Chytrá žárovka nemá smysl. Inteligentní osvětlení umí víc


9 června, 2017 in Know How

Inteligentní světla nejsou hračka pro geeky. Zjednodušují náš život a šetří zbytečnou práci a také peníze. Vedle zvýšení komfortu bydlení může chytré osvětlení zlepšit třeba i jeho bezpečí. Musíme se ale odpoutat od představy chytré LED žárovky ovládané aplikací. To není moc inteligentní a už vůbec ne praktické.

Proto se v tomto blogu podíváme na funkce inteligentního osvětlení, které si dnes můžete dopřát i ve svém domě.

využití světelných scén vytvoří rozdílné nálady místností

Možnosti chytrého osvětlení

Proč nechtít od svých světel více, když můžete?

ikona touch pure

Opouštím místnost / dům

Dvojstisk zhasne světla (vypne TV apod.) a přepne místnost na Autopilota. Trojstisk u vchodových dveří může takto fungovat pro celý dům.

ikona stmívání

Postupný náběh

Funkce Fade In / Fade Out se postará o pozvolné rozsvěcení a zhasínání světel. To je příjemné pro oči a prodlužuje životnost světelného zdroje.

ikona měsíc

Měsíční svit

Tlumené modré světlo vytvoří atmosféru úplňku. Aktivuje se s nočním režimem. Uvidíte na cestu do koupelny, ale nepřetrhnete si spaní.

ikona automatická světla

Svítí, jen když je třeba

Váš dům ví, kolik světla je v místnosti. Rozsvítí tedy jen tehdy, kdy je to potřeba. Žádoucí hladinu osvětlení si stanovíte sami.

ikona automatická úroveň světla

Automatický jas

Čím je místnost tmavší, tím více budou světla svítit. Pokud je místnost částečně naplněna přirozeným světlem, světla jen přisvítí.

ikona dětská pojistka

Dětská pojistka

Děti rády mačkají tlačítka. S dětskou pojistkou je můžete deaktivovat a ovládat aplikací. Podobně snadno lze odpojit i zásuvky.

ikona simulace přítomnosti

Simulace přítomnosti

Inteligentní dům dokáže věrohodně předstírat vaši přítomnost v době, kdy jste například na dovolené. Osvětlení, stínící technika a klidně i hudba budou aktivní tak, jako byste byli doma. Tím odradíte případné nezvané hosty.

ikona alarmu

Optický alarm

Odcházíte z domu. Světla zablikají a vy víte, že něco není v pořádku. Nelze zastřežit, neboť v kuchyni jsou otevřená okna. To vám sdělí notifikace na telefonu. Tu byste ale snadno přehlédli, světla ne. Nový rozměr zabezpečení domácnosti.

ikona chytrý zvonek

Chytrý zvonek

Řinčící zvonek není zrovna kamarád, když uspáváte děti. Odpojit jej ale také není nejlepší řešení. V chytrém domě vás místo zvuku může na návštěvu citlivě upozornit osvětlení. Zvuk můžete vypnout manuálně nebo automaticky vždy po určité hodině.

barevné pastelky

Zpestřete si domov barvami

Pokud vás napadlo malování a váleček, můžete být v klidu. K změně nálady v místnosti vám skvěle poslouží osvětlení. Můžete zkombinovat barevné pásky, stmívané žárovky či klasický lustr. Ovládání přitom bude stále stejně snadné, jako kdyby bylo v pokoji jediné světlo. Stiskem přepínáte připravené scény, abyste nemuseli pokaždé složitě nastavovat každé světlo zvlášť. To zvládne i vaše babička nebo děti. Konec zástupům vypínačů, které nikdo neumí ovládat.

Využijte různé zdroje

Využijte všechny běžně dostupné typy světel od klasické žárovky přes barevné LED pásky po zářivky. Můžete stmívat, měnit barvy a klidně i blikat. Stávající zdroje můžete snadno integrovat díky produktům pro retrofit bez sekání do zdí.

využití různých světelných zdrojů pomocí chytrého osvětlení Loxone

Vytvořte si své světelné scény

Přizpůsobte si nastavení každého světla zvlášť, pojmenujte a seřaďte scény přímo v aplikaci. Kdykoli, kdekoli, snadno a rychle. Pak už stačí jen stisknout tlačítko a okamžitě dostanete náladu, kterou máte rádi.

ovládání barev pomocí aplikace Loxone

Nekonečné možnosti v aplikaci

Ovládat světla mobilem nikdy nebude tak pohodlné a intuitivní jako tlačítkem. Aplikace mají ale jiné výhody. Občas můžete chtít něco speciálního. Nebo změnit nastavení scény. Či třeba rozsvítit dům, když jste na zahradě. Tehdy přijde řada na Loxone Smart Home App.

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.

Chci být informován o novinkách