Jak vznikaly fotografie nového Audioserveru

Jakub Hort
9 září, 2020 in Zákulisí
Za každou skvělou fotografií je komplikovaný proces. Někdy máte skvělý nápad, který ale selže při realizaci, a někdy máte všechny potřebné prostředky, ale chybí ten správný nápad na skvělou fotografii. Naštěstí pro nás se tyto 2 aspekty při uvedení Audioserveru sešly perfektně a vznikla taky fotografie barevného reproduktoru.

Nápad

Pro uvedení produktu tak důležitého, jako je Audiosever, potřebujete také vysoce kvalitní fotografie, které podpoří veškeré marketingové aktivity. Po krátké diskuzi o tom, jaký prvek Audioserveru bychom měli přeměnit na fotografii, jsme se shodli na tom nejvíce zřejmém – síle. Velké množství energie pro každý reproduktor v tak malé formě jako je pouhých 9 modulů na DIN liště – to musíme využít. A když už jsme s Audioserverem přidali na Loxone paletu novou barvu, chtěli jsme ji také zakomponovat do fotografie.

Přípravy

Audioserver a Loxone Speaker byly samozřejmě ty nejdůležitější komponenty pro naše focení. Pokud chceme ukázat sílu nového systému, měli bychom to udělat pořádně. K tomu potřebujeme skvělé vybavení. Naštěstí pro nás už mámě skvělou kameru, stativ i osvětlení přímo v Loxone Basecampu. Jak můžete vidět na fotce vpravo, pár přepravek našeho vlastního Chytrého piva perfektně doplnilo potřebné aranžmá.

Focení Audioserveru
Focení Audioserveru

První test

Samozřejmě jsme museli nejprve náš koncept vyzkoušet nanečisto. Protože jsme (zatím) nechtěli zničit jeden z našich reproduktorů barevným práškem, obložili jsme ho plastovou fólií. Při zpětném pohledu se ukázalo, že to byla chyba. Fotografie z našeho zkušebního natáčení už byly tak úžasné, jediná věc, která nám vadila, byla právě plastová fólie.

Focení

Následně jsme museli postavit náš set znovu. Tentokrát v garáži a už bez plastové folie. Naštěstí byly fotografie stejně krásné jako z našeho úvodního testu, možná i více. Abychom vyzkoušeli opravdu všechny možnosti, přidali jsme ještě více barev, což se ukázalo jako skvělý tah. Když jsme dokončili focení, zbývalo už jen předat všechny podklady našemu grafickému oddělení, aby vše upravili v Adobe Lightroomu a Photoshopu. A pak už to přišlo – fotografie našeho barevného reproduktoru byla na světě.

Focení Audioserveru

Očividně jsme si také nemohli nechat ujít šanci na vytvoření zpomaleného záběru…

Závěrem

Mít možnost projevit v práci svůj kreativní potenciál je jedním z nejdůležitějších faktorů dobrého work-life balance. Projekt jako Audioserver nabízí perfektní prostor pro volný proud myšlenek. K tomu je ale potřeba čas. Každý, kdo se někdy zabýval fotografií jídel, makrofotografií a podpobně ví, že zlomek vteřiny získání dokonalého záběru je jen konec dlouhé cesty. Získat volnost ke kreativitě od zaměstnavatele není jen projevem ocenění, ale také důvěry. A to je přesně to, co odlišuje Loxone. Každý zaměstnanec může ukázat své silné stránky a získat potřebnou podporu.

– Specialní Tip –

Najdi svou vysněnou práci v Loxone

 


Chceš se přidat do našeho týmu? Kromě vzrušujících úloh a týmové práce nabízíme i různé aktivity po práci, jako nezapomenutelné teambuildingy, firemní večírky a další. Pošli nám životopis a pojď měnit svět. 

Chci být informován o novinkách