SVĚTELNÁ SCÉNA BĚHEM 5 MINUT


8 února, 2011 in Know How

Naprogramujte si vlastní scénu dle Vašeho gusta!

U ovládání osvětlení velice záleží na každém z nás. Každý z nás má doma jiné osvětlení a jiné nároky a požadavky. Někdo má doma na čtení lampičky, někdo využívá při sledování TV RGB podsvícení, někdo…

Pro Loxone to však není žádný problém.

Datum vydání nové verze – 8.2.2011

Vydání nové verze, na kterou všichni netrpělivě čekáme, bude již dnes! Hlavní vylepšení se točí, kromě dalších vylepšení, kolem osvětlení. Pro tuto příležitost jsme připravili malou ukázku ovládání osvětlení vytvořenou v našem konfiguračním software (dříve LoxPLAN).

12 kanálů s 8mi scénami

Výsledek našeho vývoje je podpora stavebního bloku s 12ti kanálovým ovládáním osvětlení s volnou kombinací osvětlení:

  • Spínané osvětlení
  • Stmívané osvětlení 0-100% (v budoucnu s Loxone stmívačem)
  • Stmívané osvětlení 0-10V
  • Stmívané osvětlení 1-10V
  • RGB stmívání

Každý z dvanácti okruhů je volně nastavitelný. Samozřejmě je možné každý světelný okruh (z 12) ovládat libovolným počtem tlačítek stejně jako každou z 8mi světelných scén.

Podpora pohybových senzorů

Loxone samozřejmě doporučuje instalaci senzorů pohybu a nebo přítomnosti v každé místnosti a to nejlépe na strop.

A kdo nechce, aby se mu světlo rozsvěcelo při každé cestě z obýváku do kuchyně, může si jednoduše naprogramovat zapnutí pouze když je venku již šero. Spojte jednoduše pohybový senzor, který může sloužit také jako spouštěč alarmu, s ovládáním osvětlení. Zbytek již zajistí ovládání osvětlení.

Centrální vypnutí standardem

Kde by v domě měla být centrální funkce? U vchodu? V obýváku? V garáži? A nebo v ložnici?

Tyto otázky si již nemusíte pokládat. Zapomeňte na sběrnicové systémy a jejich složité nastavování spojené se servisními zásahy a dalšími vynaloženými prostředky!

Použijte například jakýkoliv vypínač v domě takto: dvojklikem vypnete osvětlení v místnosti a trojklikem vypnete všechna světla v domě – jak jednoduché. Standardně takto naprogramujte každý vypínač v domě a nebudete si muset lámat hlavu s popisky a štítky. Takto můžete ušetřit vypínače.

Aktivace scén přes vypínače a nebo APP

Minulý pátek jsme nahráli novou Loxone APP na server Applu (dle našich informací trvá uvolnění aplikace 5-10 dní). V nové Loxone APP budete moci nastavit světelné scény.

2_generic4_light

Jednoduše zvolíte název scény a pokud budete chtít a využijete RGB, můžete na paletě zvolit i libovolnou barvu

K tomu, aby byla paleta k dispozici, stačí pouze aktivovat komponentu “ovládání domácnosti” zaškrtnutím volby “použít”.

ovladani osvetleni

Jednoduché naprogramování

Nyní Vám ukážeme programování výběru světelných scén pomocí dvou vypínačů. Ovládání jednotlivých světel a světelné scény “oslava” bude možné pouze přes Loxone APP. Pohybové čidlo bude aktivovat osvětlení pouze v době, kdy už bude šero. Pokud byste chtěli ovládat světelnou scénu “jídlo” pomocí vypínače, jednoduše připojte vstup na I1.

blok

Nastavení světelné scény se provádí kliknutím na volbu “klikněte zde” v ovládání osvětlení.

rgb

Uložení změn světelné scény

V budoucnosti se Vám jistě stane, že budete potřebovat nějakou ze svých přednastavených světelných scén poupravit a nebo kompletně změnit. Jsou tři možnosti, jak toho dosáhnout:

  • Nastavení v Loxone konfiguračním software.
  • Nastavit osvětlení přesně tak, jak Vám vyhodvuje a pak 5 sekund držet vypínač (nastaveitelný parametr). Jako potvrzovací signál se všechna světla vypnou.
  • A nebo nastavit požadované hodnoty v Loxone APP.
  • Abyste mohli tyto změny aplikovat,stáhněte si prosím novou verzi konfiguračního software, nahrajte prosím do Miniserveru novou verzi firmware a nahrajte program znovu do Miniserveru, aby se projevily změny nové verze.

Chci být informován o novinkách