Bungalow

STUPEŇ 4   tl_files/loxone/content/content_images/ref_4-star.png

Rodinný dům v Křeslicích obsahuje velké množství funkcí, které by měl mít každý správný chytrý dům. Všechny použité technologie jsou vzájemně propojeny do jednotného a otevřeného systému.

O projektu

JMÉNO: Bungalow
MÍSTO: Křeslice,
Česká republika
ROK VÝSTAVBY: 2014, novostavba
PLOCHA: 260 m²
PARTNER PROJEKTU: Inexes s.r.o.

Novostavba rodinného domu se nachází na jihovýchodním okraji hlavního města Prahy. Loxone splňuje všechny požadavky majitelů domu. Od řízení světel a zónového vytápění až po propracované řízení bazénu.

O tom, že by tento dům měl být „chytrý“, přemýšleli jeho majitelé ještě dlouho před začátkem celé realizace stavby. I přesto měli před první schůzkou s instalační firmou menší obavy. Zejména z ovládání automatizovaného systému v celé domácnosti. Už v průběhu schůzky přesně pochopili, co je nejen hlavním přínosem systému Loxone pro ně, ale zejména pro dům. Jak bude vypadat integrace všech technologií do jednoho celku, který bude možné ovládat pohodlně z různých zařízení a odkudkoliv na světě. Jediná podmínkou bylo zachování konvenčních nástěnných tlačítek, na které stále nedají dopustit.

Uvnitř můžete najít

Vítejte u nás

Vždy je dobré vědět, jaká návštěva čeká za našimi dveřmi. Dnes už nikdo neodchází smutný, když nás nezastihne doma. Pokud jsme mimo náš dům, Loxone Intercom nás prostřednictvím mobilního telefonu informuje. Jestli chceme, můžeme po oznámení “gongu” s návštěvou na dálku komunikovat, popřípadě ji pozvat na zahradu nebo přímo domů.

Chytrý videovrátník

Hra světel

To milujeme. Nezáleží na tom, jestli se u nás koná rodinná večeře nebo chceme v klidu sledovat televizi. Pro každou příležitost si vždy vybereme z mnoha světelných scén, které navíc můžeme kdykoliv změnit. Loxone v našem domě řídí několik typů světel, které se kombinují v různých světelných scénách. Správné nastavení osvětlení vždy navodí tu správnou atmosféru.

Více o ovládání osvětlení

tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/Enexis_osvetleni.png tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/03 - svetene sceny.jpg

Žaluzie se řídí samy

Je velmi důležité, aby jsme se doma cítili příjemně. Žaluzie se zatahují a nastavují přesně tak, abychom měli v místnostech příjemné klima a zároveň dostatek světla. Dokonce když chceme vyjít na terasu, stačí jen otevřít dveře a žaluzie se vytáhne nahoru. Současně Loxone deaktivuje automatické stínění u dané žaluzie po celou dobu našeho pobytu na terase.

Více informací

Všestranné využití

Žaluzie nám slouží nejen pro stínící účely. Ve dnech s vysokými teplotami nás chrání před horkem a naopak v chladných dnech nám napomáhají naše místnosti vytápět přírodní cestou. Mezi užitečnou funkci můžeme považovat i automatické roztáhnutí při východu slunce. Další perfektní možností je ovládání žaluzií pomocí telefonu nebo tabletu.

Ovládání stínící techniky

tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/Enexis_zaluzie.png tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/02 - zaluzie.jpg

Zónové vytápění

Zdrojem tepla pro podlahové topení našeho domu je tepelné čerpadlo vzduch-voda, které je nyní integrovanou součástí se systémem Loxone. Pro dosažení tepelné pohody v každé z místností nám dnes stačí pouze navolit požadovanou teplotu a o vše se postará inteligentní regulace topení.

Více informací
tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/Enexis_regulace_teploty.png tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/06 - topeni.jpg

Chytré ovládání vytápění

V případě otevřeného okna nebo nepřítomnosti se topení v domě automatický vypne nebo sníží. I tímto způsobem ušetříme za spotřebovanou energii nemalé peníze! V inteligentní domácnosti nesmí chybět i manuální nastavení, kdy se může režim změnit. Pomocí App máme možnost kdykoliv změnit chování vytápění a přizpůsobit ho našim potřebám. Díky statistikám máme možnost zkontrolovat hodnoty teplot v určitém časovém rozpětí.

Více o topení

OBLÍBENÁ FUNKCE OBYVATEL Favorit

Zachování konvenčních tlačítek

Světla a žaluzie raději ovládáme přes klasické konvenční tlačítka, ale i ty zvládnou díky Loxone několik funkcí navíc. Když odcházíme z domu, nemusíme myslet na zapnutá světla, nebo vytažené žaluzie. Stačí, když při odchodu přidržíme u východu jedno z tlačítek delší dobu a Loxone se o vše postará. Zhasne světla v celém domě, odpojí spotřebiče od napájení, sníží teplotu, zatáhne žaluzie a zastřeží alarm. V případě, že bychom nechali některé z oken otevřené, Loxone nás na to upozorní blikáním stropního světla v zádveří.

tl_files/loxone/Content_images/illustrations/other/alarm.png tl_files/loxone/Content_images/case_studies/Bungalow/Enexis_alarm.png

U nás se cítíme bezpečně

Nemáme pouze „obyčejný alarm“! Nainstalované pohybové čidla, okenní a dveřní kontakty se nevyužívají jen pro funkci alarmu, ale pro celý Loxone systém. Díky plné integraci alarmu do systému dokáže Miniserver využít informace z čidel také pro řízení ostatních technologií v domě. Rozpojený okenní kontakt nemusí pouze spustit alarm, ale dokáže také vypnout topení v místnosti, když otevřeme okno. V situaci, kdy chceme vyjít na terasu a žaluzie jsou zatažené, stačí jen otevřít dveře a rozpojený dveřní kontakt vyšle žaluziím povel k vytažení. Skvělé funkce, ale pozor, jsou hodně návykové!

Více o alarmu

Meteo senzory

Meteo senzory slouží jako "šestý smysl" našeho domu. Například senzor rychlosti větru využíváme pro ochranu venkovních žaluzií. Při silném větru systém Loxone zcela automaticky vytáhne žaluzie nahoru a ochrání je před poškozením, i když nejsme zrovna doma. Využití dešťového senzoru má také své opodstatnění v naší domácnosti. Určitě bychom neradi našli svůj dům vytopený jen kvůli tomu, že jsme zapomněli zavřít střešní okna. V budoucnu také počítáme se závlahovým systémem zahrady, který na systém Loxone také napojíme.

 

Měření a statistika

Obyvatelé domu mají k dispozici nejen statistiku průběhu teplot, vlhkosti a stavu zapnutí různých zařízení, ale je monitorována i spotřeba elektřiny, vody a plynu. Vyhodnocení statistiky je velice důležité pro doladění celého systému.

Více o statistikách

Váš projekt

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu 

Technické informace

Použité komponenty

 • 1 x Miniserver jako srdce celé instalace
 • 6 x Extension
 • 1 x Relay Extension
 • 1 x 1-Wire Extension
 • 1 x RS232 Extension
 • 1 x Dimmer Extension
 • 1 x PWM Dimmer 24V
 • 1 x Loxone Intercom

Naše technika

 • TP-Link Firewall, internetové připojení
 • Integrace se zabezpečovacím systémem Paradox
 • Senzory – teplotní senzory vnitřní a venkovní teploty, pohybové senzory, měření rychlosti větru, dešťový senzor
 • Použití bílých LED pásků
 • Stmívaní světel ovládané přes analogové výstupy 0-10V
 • Magnetické kontakty u garážových vrat a na všech oknech
 • Použití analogových ventilů (0-10V) pro podlahové topení a radiátory
 • Loxone Intercom na vstupní brance a řízení elektronického zámku