Zabezpečení v Loxone Smart Home – 3. díl: Ochrana budovy


1 března, 2018 in Know How

Bezpečnost má mnoho aspektů –
Loxone Smart Home zahrnuje všechny

Ve svém domě se můžete cítit zcela bezpečně. Odradí zloděje, dohlíží na celou rodinu, chrání sám sebe a nenarušuje vaše soukromí.

V tomto díle série 4 článků na téma zabezpečení se budeme věnovat tomu, jak chytrá domácnost chrání váš dům před nebezpečími jako je požár, povodeň a rozmary počasí.

Ochrana domova

ikona štít

V noci, když spíte, Loxone Smart Home neusíná a dohlíží v první řadě na své obyvatele. Současně se dům sám chrání před potenciálními nebezpečími. Je připraven na oheň, vodu, či bouřku. A v případě nebezpečí dá vědět okamžitě. Vy můžete být bez starostí.

ikona 3 živly: voda, oheň, vítr

Ochrana budovy
před ohněm, vodou, bouří

Oheň, voda, bouře: populární pohybová dětská skupinová hra, ale také tři velká rizika pro naše domovy.

ikona oheň

Požární riziko

Oheň. Hlavní zdroj nebezpečí v domácnostech po celém světě. Vznik požáru přitom nemusí být vždy lidskou chybou. Například v Německu je u zhruba každého 4. požáru na vině závada na spotřebičích. Z toho důvodu je důležité, aby váš dům mohl sám reagovat i když nejste doma nebo třeba spíte.

ikona voda

Nebezpečí záplavy

Existuje také řada situací, kdy může do domu proniknou voda: závada na potrubí, přívalové deště, přetečení vany, nefunkční kanalizace atp. Projevy se mohou lišit. Někdy bude voda kapat, jindy se zaplaví sklep. Aby nedošlo k velkým škodám (např. poškození stavby), je nutné spolehlivé a včasné upozornění.

O tom, jak funguje upozornění na podobné situace, se dozvíte v 2. díle naší série.

ikona vítr

Rozmary počasí

V závislosti na poloze domu je riziko spojené s bouřemi různé. Nikdy ale není dobré podceňovat nebezpečí související se silným větrem, který se s bouří zpravidla pojí. To se týká zejména venkovního stínění.
Je proto důležité, aby moderní dům věděl, že se bouřka blíží, a neustále sledoval rychlost větru. Pokud by ta překročila kritickou hranici, veškerá stínicí technika, u níž je to třeba, musí sama zaujmout bezpečnostní pozici.

Jiný případ je pokles teploty při bouřce pod bod mrazu. V takovém případě stínění zůstane na své pozici a ovládat půjde jen manuálně pomocí aplikace.

Další funkce chytrého zabezpečení

Objevte všechny možnosti, které Real Smart Home nabízí pro ochranu vás, vašich blízkých, majetku i domu samotného. Poznejte chytré zabezpečení domu v celém rozsahu.

Zažijte zabezpečení v chytrém domě na vlastní kůži

Kdo nezažil, nepochopí. U skutečně chytré domácnosti to platí na 100 %. Proto jsme postavili náš showhome. I vy se zde můžete zdarma přesvědčit, jak snadno lze ušetřit 50 000 úkonů a rozhodnutí ročně. A navíc se cítit bezpečně, protože nejmodernější zabezpečení domu je součástí každého Real Smart Home od Loxone.

Zarezervujte si zdarma prohlídku vzorové domácnosti v Českých Budějovicích.

Chci být informován o novinkách