

Inteligentní načasování

Prostřednictvím světelného signálu (změna barvy, zablikání či speciální dioda) vám sauna oznámí, že je čas na důležitou fázi odpočinku. Nemusíte neustále kontrolovat minutku a přitom včas dáte svému tělu šanci si od vysokých teplot odpočinout. V odpočinkovém prostoru vás čeká stejná relaxační atmosféra.

Vlastní saunovací programy

Kromě napojení teplotního a vlhkostního senzoru vám doporučujeme napojit na systém také osvětlení a audio. Integrovat lze i dávkování aromaterapie, větrání a další. Vytvoříte si tak vynikající atmosféru a saunování bude ještě příjemnější.

Bezpečnost díky inteligentnímu dohledu

S Loxone nezískáváte jenom pohodlí a možnost ovládání odkudkoli. Získáváte další důležitý aspekt a rozměr – bezpečnost:

Teplota, vlhkost, detekce kouře, otevření dveří, stav kamen a další údaje můžete monitorovat. Jakmile se hodnoty vymykají normální/očekávanému stavu, je možné odeslat upozornění prostřednictvím notifikace, e-mailu nebo zavolání (se službou Caller Service) a sauna se sama vypne. To může udělat i při delší nepřítomnosti nebo stisknutím odchodového tlačítka.

Výtečný je také pocit jistoty, že děti saunu nemohou zapnout. Díky absenci řídicí jednotky přímo u sauny je to snadné. Každý uživatel aplikace může mít přístup jen k určitým funkcím. Dětem jednoduše ovládání sauny v aplikaci neumožníte.

Kombinace sauny, osvětlení a vytápění v celé místnosti

Jakmile se jdete saunovat, chytrý dům tomu přizpůsobí celou místnost, kde se sauna nachází:

  • Topení nastaví komfortní teplotu v celé místnosti
  • Osvětlení v místnosti se nastaví na světelnou náladu saunování
  • Z reproduktorů se spustí vaše oblíbená hudba
  • Místo zvonku v sauně zablikají světla
  • Místo sledování minutky se ve stanovených intervalech změní barva světla
  • Vy si užíváte zasloužené chvíle pohody
  • Poklepáním na tlačítko při odchodu vše vypnete a aktivujete údržbu sauny

Žádné výmluvy

Předpokládané vysoké náklady a představa komplikované realizace většinu lidí zrazují od uvolněného saunování. Nenechte se! S Loxone máte dveře otevřené – stačí jen projít.

Vysoké náklady na saunu? Naopak!

Pokud již žijete v domácnosti s Loxone, téměř žádné další náklady na automatizované ovládání sauny vás nečekají. A pokud ještě doma Loxone nemáte, měli byste to zvážit. Nejen kvůli chytré sauně, ale třeba proto, abyste získali více času pro život. Chytrý domácnost v pojetí Loxone vám totiž ušetří 50 000 úkonů a rozhodnutí ročně.

dálkové ovládání sauny v mobilní aplikace

Komplikovaná realizace sauny? Ne!

Se zapojením a integrací sauny si nemusíte lámat hlavu. O vše se za vás postará některý z mnoha kompetentních partnerů. S více než 16 000 partnery po celém světě jistě najdete některého z vyškolených odborníků i ve svém okolí. Instalace je stejně jednoduchá jako u hloupé sauny. Pouze se vynechá staré ovládání a sauna se napojí na Miniserver. Ten potřebuje navíc jen datový kabel kvůli připojení k síti. Vy si zdarma stáhnete aplikaci pro mobilní zařízení či počítač a můžete si užívat výhody chytré sauny. Integrovat lze infra sauna či parní sauna. Miniserver lze samozřejmě dále využít pro řízení celé domácnosti. Není to ale podmínka. I tak vám za zlomek nákladů přinese více než většina řídicích jednotek pro saunu.

mladý pár konzultuje projekt svého budoucího domu

Čas na váš projekt


Přemýšlíte o inteligentní elektroinstalaci a chcete mít jistotu, že bude odpovídat současným standardům? Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky nebo nás navštivte přímo v Loxone Showhome a udělejte si dokonalý obrázek o moderní elektroinstalaci.

Chci být informován o novinkách