JAK VYUŽÍT ENERGII, KTEROU SI SAMI VYROBÍTE, JEŠTĚ EFEKTIVNĚJI

Milan Randl
13 srpna, 2013 in Know How

Také se rozčilujete nad neustále rostoucími cenami elektřiny a špatným energetickým managementem?

Jedna z možností, jak bojovat s rostoucími cenami elektřiny je vyrábět si ji sami pomocí fotovoltaické elektrikárny (FVE). Pokud již FVE vlastníte a vyrábíte si elektřinu, ještě to neznamená, že ji využíváte efektivně.

O efektivní spotřebě vyrobené energie se mluví v případě, že je ihned spotřebována. Vlastní spotřeba hraje tedy klíčovou roli. O tom ale za chvíli.

Abyste vůbec mohli vyrábět elektřinu, je nutné mít měnič. Ten se stará o to, aby byl vyrobený stejnosměrný proud převedený na střídavý.

PLUG & PLAY INTEGRACE MĚNIČŮ FRONIUS

Již nějakou dobu spolupracujeme se společností Fronius, výrobcem měničů, aby bylo možné efektivně hospodařit s vyrobenou elektřinou. Energetický management je totiž velké téma a ještě o něm v budoucnosti hodně uslyšíme.

Po zaškolení zaměstnanců společnosti Fronius do programování, budou budoucí instalace využívat dokonalé symbiózy měničů Fronius a inteligence Loxone. Díky tomu budou moci partneři společnosti Fronius nabízet dokonalý energetický management.

ucebna 1 - jak využít energii   ucebna 2 - jak využít energii

S další verzí Loxone Configu budou měniče společnosti Fronius (a tak i celá FVE) jednouše implemetovatelná díky systému Plug & Play do Loxone systému.

Měnič bude s Loxone Miniserverem spojen přes domácí síť a budete jej moci využívat bez dalších nutných programovacích zásahů – zkrátka konfigurace se provede úplně sama.

Standardem je pak zobrazení vlastní spotřeby v porovnání se zisky z FVE přímo na displeji Vašeho mobilního telefonu nebo PC.

EFEKTIVNÍ ZPŮSOB, JAK ZVÝŠIT VAŠÍ VLASTNÍ SPOTŘEBU

Zapněte pračku, pokud svítí slunce a vyrábíte dostatek elektřiny. Nebo nabíjejte Váš elektromobil. Pokud vyrábíte opravdu dostatek elektřiny, tak můžete klidně natápět Vaší akumulační nádrž. Existuje mnoho možností využití, jak efektivně využívat Vaší FVE. Můžete přidat různé podmínky – čas, počasí, … výrazně tak snížíte Váš účet za elektřinu.

Pokud vyrobenou energii nespotřebujete, dáváte přebytky do sítě. Pokud ji ale spotřebujete pro vlastní spotřebu, máte vyhráno. Je škoda nemít zařízení nastavené správně a nakupovat elektřinu draze od energetické společnosti.

Ještě jedna rada pro všechny zájemce o integraci Froniusu:

Nové měniče Fronius Galvo Fronius Symo haben mají rozhraní již integrované. Uživatelé Fronius IG, Fronius IG Plus a Fronius CL mohou díky Fronius Datamanager rozhraní jednoduše do Loxone Miniserveru naprogramovat.

Vsaďte na Loxone Miniserver a měniče Fronius a máte postaráno o inteligentní a energeticky efektivní spotřebu energie. Další účet za elektřinu bude nižší!

19308

Chci být informován o novinkách