Domácí multiroom pro vaše zákazníky – 5 dobrých důvodů pro Loxone Music Server


27 dubna, 2018 in Pro partnery
Dnes se s vámi podělíme o to, jak Loxone Music Server zajišťuje nevšední multimediální zážitek a jak vy, jako Loxone partner, můžete těžit z jeho snadného uvedení do provozu. To vše v 5 bodech.
žena poslouchá hudbu v kuchyni

1. Oblíbená hudba v každé místnosti – z různých zdrojů

Loxone Music Server umožňuje přehrávání hudby z různých zdrojů v různých místnostech zároveň. Například zatímco v kuchyni hraje internetové rádio, na terase se o náladu postará seznam aktuálních hitů ve službě Spotify.

Music Server je k dispozici v několika variantách. Snadno se tak přizpůsobí multiroom audio potřebám konkrétního projektu. Na každý pokoj, kde váš zákazník chce audio, bude třeba 1 zóna. Music Server nabízíme pro 4, 8, 12, 16 či 20 zón.

muž programuje na dvou monitorech

2. Integrace a konfigurace na několik kliknutí

Nemáte zatím žádné zkušenosti s konfigurací multiroom audia? Podívejte se, jak snadné je to s Loxone Music Serverem. Funkce Automatické programování v nástroji Loxone Config podporuje Music Server na 100 %. Veškeré funkce pro chytré audio tak máte k dispozici na 1 kliknutí.

Přidání Music Serveru

Pojmenování zón

Automatické programování

3. Jednoduše naservírovaná hudba

Díky plné integraci Music Serveru do Loxone Smart Home nabídnete kromě přehrávání různých zdrojů hudby v různých místnostech také její jednoduché ovládání. Audio se stane přirozenou součástí domácnosti podobně jako světla či stínění – díky dotykovým vypínačům Loxone Touch (Pure) a promyšlenému konceptu ovládání.

Hudba má své pevné místo v konceptu Real Smart Home. Loxone Touch zajišťuje její ovládání nejjednodušším způsobem v každé místnosti: zapnutí a vypnutí, ovládání hlasitosti či změna zdroje. Každodenní ovládání bude tak hračka a v každé místnosti stejné bez potřeby speciálního prvku.

Všechna detailnější nastavení jako sestavování oblíbených seznamů skladeb nebo nastavování propojení jednotlivých zón je pak k dispozici skrze grafické rozhraní v aplikaci a plně v režii zákazníka. Ta bude pro takové úkony vždy vhodnější než jakýkoli panel či ovladač. Music Server je 100% integrován v aplikaci Loxone Smart Home.

4. Všestrannost –
víc než jen multimédia

Music Server od Loxone neslouží pouze k přehrávání hudby. Díky dokonalému propojení se zbytkem chytré domácnosti snadno nabídnete také inteligentní zvonek či poplašnou sirénu.

Co nabídnout chytré a příjemné buzení? S Music Serverem je to pro vás hračka. Všechny tyto funkce implementujete během chvíle. Ano – díky skvělé funkci Automatické programování. Zařaďte do svého portfolia i tyto funkce:

Nepřeslechnutelný alarm

Moderní budík

Inteligentní zvonek

Text-to-speech

Multiroom audio

Sound System - Security

Nepřeslechnutelný alarm

Akustická signalizace, která informuje vaše zákazníky vždy a včas o vloupání, požáru nebo úniku vody. Pokud dojde k aktivaci alarmu, Music Server přehraje zvuk sirény ve všech audio zónách..

žena spící v posteli

Moderní budík

V Real Smart Home si vaši zákazníci mohou dopřát skutečně příjemné probuzení. Už žádné otravné řinčení budíku. Stínění vpustí do pokoje denní světlo. Postupně se také rozehraje oblíbený seznam skladeb.

chytrý intercom a zvonek

Inteligentní zvonek

Řešíte zvonek? Už nemusíte. S Music Serverem není třeba. Ten přehraje melodii zvonku (kterou lze měnit) ve všech zvolených zónách. Pokud děti spí, zóna v dětském pokoji je prostě ztlumena.

žena se dívá na stropní reproduktor

Text-to-speech

Váš zákazník může být upozorněn pomocí akustického hlasového výstupu. Loxone může pomocí služby text-to-speech převést textové upozornění do hlasové podoby. Například že po západu slunce zůstala garážová vrata nebo okna ve sklepě otevřená. Funkce text-to-speech je generována předdefinovaným textem online a přehrává se v příslušné zóně. Akustický hlasový výstup je ideální pro všechny události, kdy by měli být zákazníci informováni rychle a notifikaci by mohli snadno přehlédnout.

Sound System - Multiroom Audio

Multiroom audio

Nejen, že každý pokoj může přehrávat z libovolného zdroje. Současně může v každém pokoji hrát jiná hudba nebo ve všech naráz stejná hudba. Ideální je například spojit obývací pokoj s terasou či kuchyní do takzvané skupiny zón. Vedle multiroom audia nabízí Music Server také praktické funkce jako budík, alarm či zvonek.

Schéma připojení síťových reproduktorů včetně bezdrátových

5. Flexibilní rozšíření díky síťovým zónám

Zákazníkům můžete dopřát flexibilitu díky schopnosti rozšíření o další reproduktory, které podporují streamovací standardy UPnP či DLNA. Dokonce i bezdrátové síťové reproduktory lze snadno ovládat pomocí Loxone Music Serveru.

Kompletní sortiment pro chytré multiroom audio

Music Server nabízí dokonalé multiroom audio, které funguje s dalšími funkcemi Real Smart Home. Kladli jsme velký důraz na to, abychom vám jako partnerovi umožnili nabídnou také veškeré potřebné příslušenství. Všechny komponenty v našem sortimentu jsou stvořeny či vybrány na míru Music Serveru, tudíž instalace bude vždy rychlá a bezproblémová. Objevte ještě dnes výjimečnou nabídku pro multimédia.

Chci být informován o novinkách