Kolik inteligentní ovládání Loxone stojí?


22 dubna, 2022 in Know How

Každý má o míře automatizace ve své domácnosti jiné představy, má jiné finanční možnosti a disponuje různými technologiemi. Loxone je úžasně flexibilní a nabízí řešení pro každého

Cena inteligentního ovládání se odvíjí individuálně podle počtu a typu použitých technologií v domě či bytě, jeho velikosti a typu a také vašich nároků (například počet ovládacích prvků, prémiové příslušenství nebo základní řada, požadované funkce). 

Pokud porovnáváme plně manuální ovládání a Loxone, Loxone bude samozřejmě znatelně nákladnější. Pokud porovnáme jednoúčelová (termostaty, žaluziové ovladače, chytré žárovky, …) s Loxone, cena za Loxone bude podobná nebo nižší, ale přidaná hodnota výrazně vyšší.

Začít můžete i s málem. Cena za inteligentní ovládání startuje vždy na ceně Miniserveru (základní jednotka, kterou lze rozšiřovat o další moduly). S Miniserverem, který je vybaven vstupy a výstupy, je možné již ovládat např. 8 světel nebo 4 žaluzie. Je to velmi mocný nástroj, který se cenově vyrovná klasické elektroinstalaci, kdy se nahradí (dílčí) stávající komponenty, ale přinese vám několikanásobnou užitnou hodnotu v podobě funkcí navíc.

Pokud se ale bavíme o uceleném a propojeném komplexním systému, startujeme na desetitisících. Cena za hardware (nezahrnuje instalaci) komplexního řešení v běžném domě může začínat cca na 78 tis. Kč vč. DPH. Toto není cena navíc, neboť nahrazuje jiná zařízení, která byste potřebovali, pokud byste Loxone neměli. Detailní vysvětlení této problematiky a srovnání s tradičním řešením ovládání najdete v našem článku na téma Kolik stojí chytrý dům

Pro lepší představu o ceně systému Loxone pro domácnosti jsme připravili tři detailní vzorové kalkulace (různé stupně výbavy) včetně popisu všech zahrnutých funkcích na příkladu rodinného domu 120 m².

– Speciální tip –

mladý pár konzultuje projekt svého budoucího domu

Poznejte všechny možnosti bydlení dneška


Chystáte se stavět či rekonstruovat a chcete mít jistotu, že váš dům bude odpovídat současným standardům? Jinými slovy, že vám neunikne nic z toho, co by vaše bydlení mohlo vylepšit? Využijte bezplatné konzultace s našimi odborníky ať víte, co chtít od dnešní elektroinstalace.

Chci být informován o novinkách