Inteligentní úspora energie v domácnosti

Chytrý dům šlápne na brzdu výdajům za energie a vy máte tak o starosti méně. Světla, spotřebiče, stínění a vše ostatní funguje jak dokonale sladěný orchestr. Neefektivnímu plýtvání je konec.

hospodařte s energiemi efektivně
upozornění na otevřené dveře nebo okno

Notifikace

Zapomněli jste otevřené dveře nebo okno? Loxone vás upozorní notifikací či hlasem z reproduktorů. Proč topit zbytečně?

sluníčko bezplatný zdoj tepla pomocí automatického stínění

Vytápění sluníčkem

Využijte sluneční energii jako bezplatný zdroj tepla, i když nebudete doma. Stačí svěřit stínění Autopilotovi.

tlačítko na dobrou noc

Tlačítko Na dobrou noc

Pomocí trojstisku vybraného tlačítka uvedete celý dům do nočního režimu. Vše zbytečné vypne a přepne topení do úsporného režimu.

Integrace FVE

Zapojením fotovoltaiky do chytré domácnosti skrze měnič získáte nejen přehled, ale dokážete využít energii na 100 %.

dům automaticky udržuje konstantní teplotu

Žádné výkyvy

Váš dům udržuje konstantní teplotu bez výkyvů. Je to mnohem příjemnější a zároveň efektivnější na spotřebu.

řežim simulace přítomnosti

Režim absence

Když nikdo není doma, domácnost se sama přepne do úsporného režimu. Sníží požadovanou teplotu či vypne světla a spotřebiče.

Až 50% úspora za topení

Jelikož inteligentní domácnost reguluje každou místnost zvlášť na konkrétní teplotu a v době nepřítomnosti aktivuje úsporný režim, neprotopíte nic zbytečně. Dle zpětné vazby dokázali naši zákazníci takto redukovat často až polovinu nákladů za vytápění.

Hospodaří s energiemi efektivně

Loxone je perfektní pomocník i hospodář. Díky nonstop dohledu nad všemi zařízeními využije plný potenciál úspor za topení a klimatizaci, spotřebiče ve standby režimu či třeba závlahový systém. Zná totiž počasí, polohu slunce, učí se vaše zvyky či reaguje na přítomnost v domě.

Využije přírodu díky spolupráci zařízení

Stínicí technika může pustit do domu sluneční svit, aby pomohla topení dosáhnout žádoucí teploty. Pokud by hrozilo přetopení, tak naopak zastíní a klimatizace nepoběží zbytečně.

odpojení zbytečných zařízení ve standby

Odpojí zbytečná zařízení ve standby

Chytrá domácnost sama odpojí od sítě žrouty energie v podobě zařízení ve standby režimu (TV, Hi-Fi, video apod.). Například když opustíte dům nebo jdete spát.n.

solární panely a vlastní energie

Efektivně spotřebuje vlastní energii

Elektřina z domácí elektrárny se hodí. Ale jen když ji spotřebujete. Posílat ji zpět do sítě je velmi nevýhodné. Inteligentní dům dokáže využít vlastní energie, i když nikdo není doma. Můžete třeba nechat praní či mytí v myčce na dobu, kdy to bude zadarmo. Postará se o to Loxone.

spolupráce s elektromobily bmw i

Dobijte si svůj automobil

S využitím vlastní elektřiny můžete jezdit zadarmo. Loxone integruje nabíjecí stanici pro elektromobily, solární panely i domácí baterie. Můžete využít odloženého nabíjení například na noční tarif. O aktuálním stavu nabíjení, spotřebě či zbývající kapacitě domácích akumulátorů máte přehled díky aplikaci.

Inteligentní dobíjení elektromobilu

Dobíjení elektromobilu můžete spustit i přerušit manuálně z aplikace či nastavit konkrétní časy např. dle nočního proudu.

využijte FVE když produkuje nejvíce

Nulový tarif

Dobíjejte zadarmo v době, kdy FVE produkuje více energie, než domácnost nutně potřebuje.

kontrola odběru proudu, ochrana proti přetížení

Kontrola zatížení

Chytrý dům má vždy přehled o odběru proudu a chrání se proti přetížení.

sledování dobájení a celkové spotřeby energie v mobilu

Přehled o všem

V aplikaci můžete kdykoli sledovat celý dobíjecí proces i celkovou spotřebu energie.

graf spotřeby energie v aplikaci Loxone App

Najde příležitosti pro úspory

Prohlédněte si statistiky kdykoli a kdekoli ve svém telefonu či tabletu. Okamžitě vidíte, kde a kdy se spotřebuje nejvíce energie.

graf spotřeby energie v aplikaci Loxone App

Okamžitý přehled o nákladech

Váš chytrý dům Loxone sleduje celkovou spotřebu energie, plynu či vody. Podobně vám ukáže, i kolik elektřiny jste získali z vlastních zdrojů. Vyúčtování už vás nikdy nepřekvapí.

Získejte dokonalý zdroj inspirace

Pro všechny fanoušky chytrých domů a také pro všechny, kteří se chystají stavět či předělávat dům. Ať již bude inteligentní nebo ne, nabízíme vám zdarma 1. číslo časopisu Welcome home.

Obsahuje 70 stran plných inspirace, podnětů a odpovědí. Věnuje se tématům jako plánování stavby, design osvětlení či filozofie Real Smart Home.

1. real smart home časopis Welcome home
efektivní a rychlé ovládání pomocí Touch Pure

Na nic nezapomenete

Smart home znamená i efektivní a rychlé ovládání, které vám ušetří spoustu starostí. Dvojklik vypne všechna světla a spotřebiče v místnosti a uvede ji do režimu Autopilota. Trojstisk na tlačítko u postele či odchodové tlačítko udělá to samé pro celý dům a ještě aktivuje noční režim / alarm.

Dokonalá souhra technologií

V chytré domácnosti Loxone spolupracují všechny komponenty od audia po zabezpečení. Díky tomu fungují mnohem efektivněji, získávají nové možnosti a vám odpadá zbytečná práce a starosti.

Infografika: smarthome technologie v chytré domácnosti

Vyzkoušejte si chytré bydlení naživo

Ve vzorové chytré domácnosti v Českých Budějovicích vás rádi provedeme běžnou denní rutinou a předvedeme výhody bydlení s Autopilotem. Zjistíte, že i váš domov může být pohodlný, snadno ovladatelný a bezpečný a ještě díky tomu ušetříte.