„Lidé si uvědomují, že bydlet v domě s několika technologiemi bez řízení je téměř nemožné,“ říká Mahdal z Arakisu


30 července, 2019 in Know How

Společnost Arakis automation,s.r.o. patří mezi špičkové Loxone partnery v Jihočeském kraji. V současné době jako jediná v tomto regionu nabízí zákazníkům i prohlídku vlastního showroomu. Arakis realizuje dlouhodobě kvalitní projekty chytrých domů i kancelářských prostor. Díky úzké spolupráci s Loxone Partner kouči mají vždy nejaktuálnější know-how.

Fakta o partnerovi

Adresa showroomu:

Arakis automation, s.r.o
Třebínská 1758/11
370 05 České Budějovice 2, Česko
mapa

 


Otevřeno:

Showroom je otevřen každý všední den od 8 do 15 hodin. Doporučujeme rezervovat si prohlídku předem pomocí našeho formuláře. V takovém případě je možné domluvit si i individuální termín.

 


Kontakty:

+420 605 43 44 43
[email protected]
http://www.arakis.cz

Rozhovor s jednatelem společnosti
Ing. Václavem Mahdalem

Jaká byla vaše cesta k chytrým domům?

Naše společnost se více jak 20 let pohybuje v oblasti IT, a proto jsme nuceni sledovat rychlý vývoj technologií kolem nás. Před zhruba 8 lety jsme získali první zkušenosti v oblasti chytrého bydlení, kdy první instalace proběhly v našich vlastních domech, abychom sami poznali, co chytrý dům vlastně obnáší a jaké jsou jeho výhody. Tato nová oblast byla logickým doplňkem portfolia služeb, které jsme našim zákazníkům nabízeli. V průběhu let nás zkušenosti i technologický vývoj posouval v realizacích dál a v květnu 2017 jsme založili samostatnou dceřinou společnost Arakis automation, s.r.o., která se již plně věnuje realizaci chytrých domů a dodávkou technologií, které k chytrému domu patří.

Na trhu je mnoho systémů, které umožňují postavit tzv. chytrou domácnost, proč jste se rozhodli právě pro Loxone?

Historicky jsme se setkali s několika systémy pro tzv. chytrou domácnost. Jak se ovšem vyvíjí technologie kolem nás, které se stávají nedílnou součástí každého moderního domu (topení, větrání, stínění, zavlažování, bazén apod.), museli jsme přizpůsobit výběr vhodného řídicího systému pro naše zákazníky tak, abychom byli schopni pokrýt všechny požadavky našich klientů.
Systém Loxone nám toto umožňuje ve všech směrech a hlavní devizou je pro nás univerzálnost a otevřenost systému, prostřednictvím kterého se nám daří integrovat všechny technologie v domě.

Jak se podle vás bude dále vyvíjet trh kolem elektroinstalace?

Obecně lze říci, že se trh kolem elektroinstalací i IoT vyvíjí velmi rychle a my to sledujeme na rostoucím trendu poptávek po chytrých domech. Před několika lety bylo pro většinu lidí chytré bydlení sci-fi, dnes se doba konečně začíná měnit a lidé si uvědomují, že bydlet v domě s několika technologiemi bez řízení je téměř nemožné.
Věříme v budoucnost chytrých domů i v to, že trh s nimi bude exponenciálně růst.

Proč jste se rozhodli realizovat a provozovat vlastní vzorovou chytrou domácnost?

Zákazník musí chytrý dům zažít. To je pro jeho rozhodování z našeho pohledu klíčové. Pokud na jednání sedíme nad letákem nebo brožurou, jde vždy o teoretickou rovinu, kdy každý klient může přínosy pochopit jinak. Ve chvíli, kdy si celý chytrý dům může zákazník zažít na vlastní kůži, je to pro jeho formování představy o chytrém domě mnohem jednodušší.

Už máte nějakou zpětnou vazbu od zákazníků? Jak to zatím hodnotíte?

Kladnou zpětnou vazbou je pro nás úspěšná realizace projektu se zákazníkem, což se nám v současné době po návštěvě showroomu daří.

Co v showroomu najdeme?

Showroom je vybaven v podstatě všemi technologiemi, co systém Loxone nabízí. Máme zde několik místností (koupelna, chodba, obývací pokoj a ložnice), kde můžeme prezentovat standardní bydlení v chytrém domě.
Systém jsme implementovali i do kancelářských prostor, kde vidíme také velkou možnost uplatnění.

Pracujete aktuálně na nějakém zajímavém projektu?

V současné době realizujeme současně dva naše největší projekty.
První z nich je rodinný dům s rozsáhlou integrací technologií od vytápění, chlazení, osvětlení, stínění, větrání, elektrických posuvných oken až po saunu, bazénovou technologii, zavlažování, energy management.
Druhý z nich je komerční kancelářský prostor s virtuální realitou.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho dalších úspěchů s Loxone.

 

– Extra tip –

Chytrý dům

Oficiální Loxone prohlídky


Rádi byste poznali Loxone na vlastní kůži, ale nevyhovuje vám prohlídka v Českých Budějovicích? Oficiální prohlídky pro vás naši partneři pořádají i v dalších městech jak v Česku, tak na Slovensku.

Chci být informován o novinkách