LED světla: Proč jsou nejlepším osvětlení současnosti?


10 prosince, 2018 in Know How
Závěsně světlo RGBW

Od halogenových světel až po LED

Jako Loxone partner jste se již jistě setkal s mnoha druhy svítidel. Jaké jsou ale aktuální trendy?
Konvenční svítidla, jako jsou halogenové bodovky, vůbec nemluvě o tradičních žárovkách, jsou již v dnešní době zastaralá. Energetické náklady jsou u konvenčních zdrojů světla velmi vysoké a málo flexibilní. Moderní LED světla však umožňují plynulé tlumení světel při nízké spotřebě energie.

LED technologie současnosti

Ještě před 10 lety jsme využívali technologie LED pouze jako slabý zdroj světla, jenž nám maximálně přisvětloval palubní desku v našem autě. Zdokonalená technologie LED zaznamenala v posledních letech velký boom díky skvělému světelnému výkonu a velmi dlouhé životnosti. Využít LED světla v obývacím pokoji dnes není žádný problém. Dosáhnete tak skvělé kvality a navíc ušetříte i více než 90 % cenné energie oproti tradiční žárovce. Pokud hovoříme o dlouhé životnosti, bavíme se o více než 25 000 provozních hodinách.
Ale pozor: Není LED světlo jako LED světlo!

Existují výrazné rozdíly v kvalitě. Zvláště důležité je věnovat pozornost teplotě a kvalitě světla. Pokud je obývací pokoj osvětlen příliš chladným namodralým světlem, nebude ani nejpohodlnější pohovka komfortní. LED světla od Loxone svítí teplým bílým světlem (3000 kelvinů) a jsou proto ideální pro obytné prostory. Teplota světla se tak blíží přirozenému slunečnímu svitu a vytváří útulnou atmosféru. Kvalita světla se liší i dle schopnosti vykreslit realistické barvy. Index CRI by měl být vždy vyšší než Ra 80.

Stropní led světlo

Zprovoznění v rekordním čase

Kvalita světel je důležitá. Zároveň se ale snažíme vnímat požadavky našich instalačních partnerů. Při vývoji světel proto věnujeme zvláštní pozornost možnosti rychlé a bezproblémové instalace. Technologie Loxone Tree je toho důkazem.

Obývák se závěsným světlem

Osvětlení přizpůsobené potřebám vašich zákazníků

Různé situace kladou odlišné nároky na osvětlení. Abychom zákazníkům zajistili dobré světelné podmínky, je nutné mít možnost regulovat jas a zbarvení světel. Například světlo nad jídelní stůl, což je místo, kde se v průběhu dne setkává celá rodina při různých příležitostech. Snídaně, psaní domácích úkolů, večeře, sklenka vína. Občas chceme pracovní plochu jasně osvětlenou a občas chceme tlumeným osvětlením navodit atmosféru. Světla Loxone toto vše umožňují a navíc se jednoduše instalují.

Závěsná led světla

24V LED světla: dlouhá životnost, úspornost, ekologičnost

Do vývoje našich LED světel jsme investovali mnoho úsilí. Jako nejvhodnější řešení se ukázalo nízké napětí 24 V.
Světla tak splňují ta nejpřísnější kritéria, co se kvality osvětlení týče, a zároveň jsou bezpečná pro lidi i zvířata. Světla nepotřebují žádné další zdroje napájení, což snižuje náklady a šetří energii.
LED světla Loxone jsou plynule stmívatelná díky prověřené technologii PWM (Pulse Width Modulation), která se díky své spolehlivosti dostala i do našich produktů.

Loxone jako partner v oblasti moderního osvětlení

S našimi stmívatelnými barevnými LED světly snadno uspokojíte i toho nejnáročnějšího zákazníka a vytvoříte mu tak domov s dokonalým osvětlením na mnoho let. Všechny naše LED světle se snadno instalují a jejich zprovoznění je otázkou několika minut. Přesvědčte se sami o nekompromisní kvalitě našeho osvětlení, které je základem každého Real Smart Home.

Ještě nejste Loxone partnerem?

Chci být informován o novinkách