Automatické žaluzie: Optimální stínění na stisknutí tlačítka v aplikaci


12 září, 2011 in Technologie

S Loxone se vaše žaluzie optimálně starají o váš komfort, soukromí, úspory i vlastní bezpečnost. V tomto článku se dozvíte více o funkci automatické ovládání žaluzií. Ta přibyla v Loxone Configu ve verzi 3.0 v podobě funkčního bloku Automatické žaluzie. Pojďme se podívat, jak vám automatizace žaluzií může šetřit práci, starosti a finanční prostředky.

Náš tip: Přečtete si náš nejnovější článek o porovnání možností ovládání žaluzií či rolet.

Jak funguje automatické ovládání žaluzií

Automatické žaluzie představují kousek vaší fasády, která inteligentně reaguje na sluneční paprsky. Na základě vašich geografických souřadnic jsou na minutu přesně vypočítány veličiny jako výška slunce, směr slunce a východ a západ slunce. Automatické ovládání žaluzií myslí a koná za vás, jako kdybyste celý den stáli u tlačítek a ovládali venkovní žaluzie v celém domě. Nonstop.

O vše se stará propracovaná logika funkčního bloku Automatické žaluzie. Ten počítá i s dalšími funkcemi chytré domácnosti Loxone jako jednoduché ovládání tlačítky, integrace žaluzií do alarmu, ochrana žaluzií před zničením (vyžaduje data o počasí) či simulace přítomnosti. Stačí požádat svého Loxone Partnera a můžete z jejich výhod těžit i vy.

Výhody automatizace žaluzií

Aktivujte automatický režim a o nic se nestarejte

Jednodušší už to být nemůže: pouhým stisknutím tlačítka v aplikaci aktivujete automatické žaluzie a Miniserver se o zbytek ovládání žaluzií postará sám.
Pokud je automatický režim žaluzií aktivní, nemusíte se již o nic starat. Jedině tak budete mít doma v létě příjemný chládek a v zimě vám budou sluneční paprsky pomáhat s vytápěním.

Všechny funkce standardních žaluzií zachovány

Pokud budete chtít, můžete i automatické žaluzie nadále ovládat jak jste zvyklí – pomocí stisku tlačítka.
Automatické ovládání žaluzií obsahuje také naprosto běžné funkce pro ovládání přesně tak, jako normální žaluzie. Kdykoliv můžete automatický režim přerušit a ovládat stisknutím tlačítka.

Na minutu přesné výpočty na základě geografické polohy

Stačí pouze zadat geografické souřadnice a nemusíte se o nic starat.
Východ slunce, západ slunce, jeho výška a směr – to jsou veličiny, které díky Miniserveru a zadaným geografickým souřadnicím v Loxone dokážeme hravě vypočítat. Na přání je samozřejmě možné použít i dodatečné senzory.

Daleko více inteligence s využitím teploty a údajích o počasí

Využijte sluneční energii slunce pro vytápění! Na přání se promění vaše stínící technika v přídavné vytápění!
Automatické žaluzie můžete nastavit tak, aby jely pouze tehdy, když je požadovaná teplota vyšší než pokojová teplota a svítí slunce.

Plná integrace do vizualizace – V App i prohlížeči

Nevěříte automatickým žaluziím? Kdykoliv se můžete podívat na stav žaluzií přes vizualizaci a popřípadě ho změnit.
Je jedno, zda přes iPhone, iPad, Android nebo webový prohlížeč – na všech zařízeních můžete vizualizovat automatické ovládání žaluzií a sledovat aktuální statusy ve smart home aplikaci.

Zajímá vás více o chytrém stínění?

Podívejte se na všechny možnosti a funkce integrace stínicí techniky do Loxone Smart Home na stránce Chytré stínění »

Chci být informován o novinkách