Inteligentní regulace teploty

Užijte si teplo domova bez vysokých účtů za topení a neustálého nastavování.

Topení a klimatizace s Autopilotem

V každé místnosti můžete mít v různý čas různou teplotu podle vašich preferencí. Nemusíte myslet ani na větrání či otevřená okna. O vše se postará chytrý dům.

Ideální teplota v každé místnosti

V chytré domácnosti od Loxone je za každé situace správná teplota. Inteligentní topení či chlazení reguluje teplotu jednotlivých místností samostatně. Zná vlastnosti každého pokoje a ví, co dělat, aby v určenou dobu měl požadovanou teplotu. Bere v potaz svátky, pozná nepřítomnost a spolupracuje se stínicí technikou.

Topení se samo učí, jak se má chovat

Díky inteligenci Miniserveru vytápění ví, kdy má začít topit, aby v místnosti byla požadovaná teplota dosažena v určený čas. Pak už jen udržuje konstantní teplotu bez kolísání a zbytečného plýtvání energií. V zimě už žádné návraty z práce do vymrzlého domu a v létě už žádné horko a dusno v ložnici!

(Příklad koupelna)

Bez ohledu na zdroj tepla

Infrapanely, radiátory, konvektory, plyn, elektřina, dřevo, tepelné čerpadlo… Je jedno pro jakého výrobce a jaký typ topení se rozhodnete, chytrý dům od Loxone je kompatibilní se všemi.

Jednoduché ovládání

V tradičním pojetí bývá jeden termostat pro několik místností. Pro individuální nastavení musíte točit hlavicemi. V chytrém domě lze změnit komfortní teplotu každé místnosti pro různé časy pomocí aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Domácnost se snadno přizpůsobí různým situacím díky přednastaveným režimům. Často využívané jsou například: party, dovolená, nemoc, ochrana před zamrznutím, atd. Nemusíte tedy měnit celý program, stačí jen přepnout na jiný režim a požadovaná nastavení jsou okamžitě aktivní.

Nastavení časů

V přehledném rozhraní si jednoduše nastavíte jaké teploty chcete v které hodiny zvlášť pro pracovní dny i svátky a víkendy.

Záznam statistik

Můžete si zaznamenávat statistiky o vytápění a porovnávat úspory, kterých jste dosáhli pomocí regulace vytápění s Loxone.

Mód Party

Nemusíte měnit celý program, stačí jednoduše přepnout na jiný režim a požadovaná nastavení jsou okamžitě aktivní.

Teplotní časovač

Pro krátkodobé změny teploty aktivujete časovač a nemusíte měnit režimy tam a zpět. Vyhřejete třeba koupelnu na hodinu.

Ochrana proti zamrzání

V zimě se během delší nepřítomnosti může teplota hodně snížit. Chytrý dům začne včas topit, aby voda v trubkách nezamrzla.

Vzdálený přístup

Sledovat stav a ovládat topení lze odkudkoli. Pokud víte, že dorazíte domů dříve, můžete aktivovat topení přes smartphone, tablet či web předem.

Doba provozu

Hlídá čas, po který jsou v chodu čerpadla, kotle a další zařízení. Díky tomu vám včas připomene, že je třeba vyměnit filtr nebo údržba kotle.

Notifikace

O všem potřebném vám domácnost dá vědět. Využije k tomu push notifikace do aplikace, e-mail, či hlasový hovor (více o Caller Service).

Rozlišuje svátky

Pokud trávíte státní svátky doma, nemusíte nic řešit. Dům svátky zná  a přepne se do příslušného režimu (při nepřítomnosti na režim Dovolená).

Vše pod kontrolou

Je jedno, jakého výrobce a jaký typ topení vyberete. Chytrý dům Loxone je kompatibilní se všemi a umí je kombinovat.

Hlavice o sebe pečují

Dlouhé období bez pohybu hlavicím nedělá dobře. Loxone se ale o ně stará a pravidelně je zavírá a otevírá.

Vytápění na plný plyn

Miniserver ví vše o vaši domácnosti, o přítomnosti v pokojích a zná i předpověď počasí. Podle toho dokáže upravit program. Pokud máte v místnosti více zdrojů tepla, inteligentní dům sám aktivuje sekundární topný okruh, pokud ten základní k vytápění nestačí. Vždy je tak zajištěna požadovaná teplota, bez nutnosti zásahu.

Úspory energií za teplo i klimatizaci

Během dovolené se dům přepne do úsporného režimu. Šetříte, aniž byste na to museli myslet. Vytápění a chlazení domu spolupracuje se stínicí technikou. Někdy stačí k vyhřátí či ochlazení místnosti mít žaluzie ve správné poloze. Loxone se o to postará, i když nejste doma.
Častým probléme vytápění a chlazení je, že spolu nekomunikují. Klimatizace tak klidně sepne spolu s topením. V chytrém domě od Loxone se toto nestane, neboť vše je propojeno. Díky tomu také už nehrozí žádné vyhazování peněz oknem. Jakmile jej otevřete, topení se vypne.

Inteligentní ventilace

Vždy čerstvý vzduch

Dospělý člověk vdechne až 10 000 litrů vzduchu denně. Čerstvý vzduch je důležitý nejen pro dobrý pocit a zdraví, ale také jako prevence poškození samotné budovy. Chytrý dům se sám umí efektivně postarat kvalitu celkového klima, včetně vlhkosti a úrovně CO2. Avšak vždy tak, aby zároveň hospodařil s teplotou.

Co bude umět váš chytrý dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Už se těšíme, až vám na vše odpovíme či až vám zdarma zašleme informační brožuru. Nebo si můžete rovnou najít certifikovaného partnera ve svém okolí.