Záplavy a co proti nim můžeme s Loxone udělat?

Milan Randl
14 června, 2013 in Know How

Povodně drží celou Českou republiku neustále na nohou. I my jsme touto situací znepokojení a soucítíme s poškozenými. Voda ve sklepě může ale postihnout i ty, kteří žijí mimo záplavové oblasti.

Vždy se Vám snažíme přinášet případy, kdy je role domácí automatizace nezastupitelná a často jedná právě o případy, kdy je možné předejít velkým škodám. Mysleli jste někdy na to, že by Vám mohla prasknout hadice od pračky.

Chytrý dům Loxone

Spolehněte se na jednoduché hlášení případných škod

Chodíte do sklepa každý den? V chytrém domě jste vždy o vlhkosti ve Vašem sklepě informovaní. Senzor na podlaze ve sklepě, který funguje podobně jako dešťový senzor, Vás bude informovat o nežádoucích stavech.

Upozornění

Při vniknutí vody do objektu je nutné okamžité informování obyvatel domu, aby se minimalizovaly případné škody. K tomu je možné využít např. náš Miniserver a službu Caller Service, která Vám blesku rychle zavolá na Váš mobilní telefon. Je jedno, kde se právě nacházíte – Miniserver Vám zavolá bez jakýchkoliv dodatečných poplatků.

Senzoru je možné využít nejenom v prádelně, ale je vynikajícím pomocníkem i v technické místnosti. Můžete tak zabránit skutečně velkým škodám.

Reakce

Pokud je již sklep zasažen vodou, hrajete o minuty. Pokud máte nainstalované ponorné čerpadlo v šachtě, není nic jednoduššího, než jej pomocí spínané zásuvky zapnout. Je také důležité, abyste okamžitě odpojili od proudu místnosti, které jsou zasaženy vodou! Pokud již Vás voda zasáhla, myslete na Vaše zdraví. Díky senzorům vlhkosti můžete monitorovat vývoj vlhkosti v jednotlivých místnostech a podnikat opatření proti případným plísním.

Návrhy pro Váš dům

Záplavy mohou postihnout každý dům. Díky Loxone Miniserveru však můžete případné škody eliminovat.

Abyste se co nejrychleji dozvěděli o případné vodě ve Vašem obydlí, používejte senzory vody (podobné jako dešťové senzory). Mimo to Vám také doporučujeme používat ultrazvukové senzory. S těmi můžete jednoduše monitorovat hladiny v nádržích.

Kvůli následnému měření vlhkosti a ověření možných plísní, doporučujeme používat senzory vlhkosti.  Ve spojení s Miniserverem budete vždy v obraze.

Dozvěďte se více o možnostech domácí automatizace na našich webových stránkách!

Aktualizace

Ochrana před vytopením vodou je pořád aktuální téma. Díky našemu záplavovému senzoru se můžete vyhnout budoucím škodám, způsobené povodní, záplavou, prasklému potrubí u pračky nebo myčky. Záplavový senzor naleznete v naší nabídce!

Senzor je nyní k dispozici v našem webshopu! Objednejte si ho nyní!

Chci být informován o novinkách