Jedna z nejvýznamnějších firem v Česku využívá Loxone ve svých projektech


16 července, 2020 in Reference
Společnost NWT zahrnuje několik divizí, které patří mezi nejvýznamnější hráče ve svých oblastech v Česku. Jednou z nich je divize Pasivní domy, která vyvíjí a dodává vlastní systém pro stavbu moderního bydlení s názvem ALPH. A my máme velkou radost, že ve svých projektech využívá Loxone.
 

Systém ALPH (Active Live Passive House) pro pasivní domy se k zákazníkům dostane v developerských projektech výrobce, v rámci jeho výstavby na zakázku či v projektech jiných stavebních firem, které tuto technologii využívají (mohou odebírat typizované stavební bloky nebo si je nechat vyrobit na míru). V prvním a druhém případě si zákazník může standardně zvolit Loxone jako řešení ovládání a automatizace technologií. Podobně jako u výbavy automobilů si vybere úroveň podle svých potřeb a možností.

© ALPH – člen skupiny NWT
© ALPH – člen skupiny NWT

Hlavní výhody staveb systému ALPH uváděné výrobcem:

  • extrémně nízké náklady na vytápění
  • stálý přívod čerstvého vzduchu bez průvanů
  • vysoká tepelná pohoda v místnosti v zimě i v létě

Technologie Loxone využívali v NWT již v minulosti v rámci divize Elektro. Ta se podílí na elektroinstalacích ve výstavbě divize Pasivní domy. Pro systém ALPH po dobrých zkušenostech doporučila zvolit právě Loxone.

Pasivní domy ALPH využívají řadu moderních prvků, jako je výměna vzduchu vzduchotechnickými rozvody s rekuperací tepla, podlahové a stropní vytápění s možností kombinace obou soustav (zdrojem tepla je tepelné čerpadlo, které přebytek získaného tepla akumuluje do akumulační nádoby), chlazení za využití stropního topení (bez hluku a nepříjemného proudu chladného vzduchu), hybridním fotovoltaickým systémem s efektivním využitím energie a možností akumulace přebytků ve formě ohřevu vody v akumulační nádrži či venkovní rolety s automatickým ovládáním v závislosti na intenzitě slunečního svitu, síly větru a teplotě venkovního vzduchu.

ALPH je zajímavý v mnoha ohledech. Jedním z nich je například využití technologie Quick Clever Concrete („rychlý chytrý beton“) k výrobě plošných dílů. Sestavení hrubé stavby domu trvá jen několik dní. O rychlosti výstavby se můžete přesvědčit na videu:

© ALPH – člen skupiny NWT
© ALPH – člen skupiny NWT

Vzorový dům plně vybavený Loxone

Výrobce postavil ukázkový pasivní dům, kde si zájemci mohou prohlédnout vše na vlastní kůži. Ten je samozřejmě plně ovládán technologií Loxone a disponuje i řadou našeho příslušenství. Více informací o něm získáte tady: www.pasivnidumkudlov.cz

Další developerské projekty výrobce: www.alph.cz/projekty 

Podrobnosti o systému ALPH: www.alph.cz/alph-system

Fotogalerie projektů využívajících Alph

Řešení inteligentní elektroinstalace pro každý projekt

Ať už realizujete vlastní developerský projekt nebo stavíte na zakázku, s Loxone získáte silného partnera a profesionální řešení ovládání a automatizace. Využijte špičkové technologie s hladkou integrací a udržitelností ve svém byznysu. Zjistěte více o možnostech a zeptejte se na cokoli přímo výrobce.

© ALPH – člen skupiny NWT

Mohlo by Vás také zajímat:

Chci být informován o novinkách