Hospodaří s energiemi efektivně

Chytrý dům šlápne na brzdu výdajům za energie a vy máte tak o starosti méně. Světla, spotřebiče, stínění a vše ostatní funguje jak dokonale sladěný orchestr. Neefektivnímu plýtvání je konec.

Správa spotřeby s Autopilotem

Loxone je perfektní pomocník i hospodář. Díky nonstop dohledu nad všemi zařízeními využije plný potenciál úspor za topení a klimatizaci, spotřebiče ve standby režimu či třeba závlahový systém. Zná totiž počasí, polohu slunce, učí se vaše zvyky či reaguje na přítomnost v domě.

Využije přírodu díky spolupráci zařízení

Stínicí technika může pustit do domu sluneční svit, aby pomohla topení dosáhnout žádoucí teploty. Pokud by hrozilo přetopení, tak naopak zastíní a klimatizace nepoběží zbytečně.

Odpojí zbytečná zařízení ve standby

Chytrá domácnost sama odpojí od sítě žrouty energie v podobě zařízení ve standby režimu (TV, Hi-Fi, video apod.). Například když opustíte dům nebo jdete spát.n.

Efektivně spotřebuje vlastní energii

Elektřina z domácí elektrárny se hodí. Ale jen když ji spotřebujete. Posílat ji zpět do sítě je velmi nevýhodné. Inteligentní dům dokáže využít vlastní energie, i když nikdo není doma. Můžete třeba nechat praní či mytí v myčce na dobu, kdy to bude zadarmo. Postará se o to Loxone.

Dobijte si svůj automobil

S využitím vlastní elektřiny můžete jezdit zadarmo. Loxone integruje nabíjecí stanici pro elektromobily, solární panely i domácí baterie. Můžete využít odloženého nabíjení například na noční tarif. O aktuálním stavu nabíjení, spotřebě či zbývající kapacitě domácích akumulátorů máte přehled díky aplikaci.

Chytré nabíjení

Dobíjení elektromobilu můžete spustit i přerušit manuálně z aplikace či nastavit konkrétní časy např. dle nočního proudu.

Nulový tarif

Dobíjejte zadarmo v době, kdy FVE produkuje více energie, než domácnost nutně potřebuje.

Kontrola zatížení

Chytrý dům má vždy přehled o odběru proudu a chrání se proti přetížení.

Přehled o všem

V aplikaci můžete kdykoli sledovat celý dobíjecí proces i celkovou spotřebu energie.

Najde příležitosti pro úspory

Prohlédněte si statistiky kdykoli a kdekoli ve svém telefonu či tabletu. Okamžitě vidíte, kde a kdy se spotřebuje nejvíce energie.

Okamžitý přehled o nákladech

Váš chytrý dům Loxone sleduje celkovou spotřebu energie, plynu či vody. Podobně vám ukáže, i kolik elektřiny jste získali z vlastních zdrojů. Vyúčtování už vás nikdy nepřekvapí.

Až 50% úspora za topení

Jelikož inteligentní domácnost reguluje každou místnost zvlášť na konkrétní teplotu a v době nepřítomnosti aktivuje úsporný režim, neprotopíte nic zbytečně. Dle zpětné vazby dokázali naši zákazníci takto redukovat často až polovinu nákladů za vytápění.

Na nic nezapomenete

Smart home znamená i efektivní a rychlé ovládání, které vám ušetří spoustu starostí. Dvojklik vypne všechna světla a spotřebiče v místnosti a uvede ji do režimu Autopilota. Trojstisk na tlačítko u postele či odchodové tlačítko udělá to samé pro celý dům a ještě aktivuje noční režim / alarm.

Notifikace

Zapomněli jste otevřené dveře nebo okno? Loxone vás upozorní notifikací či hlasem z reproduktorů. Proč topit zbytečně?

Vytápění sluníčkem

Využijte sluneční energii jako bezplatný zdroj tepla, i když nebudete doma. Stačí svěřit stínění Autopilotovi.

Tlačítko Na dobrou noc

Pomocí trojstisku vybraného tlačítka uvedete celý dům do nočního režimu. Vše zbytečné vypne a přepne topení do úsporného režimu.

Integrace FVE

Zapojením fotovoltaiky do chytré domácnosti skrze měnič získáte nejen přehled, ale dokážete využít energii na 100 %.

Žádné výkyvy

Váš dům udržuje konstantní teplotu bez výkyvů. Je to mnohem příjemnější a zároveň efektivnější na spotřebu.

Režim absence

Když nikdo není doma, domácnost se sama přepne do úsporného režimu. Sníží požadovanou teplotu či vypne světla a spotřebiče.

Co bude umět váš chytrý dům?

Líbí se vám představa života v inteligentní domácnosti? Skvělé. Jistě máte řadu otázek. Už se těšíme, až vám na vše odpovíme či až vám zdarma zašleme informační brožuru. Nebo si můžete rovnou najít certifikovaného partnera ve svém okolí.