Moderná automatizovaná skladová hala

Viktória Gavulová
04/05/2023 in Referencie

Efektívnejšie a rýchlejšie vybavovanie objednávok má zaistiť nový sklad v Bratislave, ktorý ako prvý na Slovensku nainštaloval modulárny robotický systém, tzv. Autostore. Vďaka automatizovanému systému od Loxone, ktorý teraz interaguje s modernými prvkami skladu, môže celková optimalizácia zvýšiť produktivitu zamestnancov a znížiť tak celkové náklady za energie.

Čo predstavuje inteligentný sklad?

Počet automatizovaných či inteligentných skladov na Slovensku vzrastá. Stále zvyšujúce sa nároky zákazníkov na kvalitu a rýchlosť doručenia, sa odzrkadľujú aj v napredovaní rôznych automatizovaných systémov v skladových halách. Automatizácia umožňuje podnikom dodržiavať tempo a zároveň spĺňať očakávania zákazníkov. 

 

Skladová hala s osvetlením

Na ploche 1750 metrov štvorcových je ovládanie osvetlenia plne autonómne. Nový spôsob ovládania osvetlenia priniesol zamestnancom nadstandardné pracovné podmienky. Kvalitné svietidlá s vysokým indexom podania farieb a optikou, ktorá minimalizuje možnosť oslnenia na minimum. Zamestnanci sa v priestore cítia komfortne a nie sú vystavení žiadnym negatívnym vplyvom. Počas dňa je priestor haly dostatočne presvetlený vďaka namonotovaným svetlíkom. Tie, zaisťujú dostatok denného svetla a úsporu energií. Do systému Loxone sa budú postupne integrovať aj ďalšie technológie, vykurovanie, chladenie a fotovoltika.

O túto elektroinštaláciu sa postarala spoločnosť The Light, ktorá sa špecializuje hlavne na náročnejšie projekty. Klientom sa snažia zabezpečiť maximálny komfort užívania priestoru a tiež minimalizovať spotrebu energií. 

 

Popri svetelnom komforte sme dbali na efektívne využívanie s elektrickou energiou, preto sme zvolili systém LOXONE, ktorý je ideálny pre veľké projeky. Správnym rozložením senzorov, sme dosiahli presný zber dát čo sa v daných zónach deje. Následne Loxone vyhodnocuje čo sa má udiať v danej zóne. Momentálne riadime osvetlenie, meriame frekvenciu pohybu, teplotu, vlhkosť a iné veličiny. 

Michal Jančuška

CEO spoločnosti The Light

Klimatizácia v skladovej hale
Senzor prítomnosti a svetlík v skladovej hale
Senzor prítomnosti na strope haly
Rozvodná skriňa s Miniserverom

Foto a video Jakub Furda

Rozvodná strinka v skladovej hale

Opýtajte sa zdarma

Prekonzultujte s nami váš projekt alebo sa staňte Loxone Partnerom v niekoľkých krokoch!

A

Konzultácia projektu zdarma

Zvažujem vo vlastnom projekte využiť Loxone a rád by som získal viac informácií.

A

Stať sa partnerom

Rád by som sa opýtal, v čom spočíva partnerstvo s Loxone a ako na to.

Konzultácia projektu zdarma

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stať sa partnerom

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chcem byť informovaný o novinkách