Konec starostí s počasím: Představujeme Meteostanici Loxone


11 července, 2017 in Technologie

Déšť, vítr, slunce, sníh – rozmary počasí nám mohou hodně znepříjemnit bydlení. Zvlášť, když je nečekáme. Proto představujeme novou Loxone Meteostanici. Další produkt se špičkovými technologiemi pro ještě chytřejší domácnosti.

Můžu nechat otevřené střešní okno? Mám chystat na večer zahradní grilovačku? Je čas uklidit prádlo a sklopit židle? Další z otázek, které může za vás vyřešit chytrý dům.

Loxone vám dá včas vědět, navrhne či sám provede opatření, která budou nutná.

Řekněme, že jste právě položili nový trávník. To zásadní je teď voda. Zalévat pomocí automatického zavlažování nebo od matky přírody? Správné načasování je klíč. S Loxone se o to již nebudete muset starat. Váš dům bude vědět, kdy se blíží déšť, a podle toho přizpůsobí závlahové plány. Zajistí skvělý trávník a jako bonus ušetříte za vodu.

 

S Meteostanicí myslí domov za vás

Meteorologická stanice od Loxone zaznamená aktuální stavy veličin jako je teplota, rychlost větru, déšť či sluneční svit. V kombinaci s Loxone Weather Service  má váš domov navíc i nejpřesnější předpověď na 66 hodin dopředu.

To je docela silná kombinace dat. Takže se rozlučte s hádáním, jaké asi bude počasí a přivítejte Meteostanici Loxone ve výhodném setu s Loxone Weather Service na 10 let.

Co takhle střešní okno, které vám do domova přinese čerstvý vzduch? Myslíte na něj, když se začínají stahovat mraky? A co teprve když jste v práci? Díky domácí automatizaci opět starosti odpadají. Pokud Meteostanice zjistí, že přichází srážka, zavře okno za vás.

Stavíte nový dům nebo se chystáte k rekonstrukci? Nebo máte vše hotovo, a jen byste rádi přidali tuto skvělou schopnost do vaší domácnosti? Žádný problém. Meteostanici vyrábíme ve verzích Air a Tree, takže je ideální pro nové stavby i modernizace.

 

Koupit: Meteostanice v e-shopu (CZ) » | Meteostanice v e-shopu (SK) »

Dokumentace: Meteostanice Air » | Meteostanice Tree »

Příklady využití

Přesné údaje o počasí pro každé využití

Váš chytrý dům Loxone nenechá nic náhodě. Meteostanice ve spolupráci s Weather Service předpovídá počasí až 66 hodin dopředu, takže váš domov bude připraven na dobré i špatné dny matky přírody. Data se vztahují k vaší přesné poloze.

Automatické stínění:
Lamely sledují dráhu slunce

Stejně jako VHS kazety či haléřové mince i přehřáté pokoje a sluncem poškozený nábytek zůstanou minulostí. Vaše inteligentní domácnost bude ovládat žaluzie: zavře je, pokud hrozí přetopení, bude naklápět žaluzie tak, aby pustila přirozené světlo, které neoslní, a v chladných dnech naopak nechá slunce topit zdarma.

Ochrana před poškozením:
Žaluzie se vytáhnou

Pokud hrozí poškození, venkovní stínicí technika se přesune do bezpečné pozice. To platí především pro náhlé změny síly větru. Vaše venkovní žaluzie, rolety či markýzy se vytáhnou, aby se neponičily. Když se situace uklidní, opět se vrátí do automatického režimu. Bát se nemusíte ani zamrznutí v nejméně vhodné poloze.

Automatická závlaha:
Vždy zelený trávník

Díky kombinaci Meteostanice a Loxone Weather Service ví váš dům vše potřebné pro dokonalé plánování zavlažování. Pokud prší nebo nedávno pršelo, proč plýtvat a zalévat zbytečně? Pokud se ale naopak blíží tropický den, je dobré naplánovat závlahu na čas, který má smysl, jako brzy ráno. I o to se postará Loxone.

Ještě více:
Nekonečné možnosti

Co třeba automatické barevné osvětlení na chodbě, které zmodrá, pokud má pršet? Díky tomu si už deštník ráno vzít nezapomenete. Nebo oranžové, pokud má být horko? Připomene vám vzít si dostatek tekutin. Představivosti chytrá domácnost meze neklade.

žaluziový pohon Air pro Loxone Smart Home

Již brzy: Žaluziový pohon Air

Spolehlivé stínění chce i spolehlivého partnera. Takovým je pro žaluzie nový Žaluziový pohon GJ56 Air. Ten oceníte zejména v případě, že vás vaše konvenční žaluzie neuspokojí. Díky bezdrátové komunikaci Loxone Air jeho instalace nevyžaduje dodatečnou kabeláž či nové ovládací prvky.

S ním můžete starost o stínění nechat zcela na Loxone. V horkých dnech zabrání přetopení, v chladných pustí dovnitř slunce, pokud nejste doma, večer se postará o soukromí a přes den naklání žaluzie, aby zajistil ideální hladinu přirozeného světla. Pokud jste na dovolené, může simulovat vaši přítomnost, aby odradil nezvané hosty.

Chytré žaluzie pracují v kooperaci se senzory přítomnosti, okenními kontakty, teplotními čidly, meteostanicí, senzory osvitu, daty o počasí či zabezpečovacím systémem. Díky bezplatné aplikaci pro chytré domy Loxone nad nimi máte kontrolu kdekoli a kdykoli z mobilního zařízení či počítače.

Žaluziový pohon GJ56 Air bude k dispozici od srpna 2017 v několika variantách a s příslušenstvím pro všechny obvyklé způsoby instalace a zavedené značky žaluzií.

Získejte ten svůj ihned, jak bude k dispozici. Již nyní si jej můžete předobjednat a my jej odešleme ihned, jak bude na skladě.

Žaluziový pohon GJ56 Air v e-shopu CZ » | Žaluziový pohon GJ56 Air v e-shopu SK »

 

Ikona Loxone Smart Home Ready

Plná integrace:
Loxone Smart Home Ready

Meteostanice i žaluziový pohon byly stvořeny na míru systému Loxone Smart Home. Perfektní funkčnost bez kompromisů a snadná instalace i do již hotových projektů je tak zaručena.

Konzultace projektu zdarma

Stejně jako vy chceme, aby vám domácnost dělala jen radost. Naši odborníci se již nemůžou dočkat, až vám odpoví na všechny otázky a podělí se s vámi o zkušenosti z desítek tisíc instalací po celém světě.

Chci být informován o novinkách