Zpříjemněte si pochmurné zimní dny barevným osvětlením!

David Nebor
27 listopadu, 2013 in Know How

Kratší dny, delší noci,… v jakoukoli denní dobu je potřeba optimální osvětlení domácnosti. Faktem je, že v tomto ročním období je slunečního svitu méně, a tím pádem zároveň stoupá energetický výdej.

V klasické instalaci (v hloupé domácnosti), je světlo pouhým světlem – v inteligentní domácnosti tomu tak není. Zde je možné tlumení světla, nastavení barevných akcentů, úspora nákladů a mnohem víc! V “hloupé domácnosti” je potřeba pro každé světlo samostatné tlačítko, zatímco v inteligentní domácnosti je možné jedním tlačítkem ovládat více světelných zdrojů. Jako doplněk navíc existuje Smartphone, kterým můžete vytvořit tu správnou světelnou atmosféru. A to jsou jen dvě z mnoha výhod. My bychom ale rádi ukázali, co vše je možné v inteligentní domácnosti, pokud jde o téma osvětlení. Začneme mimo inteligentní domy.

Od ovládání světel příjezdové cesty až k vánočnímu stromečku

Právě teď před Vánoci, se stává osvětlení domu včetně vánočního stromu v zahradě aktuálním tématem. Američané jsou ukázkovým příkladem šílených pestrobarevných světelných výzdob, jak dokazuje naše následující video.

Raději však zůstaneme u klasického vánočního osvětlení.

Vánoční stromeček…

zdobený světelnými řetězy bývá v době adventu součástí mnoho zahrad a venkovních ploch. Inteligentní domácnost je schopna regulovat osvětlení vánočního stromečku dle východu či západu slunce. Aby se zbytečně neplýtvalo elektřinou, může být světlo rozsvíceno na základě pohybového senzoru. Začne-li se někdo blížit k domu, stromeček v zahradě se automaticky rozsvítí.

Existuje spousty dalších možností, jak si zpříjemnit ovládání světel i v okolí inteligentní domácnosti.

Příjezdová cesta…

inteligentní domácnosti může být perfektně osvícena v kteroukoli denní dobu. Chodník a příjezdová cesta se rozsvítí či zhasne dle východu a západu slunce přesně na minutu. Ani měnící se barevné scény, které navodí tu správnou atmosféru, nejsou problém. Vytvořte si perfektní osvětlení pro pochmurná roční období. Přesvědčte se shlédnutím našeho videa!

Zahrada…

nabízí nespočetně možností chytrého zahradního osvětlení: barevné nasvícení terasy, podsvícení květináčů nebo integrované osvětlení chytrého bazénu.

Inteligentně ovládané osvětlení může být využito v mnoha ohledech, počínaje fasádou až po vánoční stromeček. To samé platí pro interiér inteligentní domácnosti…

Smart Garten

Ovládání světelných scén je možné nejen v sauně, ale i v šatní skříni

Studie dokazují, že právě v období, kdy se nám nedostává mnoho slunných dní, dokáže barevné osvětlení domácnosti zlepšit naši náladu. Je jedno, zda se jedná o osvícení obýváku, kuchyně, koupelny či šatníku.

Obytné místnosti…

inteligentní domácnosti nabízejí různorodé světelné scény podporované nepřímým osvětlením. Na jednu stranu jsou tím ušetřena tlačítka, na stranu druhou jsou použita všechna světla. Například v kuchyni navodí jemné světlo nad stolem příjemnou ranní atmosféru. Zároveň však s takovou intenzitou, abyste si v klidu mohli přečíst noviny a sníst svou misku corn flakes. Zatímco na večer je nastavené jasné světlo okolo sporáku a varné desky. Dalším příkladem mohou být jemně tlumené stropní světelné scény, bílé LED pásky umístěné pod obývací stěnou,… a lampa může být vypnuta.

Ovládání světel

Šatník..

a co v žádném případě nesmí chybět: osvětlení šatníku. Otevře-li člen domácnosti svou šatní skříň, postará se teplé bílé světlo o perfektní osvětlení.

Šatník ovládání osvětlení

Zejména ve wellnes zónách je barevnost neodmyslitelná.

Sauna…

je místem odpočinku. Zejména v pochmurném zimním období pomáhá “barevná terapie” zlepšit náladu. A to pro saunu inteligentního domu není problém. Okamžikem, kdy vstoupíte do sauny, začíná světelný synchronní koncert podporovaný LED diodami. Ze žluté na zelenou, ze zelené na modrou, atd. Jen se opřít a nechat barvy působit.

Ovládání světel v sauně

 

Chci být informován o novinkách