Chytré stínění ví, co dělat

V inteligentním domě se stínicí technika o sebe postará sama. Vy se můžete věnovat zajímavějším věcem.

Stínicí technika s Autopilotem

Ráno vás příjemně probudí slunečními paprsky, během dopoledne domácnost využije slunce pro vytápění, nebo naopak zabrání přetopení, i když nebudete doma. A pokud doma jste, naklání žaluzie, aby vpustila přirozené světlo, ale vás neoslnilo slunce. Po setmění naopak zajistí soukromí.

Dobré ráno

Teplo a světlo

Autopilot

Bezpečná poloha

Ochrana soukromí

7:00 Dobré ráno

Žaluzie se pomalu otevírají a do pokoje pronikají sluneční paprsky. Spolu s tóny vaší oblíbené hudby je to váš příjemný budíček do nového dne.

9:00–11:00 Teplo a světlo

V pokoji je příjemná teplota a dostatek přirozeného světla.

11:00 Autopilot

Žaluzie hlídají pohyb slunce a v závislosti na teplotě v místnosti a úrovni světla se starají o komfort i úspory energie.

17:00 Bezpečná poloha

Blíží se bouřka a zvedá se vítr. Žaluzie se automaticky vytáhnou do bezpečné polohy.

20:46 Ochrana soukromí

Slunce zmizelo za horizontem a spolu se zapnutím světel dům zatahuje žaluzie pro maximální soukromí a zabezpečení.

Vyberte si, co vám vyhovuje

Chytrý dům Loxone bez problémů integruje vše podstatné, aby uspokojil potřeby každého. Můžete tak využít či kombinovat různé druhy inteligentní stínicí techniky jako venkovní i vnitřní žaluzie, rolety či markýzy.

Sluneční energie jako dobrý sluha

Díky znalosti umístění domu, orientace oken, aktuální polohy slunce, úrovně slunečního svitu a teploty v místnosti může zejména v době vaší nepřítomnosti inteligentní domácnost využít solární energii pro bezplatné vytápění. V létě naopak brání přetopení domu, ale zároveň pustí dostatek světla pro vaše rostliny.

Neuvěřitelně snadné ovládání

Ovládání stínicí techniky je s Loxone stejně jednoduché, jako chytré. Stačí vám jediné tlačítko pro libovolný počet žaluzií / rolet v místnosti. Jedním stiskem vytáhnete či zatáhnete vše. Ušetříte klidně desítky hodin ztraceného času ročně.

Plné možnosti a kontrola kdekoli

Díky bezplatné Loxone Smart Home App pro telefony, tablety a webový prohlížeč můžete plně kontrolovat vaše stínění kdykoli a kdekoli. V reálném čase vidíte, v jaké jsou žaluzie / rolety poloze či zda se zrovna hýbají a můžete je i vzdáleně ovládat. Není to tak pohodlné jako klasické tlačítko, ale zase zde máte neomezené možnosti, pokud byste je potřebovali.

Ochrana proti přehřátí

Chytrý dům sám zastíní, pokud by hrozilo přehřátí místnosti slunečními paprsky.

Úspory za vytápění

V zimě se Loxone postará o maximální využití solární energie pro úsporné vytápění.

Přirozené světlo bez oslnění

Když jste v místnosti, lamely žaluzií se otáčí tak, aby pustily dovnitř přirozené světlo, ale slunce vás neoslnilo.

Dětská pojistka

Tlačítka můžete deaktivovat skrze aplikaci, aby si děti neudělaly ze stínění hračku.

Řízení ve skupinách

Různá okna můžete libovolně uspořádat do skupin (např. celé patro) a ovládat je zároveň.

Ochrana před větrem

Pokud se blíží bouřka, dům o tom ví a žaluzie automaticky vytáhne do bezpečné polohy.

Nonstop zabezpečení

Po setmění se žaluzie automaticky zatáhnou a tím poskytují nejen soukromí, ale také určitou úroveň zabezpečení. V případě nebezpečí se ale vytáhnou spolu s osvětlením únikových cest. Případného nezvaného hosta také jistě nepotěší, že přijde o soukromí.
V době, kdy si budete užívat zaslouženou dovolenou, bude váš dům zacházet se stínicí technikou i osvětlení tak, jako byste byli doma. Simulace přítomnosti je další bezpečnostní prvek.

Příjemné probuzení sluníčkem

Nechte se probudit prvními slunečními paprsky pronikajícími do ložnice pomalu se otevírajícími žaluziemi. Příjemná alternativa k řinčícímu budíku, nemyslíte?

Co bude umět váš chytrý dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Už se těšíme, až vám na vše odpovíme či až vám zdarma zašleme informační brožuru. Nebo si můžete rovnou najít certifikovaného partnera ve svém okolí.