Inteligentní zabezpečení

Inteligentní domácnost ví o veškerém nebezpečí a díky propojení všech zařízení může okamžitě reagovat: spustit poplach, zavolat vám, vypnout vodu či spotřebiče.

Chytrý alarm, zámky, senzory, spotřebiče…

Pokud mluvíme o zabezpečené domácnosti, nejde zdaleka jen o alarm. Konvenční alarmy se navíc často ukazují ne moc přínosné. Aby byl dům skutečně bezpečný, musí umět své obyvatele ochránit např. i před haváriemi, neopatrností, živly i třeba riziky, které číhají na naše nejmenší. V chytré domácnosti Loxone je vše propojeno, což přináší úplně nový rozměr zabezpečení.

Alarm Off

Aktivace alarmu

Tichý alarm

Akustický alarm

Optický alarm

deakivovný alarm v Aplikaci Loxone

ALARM deaktivovaný

zastřežení domu automaticky, tlačítkem nebo v aplikaci

Alarm aktivovaný

Automaticky, tlačítkem či v aplikaci. Čidla pohybu a další jsou v pohotovosti.

tichý alarm zařídí nerušené prostředí když to potřebujete

Krok 1
Tichý alarm

Obdržíte notifikaci do aplikace, e-mailem, či hovorem. Falešný poplach můžete zrušit.

zvukový alarm v Aplikaci Loxone

Krok 2
Akustický alarm

Spustí se siréna či hudba z Loxone Music Serveru na maximální hlasitost.

Optický alarm - v aplikaci loxone

Krok 3
Optický alarm

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní

Plnohodnotný alarm bez dalších zařízení

Nepotřebujete si dokupovat a instalovat dodatečný nákladný zabezpečovací systém. Komponenty chytré domácnosti jako senzor pohybu, okenní a dveřní kontakty, teplotní čidla, stínění, audiosystém či osvětlení jsou v kombinaci dokonce mnohem výkonnější. Nejen, že monitorují veškerá nebezpečí, ale mohou samostatně reagovat.

plnohodnotný alarm bez přídavných zařízení

Simulace přítomnosti

Inteligentní dům dokáže věrohodně předstírat vaši přítomnost například v době, kdy jste na dovolené. Osvětlení, stínicí technika a klidně i hudba budou aktivní tak, jako byste byli doma. Tím odradíte případné nezvané hosty.

Bezpečí má mnoho podob

zpětné záznamy a kontrola dění v domě

Záznamy

Můžete se zpětně podívat, kdy byla otevřená okna, kdo kdy vstoupil do domu atp. Vše najdete přehledně v aplikaci.

odchodové tlačítko zhasne světla, zapne alarm, vypne TV a plotýnky

Odchodové tlačítko

Jedním stiskem zkontrolujete zavřená okna, aktivujete alarm, zhasnete světla, vypnete TV a plotýnky v kuchyni a nastavíte úsporný režim.

nastavení různých zón pro zastřežení

Zóny alarmu

Nastavte si různé zóny pro zastřežení. Garáž a přízemí bude dům hlídat, i když spíte. Zbytek domu pak jen tehdy, když tam nikdo nebude.

Zpoždění

Alarm se aktivuje po vámi zvoleném zpoždění. Tím zamezíte falešným poplachům, které byste spustili omylem sami.

žádný planý poplach

Bez planých poplachů

Pokud dojde jen k sepnutí okenního kontaktu ale ne zaznamenání pohybu v místnosti, spustíte se pouze první stupeň alarmu.

jednoduché ovládání alarmu pomocí odchodového tlačítka, aplikace nebo automaticky podle časového plánu

Jednoduché ovládání

Alarm můžete aktivovat odchodovým tlačítkem, dálkovým ovladačem, z aplikace nebo i automaticky podle časového plánu.

přehledl o všem kdykoli a kdekoli

Přehled o všem kdykoli

Co se děje doma, nebo kdo zazvonil u dveří? Všechno najdete v aplikaci i když budete tisíce kilometrů od domova. Kdykoli, v reálném čase a můžete hned reagovat.

Automatická kontrola garžových vrat

Kontrola garážových vrat

Váš dům vám oznámí, pokud by zůstala garážová vrata otevřená i po setmění. Notifikací, hlasem z reproduktorů či zavoláním na telefon.

Nechte si poslat brožuru

Připravili jsme pro vás bezplatnou brožuru s přehledem možností a příklady využití chytré domácnosti Loxone. Obsahuje také cenné rady a tipy, jak dobře naplánovat projekt. Rádi vám ji zašleme zcela zdarma přímo k vám domů.

Ochrana proti požáru, vytopení a dalším rizikům

Smart home se postará o váš klid v řadě ohledů. Inteligentní dům pozná přítomnost vody tam, kde nemá být, požár, kouř, oxid uhelnatý atd. Na vše ihned reaguje (vypnutí vody, plynu, spotřebičů, spustí poplach, vytáhne žaluzie při větru…) a dá vám o tom vědět.
Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás zkontroluje vaše chytrá domácnost. A pokud je potřeba, může na vás díky strojovému předčítání i promluvit.

Můj dům, moje data – ochrana soukromí

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných smart home systémů. Loxone s vašimi daty nijak nenakládá a 100% hájí soukromí uživatelů.

žádné posílání soukromých dat

Jiný výrobce
Moje, jeho, jejich data

Hájíme vaše soukromí Loxone

Loxone
Můj dům, moje data

Dětská pojistka

Děti mají ve zvyku neustále spínat tlačítka. S dětskou pojistkou je můžete dočasně deaktivovat a funkce řídit aplikací. Podobně snadno můžete omezit ovládání určitých zařízení (topení, vrata, zámky, okna) nebo odpojit zásuvky v místnosti. Nestane se tak, že by si třeba odkryly bazén bez vašeho vědomí.

Dokonalá souhra technologií

V chytré domácnosti Loxone spolupracují všechny komponenty od audia po zabezpečení. Díky tomu fungují mnohem efektivněji, získávají nové možnosti a vám odpadá zbytečná práce a starosti.

Infografika: smarthome technologie v chytré domácnosti

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.