Loxone Config 7: Nejvýkonnější software pro chytrý dům


18 srpna, 2015 in Technologie

Před více než 5 lety, přesněji v červnu 2010, jsme vyvinuli a posléze začali prodávat první Miniserver společně s první verzí Loxone Config. V posledních pěti letech se toho však v chytrém domě mnoho změnilo. Díky architektuře Miniserveru již 5 let pravidelně zásobujeme naše zákazníky bezplatnými aktualizacemi, které dělají chytrý dům od Loxone stále lepším. Zde je krátký přehled novinek, které jsme v minulosti zavedli:

 • Zavedení webového rozhraní (Loxone Config 1.6)
 • Zavedení regulace osvětlení, regulace pokojové teploty, řízení sauny, … (Loxone Config 2)
 • Zavedení funkčních bloků do vizualizace (Loxone Config 2.1)
 • Zavedení automatických žaluzií a UDP komunikace (Loxone Config 3)
 • Zavedení inteligentní regulace pokojové teploty, ovládání dveří (IP kamery + komunikace) (Loxone Config 3.5)
 • Podpora FVE a Loxone Air (Loxone Config 5)
 • Podpora Miniserveru Go (Loxone Config 6)

 

Loxone Config 7 představuje další milník vývoje našeho softwaru, který je (jako vždy) bezplatně ke stažení! Náš softwarový tým v posledních měsících napsal tisíce řádků kódu, vytvořil řadu nových funkcí a nespočet vylepšení stávajících aplikací. Zde je přehled nejdůležitějších inovací:

Stáhnout nyní

 

Novinky u Loxone Config 7

 

Fire Alarm Controller

Požární centrála

S funkčním blokem “Požární centrála” lze snadno do každého chytrého domu od Loxone kdekoliv na světě instalovat elektronický požární systém! Tím se automaticky propojují detektory kouře s teplotními senzory, které kontrolují tvůj chytrý dům od Loxone. V případě nouze spustí Miniserver alarm  (např. přes Loxone Music Server, sirénu, e-mail, hovor a tak dále).
Loxone Music Server se změní v případě poplachu v sirénu. K tomu navíc mohou být spuštěny další bezpečnostní funkce – např. vytažení všech žaluzií a rozsvícení světel k uvolnění únikové cesty.

Intelligente Temperatursteuerung

Inteligentní regulace teploty

S Loxone Config 7 máš k dispozici i Inteligentní regulaci teploty. Ta slouží k řízení akumulační nádrže a směšovacího ventilu, a je tak optimálním doplňkem k Inteligentní regulaci pokojové teploty. Tímto způsobem můžeš ušetřit ještě více energie na vytápění.

Užitečná přídavná funkce: Boost Mode umožňuje rychlé vytápění v chladných dnech.

Smart Home Wecker

Budík

Nechej se od nynějška budit svým chytrým domem! Náš nově vyvinutý budík může např. každé ráno zařídit vytažení žaluzií a umožnit tak vstoupit dennímu svitu do pokoje. Navíc ti může být k probouzení spuštěna hudba přes hudební server. Můžeš si taktéž nastavit pomalé rozsvěcování lamp v ložnici v tlumeném světle. Jen ty sám rozhodneš v jakém pořadí a co se ráno bude dít.

Wallbox

Wallbox

S Loxone Config 7 si můžeš do svého chytrého domu od Loxone zapojit dobíjecí stanici KEBA KeContact P20 Wallbox. Můžeš ji ovládat, vizualizovat a kontrolovat celý proces nabíjení svého elektromobilu. Tímto způsobem nabíjíš svůj elektromobil chytře a v čase výhodné sazby za elektřinu, s využitím solární energie či s ohledem na momentální energetické zatížení domu.

Anwesenheitssimulation

Simulace přítomnosti

Funkci simulace přítomnosti jsme od základu přepracovali. S Loxone Config 7 ji můžeš jednoduše nastavit přes ovládání osvětlení, tlačítka, spínače a zóny Music Serveru. Ochranu proti zlodějům si tak nastavíš přesně podle svého.

Upozornění při aktualizaci:

Pokud jsi již simulaci přítomnosti používal, pozor: Z důvodu kompletního přepracování simulace přítomnosti je nutné nastavit funkci znovu.

Nové webové rozhraní

S Loxone Config 7 dáváme tvému Miniserveru zbrusu nové webové rozhraní s novým designem a objemem funkcí! Stále máš však možnost výběru mezi starým a novým webovým rozhraním, můžeš mezi nimi libovolně přepínat.

webinterface-new

Podpora Miniserveru

Již 2 roky je k dispozici fubnkce Client-Gateway, která umožňuje přidání více Miniserverů jednoho systému. Ve verzi 7 jsme její užívání zjednodušili, a tím také vyřešili otázku velkých instalací, které zahrnují více než 30 Extension. Rozděl funkčnost ve svém chytrém domu od Loxone mezi více Miniserverů, např. funkčně podle oblastí použití (například přístupové funkce) nebo místně podle podlaží. Všechny užívané Miniservery můžeš sloučit do jedné aplikace.

Vylepšená Air komunikace

Komunikace se zařízením Air je u Loxone Config 7 také vylepšená. Navíc nyní podporujeme všechna další zařízení Air jako Loxone Touch Air nebo Loxone Touch for Nano.

Vylepšená komunikace Loxone Music Serveru

Při aktualizaci jsme nezapomněli ani na Loxone Music Server, kterému jsme dopřáli nový SW. Zlepšili jsme především komunikaci mezi aplikací, Miniserverem a hudebním serverem, a přinesli tím také malou změnu ve vizualizaci samotné.

Tuto aktualizaci provedeš přes stránku konfigurace hudebního serveru. Podrobný seznam změn a vylepšení najdeš v Changelogu hudebního serveru:

Changelog >

Nová dimenze stability & výkonnu

Při vývoji Loxone Config 7 jsme brali zvláštní zřetel především na stabilitu a výkonnost. Naše nová verze tak musela projít těmi nejintenzivnějšími testy v historii Loxone, a to jak interně tak v Beta komunitě.

A tím ještě nekončíme

Mimo vše zmíněné nabízí verze 7 mnoho dalších vylepšení v oblasti Loxone Config a Miniserveru.

 • Jednodušší a rychlejší zprovoznění Miniserveru, Extenzions a síťových zařízení
 • Zvýšení spolehlivosti procesu aktualizace
 • Funkce pro jednoduché přejmenování periferních zařízení
 • M-Bus podpora pro Sontex Supercal 739 a iTron Echo II
 • Bugfixy pro komunikaci UDP, remanenci a mnohé další

Pořiď si naši nejnovější Loxone Config 7 hned teď!

Stáhnout nyní

Všechny inovace a vylepšení najdeš podrobně popsaná v našem Changelogu!

 

Novinka: Lektorská videa od výkonného ředitele Thomase

Během vývoje Loxone Config 7 zveřejnil náš výkonný ředitel Thomas několik interních videí k novým modulům. A ta ti samozřejmě nechceme upřít, neboť podávají podrobný přehled o novinkách v Loxone Config 7.

Celkem osm videí máš od nynějška k dispozici v dokumentaci jednotlivých modulů stejně tak jako na našem videokanálu:

 

 

DÍKY za podporu!

Podpora a zpětná vazba od našich zákazníků a partnerů je pro nás neuvěřitelně důležitá! Děkujeme, že při realizaci chytrých domů důvěřujete systému Loxone. S Vaší pomocí tvoříme budoucnost chytrých domů.

S Loxone Config 7 a veřejnou betaverzí App jsme jsme absolvovali největší testování v historii společnosti Loxone. Na tomto místě bychom rádi poděkovali všem testerům v beta komunitě, kteří spolu s námi testovali mnoho testovacích verzí.

Loxone-Software-Team

PS: Nenechte si ujít naší novou Loxone App 5, která je upravena podle Loxone Config a právě byla spuštěna!

Více o Loxone App 5

Chci být informován o novinkách