Dokonalé domácí saunování aneb Co umí chytrá sauna

Ondřej Brynych
Únor 14, 2018 in Know How

Sauna může být ideálním lékem na všudypřítomný stres a balzámem pro duši i tělo. Teprve chytrá sauna nám ale umožní dopřát si maximální zážitek z domácího saunování. Pojďme se podívat, jaké možnosti nám inteligentní ovládání sauny, respektive její integrace do chytré domácnosti, nabízí.

Zima nás drží pevně v mrazivém sevření. Dny jsou krátké a tmavé. Studené a vlhké počasí, obtížné dopravní podmínky a nemoci stresují naše tělo, mysl i duši.

Vydejme se na cestu k odpočinku a zdraví s inteligentní saunou. Připraveni? Pojďme na to!

Možnosti ovládání domácí sauny:

Vyndejte svůj smartphone ještě na sjezdovce. Otevřete Loxone aplikaci a spojte se s chytrým domem (Miniserverem). Pár dotyky si zapněte saunu a těšte se na zasloužený relax.

Po pracovním dni jste velice unavení a ještě odepisujete na poslední maily. Stačí vzdáleně aktivovat saunu a maily vám půjdou hned lépe od ruky. Můžete se těšit: finská sauna je vyhřátá, už když parkujete.

Představte si situaci: Jste v obývacím pokoji. Máte chuť na saunu, ale nechcete se zvedat a už vůbec ne pořád kontrolovat, jestli je venkovní sauna již vytopená. Použijte tablet, aktivujte svůj oblíbený saunovací program a čekejte, než vám přijde zpráva:Sauna je připravena“.

Pozor: Pro dálkové ovládání sauny je nutné dodržet všechny bezpečnostní předpisy a zákony.

Výhody automatizace sauny:

Finanční úspora

Pokud ovládáte saunu přes Loxone Miniserver, nepotřebujete drahá regulační zařízení ani dotykové tablety od výrobce sauny. Vše zvládne Loxone!

Přístup odkudkoliv

S Loxone Apps je možné ovládat saunu odkudkoli a je úplně jedno, zda používáte iOS, Android, PC nebo Mac: máte zdarma k dispozici aplikace pro telefon, tablet i počítač.

Už žádné čekání

Nemusíte čekat sauna vám dá vědět, že je připravena, třeba notifikací na telefon, zablikáním světel nebo i hlasovým upozorněním z reproduktorů.

Sledování stavu

Vždy budete mít přehled o všech potřebných hodnotách od teploty, přes vlhkost třeba po dobu provozu a odběr energie.

Inteligentní načasování

Prostřednictvím světelného signálu (změna barvy, zablikání či speciální dioda) vám sauna oznámí, že je čas na důležitou fázi odpočinku. Nemusíte neustále kontrolovat minutku a přitom včas dáte svému tělu šanci si od vysokých teplot odpočinout. V odpočinkovém prostoru vás čeká stejná relaxační atmosféra.

Vlastní saunovací programy

Kromě napojení teplotního a vlhkostního senzoru vám doporučujeme napojit na systém také osvětlení a audio. Integrovat lze i dávkování aromaterapie, větrání a další. Vytvoříte si tak vynikající atmosféru a saunování bude ještě příjemnější.

Bezpečnost díky inteligentnímu dohledu

S Loxone nezískáváte jenom pohodlí a možnost ovládání odkudkoli. Získáváte další důležitý aspekt a rozměr – bezpečnost:

Teplota, vlhkost, detekce kouře, otevření dveří, stav kamen a další údaje můžete monitorovat. Jakmile se hodnoty vymykají normální/očekávanému stavu, je možné odeslat upozornění prostřednictvím notifikace, e-mailu nebo zavolání (se službou Caller Service) a sauna se sama vypne. To může udělat i při delší nepřítomnosti nebo stisknutím odchodového tlačítka.

Výtečný je také pocit jistoty, že děti saunu nemohou zapnout. Díky absenci řídicí jednotky přímo u sauny je to snadné. Každý uživatel aplikace může mít přístup jen k určitým funkcím. Dětem jednoduše ovládání sauny v aplikaci neumožníte.

Kombinace sauny, osvětlení a vytápění v celé místnosti

Jakmile se jdete saunovat, chytrý dům tomu přizpůsobí celou místnost, kde se sauna nachází:

  • Topení nastaví komfortní teplotu v celé místnosti
  • Osvětlení v místnosti se nastaví na světelnou náladu saunování
  • Z reproduktorů se spustí vaše oblíbená hudba
  • Místo zvonku v sauně zablikají světla
  • Místo sledování minutky se ve stanovených intervalech změní barva světla
  • Vy si užíváte zasloužené chvíle pohody
  • Poklepáním na tlačítko při odchodu vše vypnete a aktivujete údržbu sauny

Žádné výmluvy

Předpokládané vysoké náklady a představa komplikované realizace většinu lidí zrazují od uvolněného saunování. Nenechte se! S Loxone máte dveře otevřené – stačí jen projít.

Vysoké náklady na saunu? Naopak!

Pokud již žijete v Real Smart Home od firmy Loxone, téměř žádné další náklady na automatizované ovládání sauny vás nečekají. A pokud ještě v Real Smart Home nežijete, měli byste to zvážit. Nejen kvůli chytré sauně, ale třeba proto, abyste získali více času pro život. Chytrý dům v pojetí Loxone vám totiž ušetří 50 000 úkonů a rozhodnutí ročně.

dálkové ovládání sauny v mobilní aplikace

Komplikovaná realizace sauny? Ne!

Se zapojením a integrací sauny si nemusíte lámat hlavu. O vše se za vás postará některý z mnoha kompetentních partnerů. S více než 10 000 partnery po celém světě jistě najdete některého z vyškolených odborníků i ve svém okolí.

Instalace je stejně jednoduchá jako u hloupé sauny. Pouze se vynechá staré ovládání a sauna se napojí na Miniserver. Ten potřebuje navíc jen datový kabel kvůli připojení k síti. Vy si zdarma stáhnete aplikaci pro mobilní zařízení či počítač a můžete si užívat výhody chytré sauny. Integrovat lze infra sauna či parní sauna.

Miniserver lze samozřejmě dále využít pro řízení celé domácnosti. Není to ale podmínka. I tak vám za zlomek nákladů přinese více než většina řídicích jednotek pro saunu.

Sauna snů se stane skutečností!

Zní to dobře? Pak nechte představy stát se realitou! Získejte chytré ovládání sauny a vytvořte si svou soukromou wellness oázu. Rádi s vámi vše probereme v rámci nezávazné bezplatné konzultace.

Chci být informován o novinkách