Inteligentní zabezpečení

Inteligentní domácnost ví o veškerém nebezpečí a díky propojení všech zařízení může okamžitě reagovat: spustit poplach, zavolat vám, vypnout vodu či spotřebiče.

Alarm, zámky, senzory, spotřebiče… s Autopilotem

Pokud mluvíme o zabezpečené domácnosti, nejde zdaleka jen o alarm. Konvenční alarmy se navíc často ukazují ne moc přínosné. Aby byl dům skutečně bezpečný, musí umět své obyvatele ochránit např. i před haváriemi, neopatrností, živly i třeba riziky, které číhají na naše nejmenší. V chytrém domě Loxone je vše propojeno, což přináší úplně nový rozměr zabezpečení.

Alarm Off

Aktivace alarmu

Tichý alarm

Akustický alarm

Optický alarm

ALARM deaktivovaný

Alarm aktivovaný

Automaticky, tlačítkem či v aplikaci. Čidla pohybu a další jsou v pohotovosti.

Krok 1
Tichý alarm

Obdržíte notifikaci do aplikace, e-mailem, či hovorem. Falešný poplach můžete zrušit.

Krok 2
Akustický alarm

Spustí se siréna či hudba z Loxone Music Serveru na maximální hlasitost.

Krok 3
Optický alarm

Všechny žaluzie vyjedou nahoru a rozblikají se světla. Dům i případný zloděj budou nepřehlédnutelní

Plnohodnotný alarm bez dalších zařízení

Nepotřebujete si dokupovat a instalovat dodatečný nákladný zabezpečovací systém. Komponenty chytré domácnosti jako senzor pohybu, okenní a dveřní kontakty, teplotní čidla, stínění, audiosystém či osvětlení jsou v kombinaci dokonce mnohem výkonnější. Nejen, že monitorují veškerá nebezpečí, ale mohou samostatně reagovat.

Simulace přítomnosti

Inteligentní dům dokáže věrohodně předstírat vaši přítomnost například v době, kdy jste na dovolené. Osvětlení, stínicí technika a klidně i hudba budou aktivní tak, jako byste byli doma. Tím odradíte případné nezvané hosty.

Bezpečí má mnoho podob

Záznamy

Můžete se zpětně podívat, kdy byla otevřená okna, kdo kdy vstoupil do domu atp. Vše najdete přehledně v aplikaci.

Odchodové tlačítko

Jedním stiskem zkontrolujete zavřená okna, aktivujete alarm, zhasnete světla, vypnete TV a plotýnky v kuchyni a nastavíte úsporný režim.

Zóny alarmu

Nastavte si různé zóny pro zastřežení. Garáž a přízemí bude dům hlídat, i když spíte. Zbytek domu pak jen tehdy, když tam nikdo nebude.

Zpoždění

Alarm se aktivuje po vámi zvoleném zpoždění. Tím zamezíte falešným poplachům, které byste spustili omylem sami.

Bez planých poplachů

Pokud dojde jen k sepnutí okenního kontaktu ale ne zaznamenání pohybu v místnosti, spustíte se pouze první stupeň alarmu.

Jednoduché ovládání

Alarm můžete aktivovat odchodovým tlačítkem, dálkovým ovladačem, z aplikace nebo i automaticky podle časového plánu.

Přehled o všem kdykoli

Co se děje doma, nebo kdo zazvonil u dveří? Všechno najdete v aplikaci i když budete tisíce kilometrů od domova. Kdykoli, v reálném čase a můžete hned reagovat.

Kontrola garážových vra

Váš dům vám oznámí, pokud by zůstala garážová vrata otevřená i po setmění. Notifikací, hlasem z reproduktorů či zavoláním na telefon.

Ochrana proti požáru, vytopení a dalším rizikům

Smart home se postará o váš klid v řadě ohledů. Inteligentní dům pozná přítomnost vody tam, kde nemá být, požár, kouř, oxid uhelnatý atd. Na vše ihned reaguje (vypnutí vody, plynu, spotřebičů, spustí poplach, vytáhne žaluzie při větru…) a dá vám o tom vědět.
Na kolik věcí nesmíte zapomenout, když odcházíte z domu? Jsou zavřená okna, zhasnutá světla, vypnutá televize, plotýnky v kuchyni, topení nastavené na úsporný režim? To a mnohem víc za vás zkontroluje vaše chytrá domácnost. A pokud je potřeba, může na vás díky strojovému předčítání i promluvit.

Můj dům, moje data – ochrana soukromí

Všechna vaše osobní data jsou pečlivě střežena přímo ve vašem Miniserveru a chráněna několika stupni zabezpečení. Nic se neodesílá na vzdálený server (do cloudu) jako v případě jiných smart home systémů. Loxone s vašimi daty nijak nenakládá a 100% hájí soukromí uživatelů.

Jiný výrobce
Moje, jeho, jejich data

Loxone
Můj dům, moje data

Dětská pojistka

Děti mají ve zvyku neustále spínat tlačítka. S dětskou pojistkou je můžete dočasně deaktivovat a funkce řídit aplikací. Podobně snadno můžete omezit ovládání určitých zařízení (topení, vrata, zámky, okna) nebo odpojit zásuvky v místnosti. Nestane se tak, že by si třeba odkryly bazén bez vašeho vědomí.

Co bude umět váš chytrý dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Už se těšíme, až vám na vše odpovíme či až vám zdarma zašleme informační brožuru. Nebo si můžete rovnou najít certifikovaného partnera ve svém okolí.