Vaše světla umí více, než jen rozsvítit se a zhasnout!


8 srpna, 2012 in Know How

Přizpůsobte si proto Vaší domácnost podle Vašich potřeb – individuálně a jak Vám vše vyhovuje. Nicméně všeho moc škodí a doporučujeme Vám – nepřehánějte to!

Osvětlení 2.0!

Světelné scény dávají osvětlení úplně jiný rozměr a zpříjemňují atmosféru v místnosti. Ještě nedávno jsme byli zvyklí na to, že jedním vypínačem ovládáme jedno světlo. Nicméně doba pokročila a nyní máme v obývacím pokoji pět a více světelných zdrojů. Ovládání 1:1 (vypínač:zdroj) tak začíná být nekomfortní a život znepříjemňující. Proto se v domácí automatizaci dostaly ke slovu tzv. světelné scény. Ty nám pomáhají jedním vypínačem rozsvítit několik světel najednou. Pomocí světelných scén dokážete vykouzlit tu pravou individuální atmosféru barevného světla v kombinaci se stmívaným, přímým i nepřímým osvětlením. Jaká světla budete chtít na danou příležitost použít je pouze na Vás.

IMG_1389IMG_1398

Nejběžnější světelné scény

Představte si činnosti, které děláte v obývacím pokoji… Ano, neustále se opakují a Vy rozsvěcíte pořád ta samá světla při té samé příležitosti. Jedná se například o tyto světelné scény (činnosti, příležitosti, … 🙂

 • Noční světlo
  Cesta na toaletu je osvětlena decentně a svítí pouze nutná světla, která jsou ještě ke všemu setměná. Proč setměná? Hlavně z tohot důvodu, aby Vás v noci neoslepila, což bývá v noci velice nepříjemné.
 • Vaření
  Při vaření jsou rozsvícena hlavní světla, aby byly zaručeny ty nejlepší světelné podmínky. K hlavním světlům se ještě rozsvítí nepřímé osvětlení, které dodá vaření na decentní atmosféře.
 • Jídlo
  Nalaďte chuťové pohárky tou pravou barevnou kombinací světla. Nepřímé osvětlení dokáže v kombinaci s hlavními (v tomto případě setměnými) světly vykouzlit opravdu báječnou atmosféru.
 • Sledování TV
  Setměné ambientní osvětlení v obývacím pokoji je pro sledování TV to pravé ořechové. Pokud ale půjdete do kuchyně pro něco na zub, nemusíte sahat po vypínači. Pohybový senzor sám zapne osvětlení a po návratu k televizi jej opět vypne.

Setměné osvětlení – dokonalá nálada a úspora

elk passivhaus 146 bungalow IMG_3004elk passivhaus 146 bungalow IMG_2999

Pokud je světlo setměné, svítí méně, než klasické světlo, a má tudíž i nižší spotřebu. Stmívané osvětlení Vám však nepomáhá pouze s Vašimi náklady za energie, ale také dokáže v kombinaci s ostatními druhy osvětlení vykouzlit tu pravou individuální atmosféru ve Vaší domácnosti. Je jedno zda chcete vhodně umocnit atmosféru hořícího krbu, západu slunce či romantické večere. V inteligentním domě si můžete sami určit, jaká světla se budou aktivovat. A pokud Vám přestane nějaká světelná scéna vyhovovat? Jednuduše ji změníte přes Váš mobilní telefon!

Setměné osvětlení

20120620 Fesl_6151 Kopie

V kombinaci se senzorem osvitu lze libovolně stmívat různé světelné zdroje: světla u okna svítí více a čím dál tím blíže ke středu svítí světla slaběji. Je jedno, zda je slunečný den nebo zataženo, senzor osvitu přizpůsobí osvětlení daným podmínkám.

Více o inteligentním osvětlení se dozvíte zde!

Chci být informován o novinkách