Rekonstrukce saunového areálu v Holthusenbad


10 listopadu, 2020 in Reference
Holthusenbad patří mezi nejstarší a nejkrásnější termální lázně v Hamburgu. V roce 2018 v něm byla zrekonstruována jeho saunová část. Na přelomu století bylo vytvořeno celkem 9 saun s různými tématy. Ve 3 z nich je celkem 15 různých aromatických rituálů a 3 procedury péče o tělo, které jsou doprovázeny automatizovaným osvětlením, videoprojekcí, ale i hudbou na pozadí. Koncepce a instalace potřebné technologie byla realizována pomocí Loxone.
Sauna s modrým osvětlením
Fakta

Renovace
2018


Plocha
300 m²


Země
Německo


Loxone Partner
Amphire GmbH


Loxone komponenty

           • MiniserverRelay Extension
           • Air Base Extension
           • Tree Extension

Ovládání hudby pomocí:
Music Server 8 Zón

Osvětlení pomocí:
Dimmer Extension
RGBW 24V Dimmer

Ovládání světla a zvuku:
Remote Air

Co se realizovalo?

V Holthusenbad bylo několik saun vybaveno světlem a zvukem, které lze ovládat centrálně nebo lokálně. Denní režim provozu saun byl zcela automatizovaný a nabízí možnost reagovat na určité události, například pokud se saunový mistr nedostaví včas, aby nalil esence a aromata do infuzního rituálu. Každý rituál s esencí a vůní je doprovázen jiným světelným prostředím a vhodnou hudbou. Denní provoz je řízen funkčním blokem Časovač a elektronickým klíčem.

S Loxone byly v Holthusenbad automatizované celkem 4 nové sauny kino, sklárny, kavárna a parní lázeň. Nejkomplexnějším mechanismem automatizace bylo kino, kde se kromě audio systému a osvětlení hrají i filmové sekvence. Kromě toho se pomocí DMX Extension ovládá i clona na mlhový stroj.

Během infuze se spouštějí různé události: např. příjemná nálada, spuštění hudby, otevření opony, hraní filmu, různé světelné nálady mezi nimi, zatažení opony a konec.

 

Proč Loxone?

Loxone nabízí všechna potřebná hardwarová a softwarová řešení. Jeho modulární pojetí umožňuje sestavení odpovídajících komponent v závislosti na vybavení jednotlivých saun. Prostřednictvím Loxone Link je možné provést jednoduchou a přehlednou instalaci v centrálním racku, kde se nachází Miniserver, router, Music server, zesilovače a rozvody do dalších saun podle Loxone Partnera.

Fakta

Renovace
2018


Plocha
300m²


Země
Německo


Loxone Partner
Amphire GmbH


Loxone komponenty

            • Miniserver

Relay Extension
Air Base Extension
Tree Extension

Ovládání hudby pomocí:
Music Server 8 Zón

Osvětlení:
Dimmer Extension
RGBW 24V Dimmer

Ovládání osvětlení a zvuku:
Remote Air

 

Loxone Partner: Amphire

Náš Loxone Platinum Partner realizuje zajímavé projekty v oblasti wellness a sauny, společenských akcí, multimediálních instalací, mnoha rodinných domů, apartmánů, vil, a dokonce i lodí. Na každý z projektů dohlíží od plánování až po instalaci náš partner – včetně projektu v Holthusenbad. V rozhovoru nám řekl o výzvách projektu a o tom, jak se daly jednoduše implementovat pomocí Loxone:

Největší výzvou bylo vytvořit a zvládnout načasování velkého množství rituálů vůní a esencí. S Loxone jsme to však dokázali jednoduše implementovat. Obzvláště užitečný byly funkční bloky Časovač s aktivací a Ovládání osvětlení, který umožňuje nádherné změny barev a doby stmívání osvětlení. Bezkonkurenční výhodou byla i jednoduchá vizualizace.

Mirko Heil
Jednatel, Amphire GmbH

 Sauna v Holthusenbad
Sauna
Sauna s modrým osvětlením
– Speciální Tip –

Chcete také realizovat podobné projekty?


Ať už jste investor nebo instalační firma, díky Loxone máte k dispozici potenciál pro ovládání a automatizace všeho druhu. Využijte bezplatné konzultace s námi, jako výrobcem systému, anebo se podívejte na možnosti spolupráce.

Chci být informován o novinkách