Pasívny dom Girona


23/06/2020 in Referencie

Vitajte v pasívnom dome, ktorý od začiatku mal jasne stanovené ciele v oblasti energetickej účinnosti. Budova s rozlohou 180 m2 v španielskom meste Girona je príkladom projektu, ktorý bol realizovaný s ohľadom na miestne klimatické podmienky a maximálne využitie prírodných zdrojov. Tento inteligentný dom Loxone spĺňa vysoké štandardy v oblasti tepelnej izolácie, vzduchotesnosti, výmeny vzduchu, hospodárenia s energiou a ešte oveľa viac:

Pasívny dom

Maximálna energetická účinnosť

Vetranie, klimatizácia, recirkulácia teplej úžitkovej vody, fotovoltické panely a žalúzie fungujú na tom istom zariadení. Loxone je zodpovedný za integráciu všetkých týchto prvkov s cieľom dosiahnuť stanovené ciele z hľadiska energetickej účinnosti, hospodárnosti a pohodlia.

Vetranie a výmenu vzduchu pomocou dvojitého potrebného systému Zehnder, ako aj kúrenie a klimatizáciu a správu solárnych panelov riadi Miniserver.

Znížte účty za energiu a maximalizujte pohodlie

V pasívnom dome, kde je energetická účinnosť tak vysoká, už výdavky na klimatizáciu nie sú najvyššie. Spotreba teplej úžitkovej vody je omnoho drahšia.

V tomto referenčnom projekte je nadbytočná energia generovaná fotovoltickým systémom nasmerovaná na aktiváciu elektrického odporu v nádrži na teplú vodu pre domácnosť, čím sa využíva elektrina na ohrev vody.

Odporový výkon je modulovaný regulátorom napätia, pretože úrovne energie sú rôzne – vo výrobe, spotrebe a prebytku.

Pozrime sa na nasledujúci príklad:

Energia

Odchýlka KW od výroby slnečnej energie po elektrický odpor nádrže na teplú vodu pre domácnosť (údaje z mája 2018): 774 kWh.
Priemerná mesačná spotreba: 147 kWh / mesiac

Vidíme teda, že v období od mája do septembra prebytok fotovoltickej výroby pokrýva 100% energie, ktorú vyžaduje nádrž na teplú vodu pre domácnosť.

 

Energetická účinnosť pasívneho domu

Ochrana pred slnkom

Dizajn budovy, typ konštrukcie, izolácia, solárna inštalácia boli premyslené do posledného detailu, aby boli čo najefektívnejšie. Nemôžeme zabudnúť ani na opaľovacie prvky.

Ak je dom dobre izolovaný, ale v lete necháme slnečné svetlo priamo vo vnútri, stratíme účinnosť dosiahnutú v pasívnej budove a zbytočne sa spustí klimatizácia. Podobná situácia je v prípade zimného vykurovania, ak nedovolíme, aby slnko pomohlo vykurovať dom.

Z tohto dôvodu je kontrola žalúzií, v tomto prípade benátskych žalúzií, rozhodujúca a potrebná počas celého projektu.

Ochrana pred slnkom

Automatizácia – vynikajúci spojenec

Technológia inteligentných domov Loxone robí investície do tohto typu stavieb ešte cennejšou, pretože integruje všetky funkcie domu s automatizačným programom.

Naším cieľom je energetická účinnosť, takže ovládanie svetla automaticky zhasne svetlá, ktoré zostali omylom zapnuté. Ovládanie okien je tiež automatické. Vizualizácia, ktorá pozná ich umiestnenie a štatistiku, nám pomôže objaviť zdroje potenciálnych úspor a osvedčených postupov.

Loxone vám tiež umožňuje integrovať videotelefón s diaľkovým ovládaním a prístupový systém pomocou odtlačkov prstov. Smartfón je ovládaný pomocou aplikácie.

Automatizácia domu

Loxone & Pasívne domy

Vďaka kombinácii Loxone, štandardov pasívneho domu a výroby obnoviteľnej energie reaguje domácnosť s takmer nulovou spotrebou energie. Takmer nulové alebo veľmi minimálne množstvo potrebnej energie musí byť z veľkej časti pokryté energiou z obnoviteľných zdrojov. Prostredníctvom riadenia Loxone umožňuje fotovoltický generátor pre vlastnú spotrebu a dobrý sklon orientácie pokryť spotrebu ACS počas letných mesiacov.

Vicenç Fulcarà

Gold Partner de Loxone, Progetic

Progetic
Konzultácie projektu inteligentného bývania

Konzultácia projektu zadarmo

Páči sa vám predstava života v inteligentnej domácnosti? Skvelé. Iste máte rad otázok.

Využite bezplatné konzultácie s našimi odborníkmi! Radi vám vysvetlíme všetky možnosti pre váš budúci dom a prípadne i nájdeme vhodnú inštalačnú firmu.

Chcem byť informovaný o novinkách