Ještě chytřejší dům: Config 8.1, App 7.1 a Music Server aktualizace


11 listopadu, 2016 in Technologie

Váš dům bude opět o něco inteligentnější. Právě jsme vydali Loxone Config 8.1, Loxone Smart Home App 7.1 a aktualizaci pro Loxone Music Server. Přináší nové funkce a řadu drobných vylepšení. Jak jinak, než zcela zdarma.

Unikát v oboru: inteligentní monitoring baterií

S rostoucími prodeji elektromobilů se správa energií v domácnosti stává ještě důležitější. Proto jsme rozšířili funkce monitorování spotřeby. Aktualizace přidává v oboru smart home dosud unikátní možnost integrace domácích akumulátorů. Díky tomu máte vedle sledování spotřeby a výroby přehled i o stavu baterií (nabíjení / vybíjení, aktuální kapacita).

energy monitor ukázka z aplikacePokud již používáte baterie pro ukládání energie, nyní budete mít skvělý přehled o jejich využití a aktuální kapacitě spolu s ostatní spotřebou a případně výrobou elektřiny. Díky bezplatné aplikaci Loxone Smart Home App.

Řekněme, že je slunečný den a vy jste odjeli do práce elektromobilem. Mezitím se váš Loxone chytrý dům postará o výrobu elektřiny z fotovoltaiky a její uložení do baterie, místo toho, aby nevýhodně odcházela do sítě. Kyž dorazíte domů po setmění, máte ji připravenou a svůj elektromobil dobijete zdarma.

Hudba pro každého

Loxone Music Server vám dává mnoho možností: přehrávat jednotlivá alba, seznamy skladeb, internetová rádia, cloudové služby… v každé místnosti něco jiného i ve všech to stejné najednou. Díky plné integraci se stane hudba přirozenou součástí vašeho domova. S poslední aktualizací je ještě lepší:

loxone music server spotify integrationVylepšená integrace Spotify 

Udělali jsme několik vylepšení integrace hudební služby Spotify. Nyní můžete nastavit až 6 účtů na jednom Music Serveru. Dále jsme zjednodušili způsob prohledávání interpretů a alb.

AirPlay přehrávání do zón

Nyní lze snadno přehrávat zvuk pomocí Apple AirPlay přímo do různých zón ve vašem domě. Všechny informace jako název skladby či třeba obrázek alba se rovněž zobrazí v aplikaci.

Seznamte se s Loxone průvodcem

S radostí představujeme novou funkci Loxone Configu – průvodce. Provede uživatele úvodní konfigurací nového smart home projektu: vytvoření uživatelů, nastavení hesel, místností a podobně. Velmi to usnadní a zpřehlední práci.

Jde o perfektní doplněk funkce Automatické programování, která přišla s Loxone Configem 8. Společnými silami dělají používání našeho konfiguračního softwaru jednodušší a rychlejší než kdy dřív.

Další vylepšení

Stručný výčet dalších vylepšení:

  • Při používání Loxone NFC Smart Tagů na Android zařízeních pro vykonání konkrétních akcí se již nebude otevírat aplikace. Příkazy se vykonají na pozadí
  • Větší pocit bezpečí a komfortu díky novému funkčnímu bloku Monitorování oken. Umožňuje snadné nastavení upozornění např. na otevřená okna po zmáčknutí odchodového tlačítka
  • Zvýšení výkonu Air komunikace – týká se především současného ovládání několika zařízení
  • Drobné úpravy, opravy chyb a zvýšení stability

 

 

 

Chci být informován o novinkách