VYPÍNAČE KAŽDÉMU PO CHUTI

Ondřej Brynych
1 prosince, 2010 in Know How

Tento článek je již zastaralý. Pro získání aktuálních informací doporučujeme navštívit stránku: Tlačítkový standard.

 

Přes dotykové displeje, vizualizaci a automatické řízení domu, jsou pro mnohé uživatele domu neodmyslitelnou součástí ovládání klasické vypínače, přepínače a tlačítka. To se jistě nezmění ani v příštích letech, kdy bude výstavba inteligentních domů stále více narůstat a technologie se bude soustředit na ovládání hlasem a pokročilejšími doteky.

Doporučujeme přiřadit nejpoužívanější funkce v domě na vypínače. Veškeré další funkce, které využíváme pouze sporadicky, doporučujeme naopak ovládat přes vizualizační software na Vašem dotykovém PC a nebo Smartphone.

Použití konvenčních vypínačů

S Loxone můžete udělat z každého konvenčního vypínače, vypínač inteligentní a ušetřit tak nemalé finanční prostředky! Rozhodněte se sami, který design upřednostňujete, kterého výrobce, …

 

Použití PLC vypínačů

Kdo chce ovládat drtivou většinu zařízení přes vypínače, je možné použít vypínače s více tlačítky. Vícetlačítkové ovladače nabízí výrobci kromě EIB vypínačů i tzv. PLC vypínače. Tyto jsou naprosto vhodné pro naše řešení. Tato tlačítka se nabízí v různém provedení – od 4-8 tlačítek a jejich cena se pohybuje od 40 – 80 €.

 

Chci být informován o novinkách