Nově: Loxone Config a App 11.1

Jakub Hort
3 září, 2020 in Pro partnery

Podzim se blíží a jako každý rok to neznamená pouze ochlazující se počasí, ale také novou verzi Loxone Configu. Každým updatem se snažíme zjednodušit život našim partnerům a posunout hranice automatizace budov. Věříme, že vás verze Configu&App 11.1 potěší nejenom spojením s novým revolučním HW (Audioserver), ale i novými funkcemi.

Update: Loxone Config 11.1.9.14

S novější verzí Loxone Config 11.1.9.14 byly opraveny drobné chyby. Aktualizace vašich projektů je nutná, pouze pokud jsou ovlivněny vaše zákaznické instalace. Všechny informace o opravených chybách najdete v sekci Známé problémy a v Changelogu.

Novinka: Aktualizace Miniserveru přímo z Loxone aplikace

Od 14. října se aktivuje funkce, která vás nejen informuje o blížící se aktualizaci prostřednictvím notifikace, ale také vám umožní zahájit aktulaziaci softwaru Miniserveru přímo z Loxone aplikace.

Díky tomu je mnohem jednodušší mít software v Miniserveru vždy co nejaktuálnější.

Základním předpokladem ke správné funkčnosti je, že Miniserver i aplikace Loxone mají momentálně verzi softwaru 10.3 nebo vyšší a příslušný uživatel má oprávnění „Plný přístup“ nebo „Aktualizace Miniserveru přes app“.

Pokud vy nebo vaši zákazníci nechcete informace o aktualizacích dostávat, lze tuto funkci pohodlně deaktivovat v rámci Skupin uživatelů ( „Skrýt indikaci stavu systému“).

Icon 01

Nové funkční bloky: Audio Přehrávač a Fixní skupina Audio přehrávačů

Jednoduchá, robustní a flexibilní konfigurace je základ každého projektu a díky novým blokům Audio Přehrávač a Fixní skupina Audio přehrávačů to platí jako nikdy předtím.
 
Audioserver disponuje 4 integrovanými výstupy zesilovače a Stereo Extension jej rozšiřuje o další 2. Výstupy můžete nyní volně připojovat na bloky Audio Přehrávač, který reprezentuje zónu, stejně jednoduše jako výstupy k osvětlení. Pokud budete chtít pevně zafixovat různé zóny (Audio Přehrávače) tak, aby vždy hráli stejný zdroj hudby, ale ovládání hlasitosti fungovalo separátně, můžete tyto Audio Přehrávače seskupit do Fixní skupiny Audio přehrávačů. Tato funkce se perfektně hodí do větších otevřených prostor (obývací pokoj + kuchyně + jídelna, restaurace, …).
Icon 02

Nový funkční blok Přítomnost

Senzor přítomnosti je základním vybavením každé místnosti a napomáhá přesné detekci osob v místnostech napříč celým domem. Funkční blok jej vylepšuje na novou úroveň. Do funkčního bloku můžete nyní připojit i další senzory, které detekci přítomnosti vylepšují. Okenní kontakty, vypínače anebo např. i spotřebu TV nebo kuchyňské desky (přes jednoduchou externí logiku). 
 
Výstupy ze senzoru přítomnosti se u Loxone používají napříč všemi technologiemi (osvětlení, audio, vytápění, …) a sesynchronizovat jejich časy byl až doposud oříšek. Tento blok tento neduh odstraňuje a výrazně vylepšuje přehlednost a integritu programování.
 
Navíc lze  perfektně kombinovat i s rozeznání přítomnosti přes aplikace pro Windows PC a Mac.
Loxone Config ukázka
Icon 08

Učení a nahrazování Tree zařízení přes App

Z minulých verzí Loxone Configu znáte možnost učení Loxone Air zařízení přes aplikaci. Tato funkce se stala perfektním pomocníkem u všech dodělávek. Nyní tuto funkci přinášíme i pro technologii Tree.
 
Doposud, když jste připojovali jednotlivá Tree zařízení, jste vždy museli vyndat počítač, nastartovat Loxone Config, připojit se k programu, vyhledat Tree zařízení a uložit. Nejenom že běhání po budově s PC není pohodlné, ale navíc to zabralo spoustu času. Nyní si můžete oddechnout a vše udělat z telefonu – vyhledání, identifikování a naučení/nahrazení – jak jednoduché.
iPhone ukázka
iPhone ukázka
Icon 04

Podpora BACnet IP

Minulý rok jsme dali světu jasný signál: Loxone není pouze systém pro domácí automatizaci, ale dokáže spolehlivě automatizovat i ty největší budovy. V nové verzi jsme se tedy rozhodli přidat protokol BACnet IP, který se stará o výměnu dat a ovládání obrovským staveb.
 
Miniserver funguje jako BACnet server. Komunikace je založena na principu Client-Server. Miniserver dává k dispozici data, klient funguje jako „Uživatel“, kterým k datům přistupuje. Komunikace probíhá v závislosti na službě cíleně (point-to-point) anebo na všechny (Broadcast).
Icon 05

Šifrovaný přenos dat přes Tree Interkomunikaci

Díky Tree Interkomunikaci je možné přes Tree rozhraní spojit více Miniserverů a docílit tak výměny dat. Od verze 11.1 jsme tento způsob komunikace vylepšili o silné šifrování.
 
Příklad: Bytový dům, kde je standardně každá bytová jednotka vybavena Miniserverem. Jeden Miniserver je také určen pro celou budovu, kde řídí společné prostory, spotřebu budovy a také je na něj připojena meteostanice. Na Miniserver v každém bytě je připojen elektroměr, který přes Tree Interkomunikaci odesílá data do centrálního Miniserveru – tato data jsou nyní šifrovaná a zabezpečená.
Tree interkomunikace
Icon 06

Známé chyby a Changelog přímo v Loxone Configu

Loxone Config je nyní tvořen miliony řádky zdrojového kódu. Velice pečlivě jej před každým releasem testujeme – pořád jsme ale lidi a občas nám nějaká drobná chybka unikne.
 
Jakmile se o chybě dozvíme, otestujeme ji a potvrdíme ji, můžete se nyní spolehnout na to, že o ni v nové verzi Loxone Configu budete vědět a nebudete muset trávit hodiny s diagnostikou. Symbolizovat to bude nově vlajka, která vás upozorní.
 
Changelog je od verze 11.1 také přímou součástí Loxone Configu.
Loxone Config
Icon ...

…a ještě mnohem více

Jako vždy to není celý výpis novinek a vylepšení. Za zmíňku ještě stojí např.:

  • Bezpečnostní update služby Loxone DNS
  • Zrychlená komunikace dat z meteostanice
  • Zjednodušené nastavení Debugu
  • Snížené zatížení komunikace na technologii Tree (redukce množství dat)

a mnoho dalších změn, které najdete v Changelogu.

Stahujte nyní:
Loxone Config a Loxone App 11.1

Objevte Loxone Config & App 11.1 a využijte mnoho nových funkcí.

– Staňte se Loxone partnerem –

Staňte se partnerem Loxone

Staňte se nyní Loxone partnerem


Chcete svým zákazníkům nabídnout jedinečnou automatizaci s Loxone Miniserverem? Spojte se s námi a využijte silné spolupráce se společností Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov a domů.

19308

Chci být informován o novinkách