Liberecký showroom od Foxone otevírá své brány

Jakub Hort
27 srpna, 2020 in Zákulisí

Liberecká společnost FOXONE s.r.o. představila první Loxone showroom na severu Čech. Návštěvníci tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak vypadá chytrý dům a jeho jednoduché, intuitivní a plně automatizované ovládání domácnosti. Na pár otázek nám odpověděl Zdeněk Terendy, konzultant společnosti Foxone.

Jaká byla vaše cesta inteligentním elektroinstalacím?

Při našich realizacích jsme neustále naráželi na nesoučinnost technologií, jako jsou tepelná čerpadla, rekuperace, fotovoltaika, žaluzie, vodohospodářství atd. Majitelé rodinných domů vše  chtěli zapojit tak, aby to společně dobře fungovalo. Snažili jsme se jim vyhovět, nicméně propojovat mnoho různých systémů od různých výrobců, které museli majitelé znát a naučit se ovládat přestávalo dávat smysl. Měli jsme potřebu propojit v našem prostředí vše v jeden celek, pod jednu platformu, do jedné aplikace tak, aby to bylo uživatelsky co možná nejjednodušší pro naše klienty.  Tedy jedna aplikace, kterou je řízen celý tepelný management, zabezpečení domu či zavlažování zahrady. Začali jsme hledat jednoduchou, chytrou variantu, která vše odřídí i s obrovským bonusem pro klienta a v tento moment bylo Loxone jasná volba. Elegantní řešení, ve kterém se Miniserver o vše postará a klient užívá prostor bez stresu.

Na trhu je mnoho systémů, které umožňují postavit tzv. chytrou domácnost, proč jste se rozhodli právě pro Loxone?

Jak jsem již řekl, systém je uživatelsky velmi příznivý pro klienta. Vše lze řešit v jedné aplikaci, s jedním ovládáním a bez stresu. Společnost Loxone je na trhu dlouho, technicky na vysoké úrovni, jsou to profesionálové se zkušenostmi z mnoha klientských realizací a máme jistotu, že ví, co dělají. To byl hlavní důvod, proč jsme zvolili právě společnost Loxone.

 

Jak se podle vás bude dále vyvíjet trh kolem elektroinstalace?

Je to jeden z mála oborů, který poroste právě z důvodu neustále se vyvíjích technologických podmínek, systémů a aplikací. A na to se těšíme.

Proč jste se rozhodli realizovat vlastní showroom?

Jsme profesionálové, když něco prodáváme, chceme klientovi předvést, jak naše produkty přesně fungují a dát klientovi možnost si všechno vyzkoušet, osahat a pocítit eleganci celého řešení. Vycházíme z toho, že „ukázaná platí“, a to opravdu funguje.

Už máte nějakou zpětnou vazbu od zákazníků? Jak to zatím hodnotíte?

Ano, jeden klient se s automatizací sžívá a je velmi spokojený. Další projekty v tuto chvíli doděláváme.

Na co se můžeme ve vašem showroomu těšit?

V showroomu najdete management energií, tzv. noční cestu, budík, odchodové tlačítko, rekuperaci, zaplavovací senzor, požární hlásič, audio systém, centrální ovládání, ovládací tlačítka Touch, nebo komfortní senzor.

Pracujete aktuálně na nějakém zajímavém projektu?

Máme před sebou dvě velké výzvy. Kancelářský prostor o velikosti 450m2. Zde řešíme i vstupy přes NFC nebo alarmová světla. Druhým zajímavým projektem je rodinný dům, který stojí již 8 let a má vše, co by měl dům 21. století mít. Jenomže je zde právě mnoho různých aplikací s vlastním ovládacím zařízením a systémem, a proto je pro majitele domu ovládání velmi komplikované a uživatelsky nepříznivé. Ten nás oslovil, abychom celý tento systém zautomatizovali a zjednodušili vše do jedné aplikace, jednoho ovládání pro celý dům.

Základní fakta o showroomu:

Adresa Liberec, Františkovská 132
Telefon +420 733 329 914‬
E-mail [email protected]
Web www.foxhaus.cz
Foxone - Logo

Chcete zažít Loxone na vlastní kůži?

Rádi byste si vyzkoušeli, jak inteligentní domácnost funguje? Skvělé. Navštivte showroom Foxone v Liberci nebo můžete zkusit rovnou showroom některého z našich dalších partnerů v České republice a na Slovensku.

Chci být informován o novinkách