Na dovolené: 3 geniální Smart Home tipy pro Vaše sousedy


22 července, 2013 in Know How

Léto, slunce, prázdniny! Dny do dovolené jsou sečteny, kufry zabalené. Předtím, než to všechno vypukne, následuje ještě dlouhý list úkolů, které musíme udělat. Zkontrolovat nejdůležitější body jako cestovní pas, pozastavení předplatného novin a také příprava Vaší domácnosti na Vaší dovolenou:

  • aktivovat požární hlásič
  • zavřít všechna okna a dveře
  • nechat sjet žaluzie (proti nezvaným hostům) nebo
  • zapnout alarm

Zkrátka dobře zabezpečit svůj dům před odjezdem, aby dovolená mohla proběhnout v poklidu – toto ale, jak jistě víte, velice dobře zvládne Loxone Miniserver ve Vašem Smart Home sám 🙂

Smart Home a uživatelé žijí dohromady v symbióze. Bydlení v něm totiž lidem zásadně usnadňuje život. Na druhou stranu Smart Home potřebuje takové uživatele, které se o něj starají. A to také během dovolené!

Vaši sousedé jako obyvatelé domu

Stejně tak jako ve starých dobrých, tak i v nových “chytrých” časech, se o Váš dům (doufejme, že milí) sousedé rádi postarají. Jejich úkol je klasický: zalévat květiny, vybírat poštu, nakrmit domácí zvířata, … Ve Smart Home má soused vše maličko jednodušší. Zde jsou 3 funkce pro Vaše sousedy!

FUNKCE 1: SEZAME OTEVŘI SE

Přístupový systém - Smart home

Váš soused potřebuje logicky přístup do Vašeho domu. V klasickém (Dumb Home) domě dostane klíče a může se v domě volně pohybovat. Nikdy přesně nevíte, kdy (nebo zda) u Vás soused byl a kde se pohyboval.

Ve Smart Home vše vypadá úplně jinak: zde soused dostane elektronický klíč. “Nový obyvatel” domu jím může otevřít např. hlavní dveře a garáž. Pokud Váš soused nemá mít přístup do nějaké oblasti Smart Home, jednoduše mu jej odepřete. S uživatelskou skupinou “soused” můžete určit, kam a kdy má soused pomoci iButtonu přístup.

Důvěřuj, ale prověřuj! Na své dovolené můžete kdykoliv pomocí Vašeho Smartphone překontrolovat, jestli soused plní jeho “povinnosti”. Sousedovy přístupy se samozřejmě logují do trackeru.

FUNKCE 2: NEZAPOMEŇ NA MĚ

Jednoduché upozornění událostí - Smart Home

Váš soused je pravděpodobně velice zaneprázdněný člověk. Každém z nás se občas stane, že na něco zapomene – to se ale nestane v případě Vašeho Smart Home. S Loxone Caller Service můžete jednoduše nastavit upomínku, která se postará a připomenutí sousedovi, že by měl každý den ráno v 7.00 nakrmit Vaše kočky.

S kombinaci Loxone Caller Service a dešťového senzoru si můžete být jistí, že až se vrátíte z dovolené, budete mít pořád krásně zelený trávník. Pokud dešťový senzor nezaznamená dva po sobě jdoucí dny žádné srážky, informuje Miniserver o tom stavu Vaše souseda. Ten ví, že musí zahradu zalít. A výmluvy jsou bezpředmětné – Váš Smart Home jej prostě nenechá zapomenout.

FUNKCE 3: VÁŠ SOUSED – POMOC V NOUZI

Inteligentní levný domácí alarm

Výpadek proudu, porucha nějakého zařízení, voda ve sklepě, … takové věci se přihodí přesně, když zrovna nejste doma. Ve Smart Home je Váš soused při Vaší dovolené osoba, která by o takovýchto stavech měla vědět a mohla zasáhnout. Samozřejmě i Vy o všem budete vědět díky Vašeho Smartphone. Představte si následující situace…

Scéna 1:
V domě se musíte starat o pravidelné větrání, aby jste předešli růstu plísní. Pokud není nikdo doma, je to složité. Pokud máte v každé místnosti teplotní a vlhkostní senzor, máte vyhráno. Jakmile dojde k překročení vlhkosti v jakékoliv místnosti, bude Smart Home Vašemu sousedovi volat pomocí Caller Service.

Scéna 2:
Mrazničky jsou výborným pomocníkem a většinu svého života jsou bezproblémové – i když jste na dovolené. Problém nastává ve chvíli, když se mraznička porouchá nebo dojde k dlouhému výpadku proudu. V Dumb Home vše zůstane bez povšimnutí a vše zjistíte až po návratu z dovolené – což pro Vás může znamenat velké škody. Smart Home však na tyto situace myslí a informuje Vás o takovýchto problematických situacích, abyste mohli (nebo Váš soused) co nejrychleji zasáhnout a zabránit velkým škodám.

Scéna 3:
Tentokrát je na vině pračka. Přívodní hadice k pračce se uvolní nebo vypadne. Co následuje? Voda všude kam se podíváte. Pokud soused nešmejdí v domě, nemá šanci si tohoto defektu všimnout a to pro Vás znamená, že máte velký problém. To se Vám se Smart Home nestane. Loxone Miniserver v tomto případě informuje Vašeho souseda a ten může vše v klidu rychle vyřešit.

Pevně věříme, že takové situace se Vám nebudou stávat. Pokud ano, Váš soused by měl být Vaším nejlepším pomocníkem. Udělejte si takovouto chytrou funkci a můžete v klidu odjet na dovolenou. Pokud Váš soused ještě nemá Smart Home, třeba ho tyto malé drobnosti přesvědčí.

Chci být informován o novinkách