Chytré topení a klimatizace

Užijte si doma ideální teplotu po celý rok bez vysokých nákladů, starostí a neustálého složitého nastavování.

inteligentní regulace teploty, aplikace, topení klimatizace

Inteligentní regulace teploty

V každé místnosti můžete mít v různý čas různou teplotu podle vašich preferencí. Nemusíte myslet ani na vypnutí při větrání či režim dovolená. O vše se postará Loxone Smart Home.

jiná místnost jiná teplota podle potřeby

Ideální teplota v každé místnosti

V chytré domácnosti od Loxone je za každé situace správná teplota. Inteligentní topení či chlazení reguluje teplotu jednotlivých místností samostatně. Zná vlastnosti každého pokoje a ví, co dělat, aby v určenou dobu měl požadovanou teplotu. Bere v potaz svátky, pozná nepřítomnost a spolupracuje se stínicí technikou.

Topení se samo učí, jak se má chovat

Díky inteligenci Miniserveru vytápění ví, kdy má začít topit, aby v místnosti byla požadovaná teplota dosažena v určený čas. Pak už jen udržuje konstantní teplotu bez kolísání a zbytečného plýtvání energií. V zimě už žádné návraty z práce do vymrzlého domu a v létě už žádné horko a dusno v ložnici!

příklad automatického udržování teploty v koupelně pomocí Miniserveru Loxone

(Příklad koupelna)

Bez ohledu na zdroj tepla

Infrapanely, radiátory, konvektory, plyn, elektřina, dřevo, tepelné čerpadlo… Je jedno pro jakého výrobce a jaký typ topení se rozhodnete, chytrý dům od Loxone je kompatibilní se všemi.

Jednoduché ovládání

V tradičním pojetí bývá jeden termostat pro několik místností. Pro individuální nastavení musíte točit hlavicemi. V chytrém domě lze změnit komfortní teplotu každé místnosti pro různé časy pomocí aplikace nebo přes webový prohlížeč.
Domácnost se snadno přizpůsobí různým situacím díky přednastaveným režimům. Často využívané jsou například: party, dovolená, nemoc, ochrana před zamrznutím, atd. Nemusíte tedy měnit celý program, stačí jen přepnout na jiný režim a požadovaná nastavení jsou okamžitě aktivní.

jednoduché nastavení teploty v určitý čas podle toho jeslti jste doma či nikoliv

Nastavení časů

V přehledném rozhraní si jednoduše nastavíte jaké teploty chcete v které hodiny zvlášť pro pracovní dny i svátky a víkendy.

statistiky a přehled úspor

Záznam statistik

Můžete si zaznamenávat statistiky o vytápění a porovnávat úspory, kterých jste dosáhli pomocí regulace vytápění s Loxone.

Mód Party

Mód Party

Nemusíte měnit celý program, stačí jednoduše přepnout na jiný režim a požadovaná nastavení jsou okamžitě aktivní.

krátkodobé změny teploty bez zdlouhavého měnění na původní

Teplotní časovač

Pro krátkodobé změny teploty aktivujete časovač a nemusíte měnit režimy tam a zpět. Vyhřejete třeba koupelnu na hodinu.

chraňte se proti zamrání trubek při delší nepřítomnosti

Ochrana proti zamrzání

V zimě se během delší nepřítomnosti může teplota hodně snížit. Chytrý dům začne včas topit, aby voda v trubkách nezamrzla.

vše lze sledovat a ovládat mimo domov pomocí Aplikace Loxone

Vzdálený přístup

Sledovat stav a ovládat topení lze odkudkoli. Pokud víte, že dorazíte domů dříve, můžete aktivovat topení přes smartphone, tablet či web předem.

hlídá kdy co máte vyměnit

Doba provozu

Hlídá čas, po který jsou v chodu čerpadla, kotle a další zařízení. Díky tomu vám včas připomene, že je třeba vyměnit filtr nebo údržba kotle.

Vaše domácnost vás upozorní když je potřeba

Notifikace

O všem potřebném vám domácnost dá vědět. Využije k tomu push notifikace do aplikace, e-mail, či hlasový hovor (více o Caller Service).

chytrý dům automaticky rozliší jestli je svátek a tak tomu přizpůsobí dům

Rozlišuje svátky

Pokud trávíte státní svátky doma, nemusíte nic řešit. Dům svátky zná  a přepne se do příslušného režimu (při nepřítomnosti na režim Dovolená).

kompabilita s ostatními výrobci

Vše pod kontrolou

Je jedno, jakého výrobce a jaký typ topení vyberete. Chytrý dům Loxone je kompatibilní se všemi a umí je kombinovat.

Hlavice o sebe pečují

Dlouhé období bez pohybu hlavicím nedělá dobře. Loxone se ale o ně stará a pravidelně je zavírá a otevírá.

Vytápění na plný plyn

Miniserver ví vše o vaši domácnosti, o přítomnosti v pokojích a zná i předpověď počasí. Podle toho dokáže upravit program. Pokud máte v místnosti více zdrojů tepla, inteligentní dům sám aktivuje sekundární topný okruh, pokud ten základní k vytápění nestačí. Vždy je tak zajištěna požadovaná teplota, bez nutnosti zásahu.

automatická regulace intenzity vytápění Loxone

Nechte si poslat brožuru

Připravili jsme pro vás bezplatnou brožuru s přehledem možností a příklady využití chytré domácnosti Loxone. Obsahuje také cenné rady a tipy, jak dobře naplánovat projekt. Rádi vám ji zašleme zcela zdarma přímo k vám domů.

Úspory energií za teplo i klimatizaci

Během dovolené se dům přepne do úsporného režimu. Šetříte, aniž byste na to museli myslet. Vytápění a chlazení domu spolupracuje se stínicí technikou. Někdy stačí k vyhřátí či ochlazení místnosti mít žaluzie ve správné poloze. Loxone se o to postará, i když nejste doma.
Častým probléme vytápění a chlazení je, že spolu nekomunikují. Klimatizace tak klidně sepne spolu s topením. V chytrém domě od Loxone se toto nestane, neboť vše je propojeno. Díky tomu také už nehrozí žádné vyhazování peněz oknem. Jakmile jej otevřete, topení se vypne.

Inteligentní ventilace

Vždy čerstvý vzduch

Dospělý člověk vdechne až 10 000 litrů vzduchu denně. Čerstvý vzduch je důležitý nejen pro dobrý pocit a zdraví, ale také jako prevence poškození samotné budovy. Chytrý dům se sám umí efektivně postarat kvalitu celkového klima, včetně vlhkosti a úrovně CO2. Avšak vždy tak, aby zároveň hospodařil s teplotou.

Dokonalá souhra technologií

V chytré domácnosti Loxone spolupracují všechny komponenty od audia po zabezpečení. Díky tomu fungují mnohem efektivněji, získávají nové možnosti a vám odpadá zbytečná práce a starosti.

Infografika: smarthome technologie v chytré domácnosti

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.

Rekonstrukce či modernizace? Žádný problém!

S naší bezdrátovou technologií Loxone Air speciálně vyvinutou pro chytré domácnosti můžete snadno přeměnit i svůj stávající domov na inteligentní. Bez sekání do zdí či změn kabeláže.