Ze zákulisí: Záruka kvality Loxone v extrémním testu – část 1

Milan Randl
11 září, 2013 in Zákulisí

Záruka kvality – Test Loxone Miniserveru!

Kvalita našich výrobku je pro nás velice důležitá, a proto klademe velký důraz na záruku kvality. Žádný z našich produktů neopustí naší logistiku bez důkladného otestování. Aby nedošlo k různým problémovým situacím, musí se naše jednotky testovat například pro výpadek proudu v důsledku blesku, odpojení proudu,… Náš Miniserver jsme potrápili v extrémním testu a obstál s vynikajícími výsledky.

Zkouška odolnosti Miniserveru

Začátek

Většina z nás ví, že léto je období s častým výskytem bouřek, které mohou vést k výpadkům elektrického proudu. Jestliže při této situaci nevlastníte záložní zdroj (UPS), přestanou všechny napájené přístroje v síti pracovat. To platí i pro Loxone Miniserver v chytrých domech. Jakmile se dodávky proudu opět obnoví, Miniserver se automaticky během několika sekund spustí.

Chtěli jsme vědět: Spustí se Miniserver bez potíží? Nastanou nějaké problémy při načítání uloženého nastavení? Kolik Miniserver při výpadku proudu vydrží? Díky testu víme, že zvládne opravdu extrémní množství výpadků!

Plán testování

Při testování bylo důležité, aby se simulovaly různé situace výpadku proudu. Pro test jsme použily 2 Miniservery.

… s různými verzemi našeho bezplatného softwaru
(4.2.5.31 & 4.42.4.17).

… s naprogramovaným projektem (otestovaným ve fungujícím chytrém domu)

… s vypínáním napětí v různých časových intervalech

… po dobu jednoho měsíce

Výpadek proudu dvou testovaných Miniserverů ovládá jeden hlavní Miniserver. Testované Miniservery se náhodně vypínají od proudu nezávisle na sobě mezi 1 až 30 minutou. Doba restartování testovacích Miniserveru se pohybuje v rozmezí od 30 do 120 sekund. Například pro testovací Miniserver 1 je nastaveno, že po 5 minutách se vypne na 60 sekund. Ve stejnou dobu testovací Miniserver 2 běží 12 minut a pak je vypnut na 100 sekund.

Hlavní Miniserver nepřetržitě monitoruje stavy testovaných Miniserverů. Hodnoty online a offline testovaných Miniserverů se zapisují do statistiky. Do vizualizace byla vytvořena funkce, která přezkoumává stavy obu testovaných Miniserverů. Pokud se jeden ze dvou testovaných Miniserverů po 160 sekundách, od výpadku proudu, automaticky nezapne, hlavní Miniserver odešle upozornění e-mailem.

Loxone záruka kvality

Výsledek testu

Během měsíční testovací fáze jsme neobdrželi e-mail o upozornění, že by se ani jeden z testovaných Miniserverů automaticky nezapnul. U testovaného Miniserveru 1 jsme zaznamenaly více jak 5800 a u testovaného Miniserveru 2 přes 6200 úspěšných restartů. Extrémní zkouška odolnosti našeho Miniserveru je kompletní s výsledkem: “Prospěl s vyznamenáním”.

Naše produkty jsou neustále vystaveny přísným zátěžovým testům. Příklad výpadku proudu je jen jedním z mnoha situací, které jsou testovány. Zůstaňte naladění na našem blogu, připravujeme pro Vás další díl o “Loxone záruka kvality”.

Chci být informován o novinkách