Optimální klima díky chytré regulaci teploty

Váš dům se stará nepřetržitě o to, abyste se v něm cítili pohodlně. Inteligentní regulace teploty v domě, integruje chytré topení, klimatizaci i rekuperaci a zároveň dokonale spolupracuje se stínící technikou. Odpadají vám tak starosti s vlhkostí, teplotou a kvalitou vzduchu.
A to je přesně to, co od chytré domácnosti očekáváte.

inteligentní regulace teploty, aplikace, topení klimatizace
Obrázek: V každé místnosti může být jiná teplota

Ideální teplota v každé místnosti

Ložnice: 18 °C, Obývací pokoj: 21,5 °C, koupelna: 23 °C. S Loxone Smart Home si můžete vychutnat dokonalou teplotu individuálně přizpůsobenou dané příležitosti.

Učí se, optimalizuje sám sebe

Loxone Smart Home se sám učí a ví, kdy má začít například vytápět, aby bylo včas dosaženo požadované teploty. Vy si pouze zvolíte vámi požadované teploty v jednotlivých místnostech během vaší přítomnosti, či nepřítomnosti. Váš domov se již o zbytek postará.

Učí se, optimalizuje sám sebe

Loxone Smart Home se sám učí a ví, kdy má začít například vytápět, aby bylo včas dosaženo požadované teploty. Vy si pouze zvolíte vámi požadované teploty v jednotlivých místnostech během vaší přítomnosti, či nepřítomnosti. Váš domov se již o zbytek postará.

Časová osa vytápění v průběhu dne

(Příklad koupelna)

Chytré topení bez ohledu na zdroj tepla

Infrapanely, radiátory, konvektory, plyn, elektřina, dřevo, tepelné čerpadlo… Je jedno pro jakého výrobce a jaký typ topení se rozhodnete, Chytré vytápění od Loxone je kompatibilní se všemi.

Infografika: Různé zdroje tepla: Infrapanely, radiátory, konvektory

Více komfortu s nižšími náklady

Inteligentní řízení teploty vám pomáhá šetřit náklady na energii. A až o 50 %!
A to vše díky kombinaci jednotlivých prvků vaší domácnosti, Proč topit, když stačí odclonit a pustit dovnitř více sluníčka?

Žena pijící čaj u okna

1. příklad:
Je začátek listopadu, svítí slunce, venkovní teplota 13 °C

Loxone vyhodnotí, že není nutné zapínat topení, ale využije slunečního svitu. Přehřátí jednotlivých místností zabrání inteligentním řízením žaluzií.

Otec si čte knihu s dcerou

2. příklad:
V noci se zvyšuje teplota v ložnici.

Místo klimatizace Loxone využije ventilace a chladného venkovního vzduchu. Díky tomu sníží vnitřní teplotu a přivede čerstvý vzduch.

Jednodušší ovládání

Ovládání vnitřního klimatu v aplikaci je nyní intuitivnější a zvládne ho opravdu každý. O většinu věcí se postará chytrý dům sám, vy si jen zvolíte, jaký má být výsledek.

Pouze nastavte teploty, které vám jsou příjemné, a časy, kdy je chcete mít. Váš dům se postará o zbytek. Můžete zvolit mezi režimy:

  • Přítomnost (dům zajistí teplotu, kterou jste nastavili jako komfortní)
  • Nepřítomnost (dům topí či chladí na úspornou teplotu)
  • Vypnuto (dům se pouze chrání proti zamrznutí či přetopení)

Chytré vytápění na plný plyn

Miniserver ví vše o vaši domácnosti, o přítomnosti v pokojích a zná i předpověď počasí. Podle toho dokáže upravit program. Pokud máte v místnosti více zdrojů tepla, inteligentní dům sám aktivuje sekundární topný okruh, pokud ten základní k vytápění nestačí. Vždy je tak zajištěna požadovaná teplota bez nutnosti zásahu.

Plynové vytápění

O 50 000 úkonů méně, více času pro život

Loxone Smart Home vám za rok ušetří tisíce úkonů. Chytrá regulace teploty zajistí příjemnou teplotu během celého roku. Vhodně přitom využije všechny prvky vaší domácnosti. Chytré topení, chlazení, stínění či rekuperaci. Ušetří tak nejen váš čas, ale i mnoho energie.

Inteligentní funkce pro řízení vnitřního klimatu

Obrázek: Statistiky

Statistiky

Teplota je nepřetržitě zaznamenávána a její vyhodnocení může pomoci odhalit další potenciální úspory.

Ochrana budovy

Ochrana budovy

Jakmile teplota v místnosti dosáhne hraničních hodnot, Real Smart Home reaguje a zapne topení či chlazení tak, aby nedošlo ke škodám na budově.

Ovládání regulace teploty odkudkoli

Vzdálený přístup

Teploty můžete sledovat a měnit odkudkoli pomocí apliakce. Před návratem z dovolené snadno aktivujete režim přítomost. Doma tak na vás již čeká příjemná teplota.

Režim nepřítomnosti: Dům se přepne do úsporného režimu

Režim nepřítomnosti

Při nepřítomnosti se místnost přepne do úsporného režimu. Úkolem je nejúspornější provoz bez nutnosti zapnout chlazení/ topení.

Upozornění na problém v systému. Předchází budoucím problémům

Stav systému

Váš dům vás upozorní na problém v systému a umožní tak předejít budoucím problémům.

Dům zná státní svátky a přizpůsobuje se

Státní svátky

Váš inteligentní dům zná všechny státní svátky a tak si je užijete v klidu a pohodě.

Upozornění na nutnost pravidelné údržby

Údržba

Pravidelné údržby jsou důležité, chytrý dům vás vás včas upozorní.

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.