Vnitřní klima: Jak dopadl duel Real Smart Home vs. elektroinstalace minulosti?


30 srpna, 2018 in Know How

Inteligentní řízení vnitřního klimatu v chytrém domě šetří jeho obyvatelům mnoho zbytečných starostí a dělá bydlení komfortnější. Příjemná teplota, ideální vlhkost a čerstvý vzduch po celý den jsou 1 ze základních benefitů Real Smart Home.

Podívejme se na běžný den 2 rodin, z nichž Hansenovi bydlí v moderním domě s Loxone Smart Home a Dittmannovi v domě s klasickou elektroinstalací.

Pojďme si je společně představit:

Smart Home Urlaub - Fam Hansen

Rodina Hansenůn
David (37), Ella (33), Jan (3) a Sophia (3)
žijí s Loxone Smart Home.

Konventioneller Urlaub - Fam Dittmann

Rodina Dittmannů
Wolfgang (36), Martina (32), Paulina (8) a Jonas (4)
žijí v domě s elektroinstalací minulosti.

Čas vstávat

Smart Home Urlaub - Fam Hansen
Rodina Hansenů

Jakmile je čas vstávat, vytáhnou se žaluzie a ložnici prosvítí příjemné sluneční paprsky. Z reproduktorů se místo nepříjemného budíku rozezní oblíbená hudba. V koupelně už dovádí děti probuzené jejich oblíbenou písničkou ze seriálu.
Okna mohou zůstat díky ventilaci a rekuperaci zavřená. V celém domě je čerstvý vzduch a není ztracena cenná tepelná energie.

Konventioneller Urlaub - Fam Dittmann
Rodina Dittmannů

Klasický zvuk budíku probudí Martinu i Wolfganga spolehlivě, nicméně ne příliš příjemně. Wolfgang otevírá okna a větrá zatuchlý vzduch. Martina musí probudit děti a otevřít okna i tam. Chladné venkovní teploty zaženou děti zpět do postele. Vytáhnout je ven včas je občas nadlidský úkol.

Ranní rutina

Ranní
rutina

Smart Home Urlaub - Flughafen Fam Hansen
Rodina Hansenů

David se již těší na ranní sprchu. V koupelně je příjemných 23 stupňů a ventilace zajišťuje dostatečné odvětrávání. V místnosti se tak nezvyšuje vlhkost a zamezuje se růstu plísní.

V koupelně je příjemných 23 stupňů v zimě i parných letních dnech.

Konventioneller Urlaub - Flughafen Fam Dittmann
Rodina Dittmannů

Zatímco Martina tahá děti z postele, Frank vstupuje do koupelny na nepříjemně studenou dlážděnou podlahu. Po sprchování otevírá okno a překvapuje ho studený ranní vzduch. Brrr.

Návrat z práce

Smart Home Urlaub - Unwetter Fam Hansen
Rodina Hansenů

Po práci Ella vyzvedne děti ze školky. Přesto, že je tropický letní den, je doma čeká příjemná teplota a čerstvý vzduch. V době nepřítomnosti dům zatáhl venkovní žaluzie a účinně tak zabránil přetopení. V kombinaci s větráním připravil skvělé prostředí pro domácí úkoly i odpočinek.

Konventioneller Urlaub - Unwetter Fam Dittmann
Rodina Dittmannů

Martina vyzvedává děti ze školy a školky. Venku je letní tropický den a doma to bohužel není o moc lepší Otevření oken nic neřeší, Martina alespoň obíhá celý dům zatahuje všechny žaluzie. Už aby byl večer!

Není ryba jako ryba!

Smart Home Urlaub - Paket Fam Hansen
Rodina Hansenů

Večeře je dnes na Davidovi. Čerství pstruzi budou jistě skvělou volbou. Předtím, než je položí na pánev, zesílí odvětrávání celého domu pomocí aplikace Loxne Smart Home. Zabrání tak šíření zápachu ryby po celém domě.

Konventioneller Urlaub - Paket Fam Dittmann
Rodina Dittmannů

Děti jsou dnes u babičky a Wolfgang se rozhodl překvapit Martinu romantickou večeří. Grilované ryby se k této příležitosti skvěle hodí. Digestoř bohužel nestíhá.
Martina se právě vrátila z joggingu a již v chodbě jí je jasné, co dnes bude k večeři. Jediným řešením je nechat otevřená všechna okna po celý zbytek večera. To je ale romantika…

Večerní relax

Smart Home Urlaub - Rückkehr Fam Hansen
Rodina Hansenů

Na konci dne celé rodina odpočívá v obývací pokoji, kde je příjemných 21,5 °C. Rodiče koukají na svůj oblíbený seriál a děti si hrají s novou stavebnicí. Ještě kouknout na večerníček a hurá do postele. V dětském pokoji je aktuálně 18 °C, což je ideální teplota pro spánek.
V noci dům využije poklesu vnější teploty a k sníží tak vnitřní teplotu zdarma.

Konventioneller Urlaub - Rückkehr Fam Dittmann
Rodina Dittmannů

Je večer a teplota v domě bohužel neklesá. Horní patro je téměř neobyvatelné a děti tak usínají u televize v obývacím pokoji. Kolem půlnoci Wolfgang přenáší děti do pokoje, otevírá okna v celém domě a konečně také ulehá do postele. V noci bohužel přichází nečekaná letní bouřka a pohroma je na světě.

Náš závěr

Díky inteligentní interakci ventilace, rekuperace a stínění se Hansenovi zbavili mnoha zbytečných starostí a snížili náklady na chlazení i vytápění. Na rozdíl od Dittmannů si užívají plný komfort svého domova po celý rok.

Chtěli byste poznat všechny výhody, jež přináší Real Smart Home, na vlastní kůži? Rezervujte si prohlídku ve vzorovém chytrém domě a přesvědčte se sami!

Verze 10: Nová dimenze řízení vnitřního klimatu

S aktualizací softwaru na verzi 10 získá zdarma každý majitel Loxone Smart Home nové možnosti pro inteligentní řízení vnitřního klimatu. A dokonce ušetří ještě více ručních zásahů. Získejte informace o oficiálním vydání v září 2018 předem.

Chci být informován o novinkách