Díky inteligentnímu ovládání ventilace je opět možné organizovat hromadné akce

Jakub Hort
13 října, 2020 in Know How

Motorwerk Berlín je moderní místo pro konání společenských akcí, které našlo řešení, jak obnovit provoz a zároveň minimalizovat riziko infekce koronavirem. A to díky inteligentnímu řízení ventilace od Loxone.

Před 100 lety vyráběla společnost Motorwerk v Berlíně elektrické motory. Dnes je místem, kde se konají nejmodernější společenské události. Příchod infekčního onemocnění COVID–19 a zavedení omezení v sektoru organizování událostí zanechal znatelné stopy. Už několik měsíců se tu téměř nic neděje: žádný kongres, žádný veletrh, ani žádný firemní večírek.

Podařilo se však najít způsob, jak tomuto místu vrátit život. Díky inteligentnímu větrání může Motorwerk znovu přivítat až 300 hostů v jednu chvíli. To je možné díky koncepci, která od srpna zajišťuje nejlepší kvalitu vzduchu prostřednictvím dokonalé souhry výkonných ventilátorů a inteligentní automatizace budov od Loxone. Náš Loxone Partner SmartFlix ukazuje, jak na to.

Cílem našeho klienta bylo přivítat co nejvíce hostů za co nejlepších podmínek. Požadavkem byla jednoduchá světelná signalizace ukazující kvalitu ovzduší a automatizované řízení haly s důrazem na větrání v závislosti na množství CO / CO2.

Nemuseli jsme dlouho přemýšlet, kterou technologii použít. Věděli jsme, že s Loxone se můžeme spolehnout na jednoduchou implementaci, pokrytí všech požadovaných rozhraní a nenáročnou a levnou údržbu. To přesvědčilo i našeho klienta.

Christoph Melovski

Výkonný ředitel, Loxone Partner - SmartFlix

Fakty

Lokalita
Berlín


Plocha
3.500m² uvnitř a 5.000m² venku


Loxone Partner
SmartFlix


Použité Loxone technologie
Automatizace větrání pomocí protokolu Modbus včetně měření teploty a vlhkosti

Ovládání oken pro další větrání

Bezpečnostní funkce díky integraci všech dveřních kontaktů

Ovládání osvětlení pro různé nálady a z bezpečnostních důvodů

Miniserver neustále monitoruje kvalitu vzduchu

Hala o rozloze 16 500 metrů krychlových je zásobována čerstvým vzduchem vysoce výkonnými ventilátory, které jsou řízeny Loxone Miniserverem. Díky senzorům oxidu uhličitého (CO2) inteligentní automatizace budovy neustále monitoruje kvalitu vzduchu, aby v hale mohlo zůstat za optimálních podmínek vzduchu – s oficiálním schválením až 300 lidí. Dodržování hygienických pravidel je samozřejmě nezbytné. 

Pokud je to nutné, vysoce výkonné ventilátory mohou do 30 minut kompletně vyměnit veškerý vzduch v hale. O tom, jak a kdy se používají ventilátory, rozhoduje Loxone Miniserver na základě předem definované logiky.

Díky inteligentnímu řízení našeho nejmodernějšího ventilačního systému můžeme snížit přenos aerosolů, tím výrazně snížit riziko infekce koronavirem a současně zlepšit kvalitu vzduchu bez zbytečného hluku.

Thorsten Hirsemann

Výkonný ředitel, Motorwerk Berlin

Loxone Partner: SmartFlix

Náš Loxone Gold Partner realizoval mnoho zajímavých a rozsáhlých projektů jako např. Pergamonské muzeum v centru Berlína, hotel Adlon vedle Braniborské brány nebo spousta rodinných domů. Na každý z projektů dohlíží náš partner od plánování až po instalaci – včetně projektu Motorwerk Berlín.

Obzvlášť nás těší, že plně automatizovaný ventilační systém dává organizátorovi příležitost bezpečně pořádat společenské akce i v této době. Prostřednictvím senzorů Modbus a rozhraní ventilátorů má náš zákazník vždy aktuální zpětnou vazbu o rychlosti a hodnotách v reálném čase. Celý ovládací systém je navíc pro zaměstnance jednoduše ovladatelný prostřednictvím Loxone aplikace.

Christoph Melovski

Výkonný ředitel, Loxone Partner - SmartFlix

Pohled na projekt

Tam, kde se před 100 lety vyráběly elektromotory, se dnes konají nejmodernější události – živé vysílání prezentací výrobků, módní přehlídky, turnaje v e–sportech, konference a mnohem více.

Motorwerk je místo konání událostí známé daleko za hranicemi Berlína. Například před propuknutím pandemie se zde hledala další německá Miss. Halu na své akce rádi využívají i značky prémiových automobilů.

Pohled na halu Motorwerk shora
Restaurační prostory v hale Motorwerk Berlin
Sedadla v hale Motorwerk
Relaxační část haly Motorwerk
Oddychová zóna s výhledem na podium

Více inofmací o inteligentním řízení ventilace a rekuperace pomocí Loxone najdete zde

Více inofmací o inteligentním řízení ventilace a rekuperace pomocí Loxone najdete zde

– Stát se Loxone Partnerem –

Staňte se Loxone Partnerem


Chcete svým zákazníkům nabídnout spolehlivý systém řízení energie s Miniserverem? Kontaktujte nás a využijte silné spolupráce s Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov.

Chci být informován o novinkách