Inteligentní zabezpečení domu

Dohlíží na bezpečí všech obyvatel i své vlastní. Inteligentní domácnost zaznamená jakékoli nebezpečí a díky propojení všech zařízení může okamžitě reagovat: spustit poplach, zavolat vám, vypnout vodu či spotřebiče.

Inteligentní zabezpečení domácnosti

Dohlíží na bezpečí všech obyvatel i své vlastní. Inteligentní domácnost zaznamená jakékoli nebezpečí a díky propojení všech zařízení může okamžitě reagovat: spustit poplach, zavolat vám, vypnout vodu či spotřebiče.

Bezpečí domova má mnoho podob:
zdaleka nejde jen o chytrý alarm

Pokud mluvíme o zabezpečené domácnosti, nejde zdaleka jen o alarm. Konvenční alarmy se navíc často ukazují ne moc přínosné. Aby byl dům skutečně bezpečný, musí umět své obyvatele ochránit např. i před haváriemi či třeba požárem.

ikona štít

Automatizace zabezpečení

O 50 000 úkonů méně, více času pro sebe

Váš chytrý domov nabízí plně automatickou ochranu. V noci, když spíte, váš domov je v pohotovosti. Při nepřítomnosti se automaticky přepne do bezpečnostního režimu a pečlivě sleduje podezřelý pohyb, kouř, vodu nebo změny počasí. Nemusíte myslet na řadu věcí: umí sám zamknout, zavřít garáž či okna, vypnout spotřebiče a podobně.

ikona zloděj

Ochrana před zloději

∧ Zpět na přehled ∧

Jako neviditelný štít chrání váš domov před nechtěnými hosty. Detekuje spolehlivě, reaguje s nápadným blikajícím světlem, hlasitým zvukem v každé místnosti a dá vám okamžitě vědět notifikací či telefonem.

Simulace přítomnosti

Inteligentní dům dokáže věrohodně předstírat vaši přítomnost například v době, kdy jste na dovolené. Osvětlení, stínicí technika a klidně i hudba budou aktivní tak, jako byste byli doma. Tím odradíte případné nezvané hosty.

Chytrý alarm ve vašich rukách
Ovládání z aplikace

Poplašný systém můžete zapnout i vypnout na dálku. Pokud by se někdo vloupal do domu, okamžitě se o tom dozvíte, i když nebudete doma – prostřednictvím aplikace či hlasovým hovorem.

Alarm vypnutý

Alarm zapnutý

Tichý alarm

Akustický alarm

Optický alarm

Aplikace pro chytrý dům: alarm vypnutý

Alarm vypnutý

Aplikace pro chytrý dům: alarm aktivní

Alarm zapnutý

Aktivace poplašného systému musí být velmi jednoduchá a nekomplikovaná. V Real Smart Home je poplašný systém aktivován funkcí Opuštění domu tlačítkem u dveří, ovladačem v autě či v aplikaci. Čidla pohybu a další senzory jsou v pohotovosti.

Ukázka oznámení alarmu v aplikaci

Stupeň 1
Tichý alarm

Obdržíte notifikaci do aplikace včetně informace o místě narušení. Falešný poplach můžete včas zrušit.

Ukázka oznámení alarmu v mobilu

Stupeň 2
Akustický alarm

Real Smart Home přitahuje pozornost a přehrává tón budíku ve všech audio zónách. Caller Service uskuteční hlasový hovor a spolehlivě informuje o situaci.

poplach alarmu v mobilní aplikaci na telefonu

Stupeň 3
Optický alarm

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní.

Ikona lidé v domě

Bezpečí pro celou rodinu

∧ Zpět na přehled ∧

Ochrana proti požáru, vytopení a dalším rizikům

Loxone Smart Home se postará o váš klid v řadě ohledů. Inteligentní dům pozná přítomnost vody tam, kde nemá být, požár, kouř, oxid uhelnatý atd. Na vše ihned reaguje (vypnutí vody, plynu, spotřebičů, spustí poplach, vytáhne žaluzie při větru…) a dá vám o tom vědět.

Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás zkontroluje vaše chytrá domácnost.

Tísňové tlačítko u postele

Tísňové tlačítko

Je-li to žádoucí, lze definovat tlačítko, které vyvolá poplach stisknutím: blikající světla, vytažení stínicí techniky, akustický alarm. Současně může dům zavolat pomoc telefonem.

dítě s provinilým výrazem

Dětská pojistka

Nebezpečné funkce jako ovládání sauny či krytu bazénu budou přístupné pouze vám. Můžete také deaktivovat sporák, zásuvky a tlačítka. Zvlášť oblíbené u rodičů je časované vypnutí televize.

ikona dům

Ochrana domu:

Dům dává pozor sám na sebe

∧ Zpět na přehled ∧

Život rád přináší nečekaná překvapení, když je nejméně čekáme. Vy s nimi počítat nemůžete, chytrý dům ano. Zavře okna při bouřce, předejde zamrznutí trubek či poškození stínění silným větrem a mnoho dalšího.

Okamžitě víte o:

Úniku vody

Únik vody může mít mnoho příčin: prasknutí trubky, ucpaný odtok, nepozornost při napouštění vany,… Abyste se vyhnuli vážným škodám, aplikace vás okamžitě informuje.

Požáru

Včasné odhalení ohně může zachránit majetek i lidské životy. Loxone Smart Home nabízí spolehlivou detekci kombinací existujících snímačů teploty a detektorů kouře.

ikona oko

Jistota soukromí:

Můj dům, moje data

∧ Zpět na přehled ∧

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných systémů. Loxone s vašimi daty nijak nenakládá a hájí soukromí uživatelů na 100 %.

infografika: ochrana soukromí a osobních dat a smart home

Další funkce zabezpečení

Plnohodnotný alarm bez dalších zařízení

Nepotřebujete si dokupovat a instalovat dodatečný nákladný zabezpečovací systém. Komponenty chytré domácnosti jako senzor pohybu, okenní a dveřní kontakty, teplotní čidla, stínění, audiosystém či osvětlení jsou v kombinaci dokonce mnohem výkonnější. Nejen, že monitorují veškerá nebezpečí, ale mohou samostatně reagovat.

zařízení pro zabezpečení domácnosti

Nic důležitého vám neunikne…

chytrý dům volá na telefon

Caller Service

Váš dům vám může zavolat a přečíst zprávu o tom, co se doma děje. Kamkoli na světě, i když nebudete připojeni k internetu.

Stav alarmu v mobilní aplikaci

Smart home aplikace

Pomocí aplikace můžete kdykoli zobrazit stav svého poplašného systému a aktivovat nebo deaktivovat jej. V případě poplachu budete okamžitě informováni.

Záznamy

Záznamy

Můžete se zpětně podívat, kdy byla otevřená okna, kdo kdy vstoupil do domu atp. Vše najdete přehledně v aplikaci.

vrata

Stav otevření

Váš domov vás informuje hlasovou zprávou nebo notifikací na telefonu, pokud budou garážová vrata nebo okna po tmě stále otevřená.

Zóny alarmu

Zóny alarmu

Nastavte si různé zóny pro zastřežení. Garáž a přízemí bude dům hlídat, i když spíte. Zbytek domu pak jen tehdy, když tam nikdo nebude.

ikona časovač alarmu

Zpoždění

Alarm se aktivuje po vámi zvoleném zpoždění. Tím zamezíte falešným poplachům, které byste spustili omylem sami.

ikona výstraha

Bez planých poplachů

Pokud dojde jen k sepnutí okenního kontaktu ale ne zaznamenání pohybu v místnosti, spustíte se pouze první stupeň alarmu.

ikona smartphone

Jednoduché ovládání

Alarm můžete aktivovat odchodovým tlačítkem, dálkovým ovladačem, z aplikace nebo i automaticky podle časového plánu.

ikona oko

Přehled o všem kdykoli

Co se děje doma, nebo kdo zazvonil u dveří? Všechno najdete v aplikaci, i když budete tisíce kilometrů od domova. A můžete hned reagovat.

Dokonalá souhra technologií

V chytré domácnosti Loxone spolupracují všechny komponenty od audia po zabezpečení. Díky tomu fungují mnohem efektivněji, získávají nové možnosti a vám odpadá zbytečná práce a starosti.

Chytrý dům - přehled hlavních funkcí

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.