V Českých Budějovicích roste díky Loxone 1. inteligentní bytový dům

David Nebor
22 dubna, 2021 in Reference

Stavba Rezidence Oskarka pokračuje. Moderní bytový dům v budějovické části Čtyři Dvory bude hotový příští rok v létě. Až se noví obyvatelé nastěhují, zažijí chytrou domácnost. Systém řízení technologií od Loxone vybaví jednotlivé byty i celou budovu.

Půjde o vůbec 1. inteligentní bytový dům ve městě. Co chytrá domácnost přinese rezidentovi?

Svůj chytrý byt si bude moci nastavit pomocí aplikace Loxone. Umožní mu regulovat například i podlahové topení, které před odjezdem na dovolenou uvede do úsporného režimu. V mobilu zároveň snadno dohledá aktuální spotřebu tepla nebo teplé a studené vody.

„Aplikaci obyvatelé naleznou i v nástěnném tabletu, kterým bude vybaven každý byt. Jeho obrazovka se stane interaktivním řídícím centrem celé domácnosti. Napojí se i na audio/video vrátného pro snadnou komunikaci s návštěvami, vysvětluje technický a obchodní ředitel Loxone CZ Pavel Lískovec.

Rezident však nemusí být doma, aby mohl s návštěvou promluvit. Spojí se s ní odkudkoli, ať už odešel na nákup do nedalekého obchodu, nebo odletěl na dovolenou na Bali.

Pohled do vnitřní části komplexu
Bydlení v Rezidenci Oskarka

Elektronický klíč nikdo nezkopíruje

Ke svému obydlí každý získá elektronický klíč. Tento NFC přívěsek kromě bytu zpřístupní i společné prostory budovy. Jeho případná ztráta nebude tolik stresující. Stačí v aplikaci konkrétní klíč vymazat a tím komukoli dalšímu ihned zamezit přístup. U NFC přívěsku nehrozí ani duplikace jako u klasického klíče.

Se standardem automatizace Loxone zároveň získají majitelé bytových jednotek možnost dalšího rozšíření inteligentní domácnosti:

Přidanou hodnotu bydlení s Loxone vidíme ve více aspektech. Zaprvé v komfortu pro budoucí obyvatele, užívání bytu pro ně bude uživatelsky přívětivé a příjemnější. Další věcí je úspora. Díky různým možnostem nastavení a ovládání na dálku lze ušetřit na energiích. Například měřením je možné vyhodnotit, jak je na tom nemovitost se spotřebou a tím pádem s útratou za teplo. V neposlední řadě se bude jednodušeji pracovat i SVJ, správci, který se o dům bude starat.

Jan Zeman

zástupce investora

Pohled z ulice na rezidenci

Fakta

Lokace:
České Budějovice (Čtyři Dvory)Dokončení:
Srpen 2022Zeleň:
Až 400 m2 zelené vegetace na střechách a fasádáchByty:
1+kk až 4+kk (8 podlaží)Generální dodavatel stavby:
Hinton, a.s.Web projektu:
www.rezidenceoskarka.cz

Tip

Tip:
Chcete vidět, jaký přehled o svém bytě získají obyvatelé Rezidence Oskarka? Vyzkoušejte zdarma aplikaci Loxone! Stáhnete ji z Apple AppStore nebo Google Play. Po instalaci stačí zvolit Přidat nový Miniserver a vybrat Testovací Miniserver. V aplikaci pak uvidíte interaktivní demo všech běžných funkcí, které lze s Loxone ovládat. Pokud se chcete o technologii dozvědět více, navštivte stránky o chytré domácnosti Loxone.

Co dále zajistí inteligentní řešení Loxone?

Loxone řídí MaR (měření a regulace) systém Rezidence Oskarka. Ovládá také vchodové dveře, garážová vrata či závory nebo světelnou signalizaci v garážích. „Dále kamery, topné kabely v zázemí, které se starají o to, aby nezamrzly trubky, monitoring požárních klapek, záplavových jímek a dokonce ovládání nabíjení elektromobilu,“ dodává za Loxone Pavel Lískovec.

Nyní je firma ve fázi monolitické konstrukce, stavitelé přechází ze čtvrtého do pátého patra. Chystají se také vybudovat jeden vzorový byt. V něm již bude integrované chytré řešení Loxone. Investor chce v ukázkovém obydlí prezentovat, jaké možnosti bydlení Rezidence Oskara (se zapojením Loxone) přinese.

Jak jde čas se stavbou:

Zdroj fotografií využitých v článku: Rezidence Oskarka 

Zaujalo vás to?

Elektrikář
Jste elektrikář? Chcete svým zákazníkům nabídnout jedinečnou automatizaci budov založenou na Loxone Miniserveru? Kontaktujte nás a využijte silné spolupráce se společností Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov a domů.
Ikona lopaty
Máte vlastní projekt? Loxone Miniserver je dokonalým nástrojem pro jednoduché ovládání a inteligentní automatizaci všech druhů projektů, ať už se jedná o inteligentní dům, komerční nemovitost nebo speciální projekt.

Chci být informován o novinkách