Chytrá multimédia
a multiroom audio systém

Hudba dokáže snižovat hladinu stresu a pomáhá nám cítit se příjemněji. S její pomocí snadno změníte atmosféru. A přitom neruší vaši pozornost jako třeba televize. Nechte se probudit oblíbenou skladbou, poslouchejte uklidňující tóny ve vaně, nastavte si vlastní melodii zvonku. To a mnohem více vám umožní multiroom audio v Loxone.

Koláž: Zážitky s multiroom audio, využití Loxone Music Serveru a příslušenství

Hudební multiroom systémy: stručné představení

Multiroom audio umožňuje dříve nemyslitelné. Zkuste si to představit: V každé místnosti by bylo zařízení: rádio v koupelně, CD přehrávač v kuchyni, Hi-Fi věž v obývacím pokoji. Bylo by téměř nemožné přenést písně z jedné místnosti do druhé. Odmyslíme-li tedy možnost nastavit hlasitost na maximum, což by asi nevyhovovalo sousedům.

Hudební multiroom systém odstraňuje tyto bariéry. Umožňuje nám pouštět si kdykoli veškerou naši hudbu v každé místnosti. V jednu chvíli přitom mohou hrát různé zdroje. Například zatímco hraje relaxační hudba v obýváku, děti poslouchají audioknihu ve svém pokoji. Nejen to je možné v Loxone Smart Home díky zařízení jménem Music Server.

Automatizace hudby – zábavné i praktické

O 50 000 úkonů méně, více času pro život

S Loxone Smart Home každý prvek včetně multimediálních zařízení vždy ví, co má dělat. Vy si prostě jen užíváte výhod své chytré domácnosti.

Když vstoupíte do místnosti, přivítá vás společně s osvětlením i ta správná hudba. A když odejdete, sama se i vypne. V noci ale hrát nebude, aby nikoho nebudila. Nezvané hosty nenechá klidné, když začne hrát v celém domě na plnou hlasitost. Ty zvané naopak chytrý dům oznámí vámi vybranou melodií zvonku. A pokud budete chtít, později večer zvuk zvonku nahradí diskrétní zablikání světel.

Inteligentní audio:
V každé místnosti správná atmosféra

Díky systému multiroom audio můžete v každé místnosti poslouchat jinou hudbu. V kuchyni něco energického, v koupelně relaxačního a v dětském pokoji třeba pohádky. Přitom vám stačí jediné zařízení a nic nemusíte přenášet či kopírovat.
Vybrat si můžete z mnoha zdrojů. Vaši kompletní hudební sbírku budete mít na jednom místě. Doplní ji hudební služby jako například Spotify, TuneIn, internetová rádia či stream přímo ze smartphonu. Pomocí vstupu LineIn lze připojit třeba i gramofon.

aplikace Tuneln

TuneIn

Spotify

Veškeré ovládání na jednom místě

V inteligentní domácnosti nemusíte používat řadu ovladačů a tápat, který je od čeho. Díky Loxone můžete integrovat prakticky jakékoli zařízení jako TV, satelit, zesilovač a podobně. Vše pak můžete plnohodnotně ovládat z aplikace a zahrnout do automatizace (zapnu TV, vypne se hudba).

Dálkový ovladač v telefonu: Ovládání multimédií pomocí aplikace Loxone

Příklad ze života: babička a domácí kino

Když vám přijdou rodiče pohlídat děti, jak snadné je pro ně zapnout si televizi se satelitem a systémem domácího kina?

Co kdyby jim k tomu stačil malinký ovladač s pěti tlačítky a 15 vteřin na vysvětlení?

Neomezené možnosti aplikace

Ve své dlani máte vždy kompletní ovládání. Vidíte, kde co právě hraje a můžete kdykoli zasáhnout či upravit nastavení. Spustit, vypnout, změnit hlasitost, přepnout skladbu, editovat playlist či procházet celou knihovnu.

Loxone Touch Pure: chytrý dotykový skleněný vypínač

Nejjednodušší ovládání

Podobně jako u osvětlení není pohodlnější ovládání než tlačítka. Dvě pro každou místnost vám postačí ve většině případů. Hlasitost nahoru / dolu, dvojstisk pro jiný zdroj nebo pro vypnutí / zapnutí.
Jedním stiskem lze také vykonat více úkonů. Například zapnout herní konzoli a přepnout TV na správný vstup.

Multimédia jako zabezpečení domu

Zabezpečení v ceně

Multimédia nemusí sloužit jen k zábavě. V případě spuštění alarmu začne hrát hudba v celém domě na plnou hlasitost. Jistě nečekané překvápko ve srovnání s klasickým alarmem.
V případě jiné nenadálé události vám dá váš dům vědět přečtením varovné zprávy. Například když zůstanou otevřená vrata od garáže, děti budou u bazénu nebo se objeví kouř v kuchyni.

Příjemné probuzení

Konec řinčení budíku. Co takhle pomalu se zesilující oblíbená hudba ve spojení s vpuštěním ranních paprsků do místnosti?

ikona přehrát video

Zvonek podle vašich představ

Návštěva může zvonit na konkrétní pokoj a v každém z nich může mít zvonek jinou melodii. V dětském pokoji nemusí zvonit vůbec. A když děti půjdou spát, místo zvonku zablikají světla a přijde vám notifikace na telefon.

Dům s vámi bude mluvit

Schopnost vašeho domu přečíst zprávu využijete v řadě případů. Řekne vám například, že sauna už je vyhřátá či varuje, že jsou otevřená okna, když se blíží déšť.

Multiroom audio – individuální v každé místnosti

ikona zvonek

Ztišení zvonku

Děti už spí? Přepněte zvonek na tichý režim a nikoho už neprobudí.

Funkce vypnutí pokoje / domu

Opouštím pokoj / dům

Dvojstiskem vypnete hudbu v místnosti, trojstiskem tlačítka pro odchod či spánek pak v celém domě.

Ikona světelný poplach při vypnuté siréně

Diskrétní alarm

Než všechny vyděsí akustický alarm, dostanete notifikaci a můžete zabránit nechtěnému poplachu.

automatická muzika pomocí senzoru přítomnosti

Automatické spuštění

Při vstupu do místnosti Vás přivítá dům hudbou nebo vaší oblíbenou rozhlasovou stanici.

Doma jako v kině

Proměňte svou domácnost na vlastní kinosál. Jediným stiskem připravíte vše na úchvatný večer s promítáním. Tlumená světla, zastíněná okna, přehrávač, audiosystém pro domácí kino a TV (či plátno) v pohotovosti. Současně se může deaktivovat zvonek, takže vás nebude nikdo rušit.

Kompletní hudební sbírka – Loxone Music Server

Loxone Music Server je první multiroom audio systém vyvinutý na míru pro inteligentní domácnosti. Kromě integračních funkcí nabízí i perfektní zážitek z hudby bez kompromisů. Vysílejte hudbu pomocí Airplay, přehrávejte až ve 20 zónách různé zdroje, využijte integraci internetových služeb či neomezené kapacity pro vlastní hudbu v plné kvalitě.

Dokonalá souhra technologií

V chytré domácnosti Loxone spolupracují všechny komponenty od audia po zabezpečení. Díky tomu fungují mnohem efektivněji, získávají nové možnosti a vám odpadá zbytečná práce a starosti.

Infografika: smarthome technologie v chytré domácnosti

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný, a ještě díky tomu ušetříte.