Inteligentně automatizované fitness centrum

Jakub Hort
11 prosince, 2020 in Reference
Fakta

Země
Německo


Loxone Partner
ESZI Elektro & IT GmbH


Komponenty Loxone
Miniserver
Extension
DMX Extension
Relay Extension
DALI Extensions
Tree Extension

Manuální ovládání přes:
Touch Pure Tree

Detekce přítomnosti přes:
Senzor prítomnosti Tree

Ovládání osvětlení pomocí:
RGBW 24V Dimmer Tree

Miniserver je perfektním řešením pro inteligentní řízení a automatizaci různorodých projektů. Důkazem toho je také speciální automatizace fitness centra Clever Fit v německém městě Landsberg am Lech. Loxone se tu stará o zabezpečení ideálních podmínek pro lidi, kteří milují sport, pomocí automatizovaného větrání, osvětlení, přístupu a dalších funkcí.

Pro majitele fitness centra Clever Fit bylo především důležité, aby bylo možné vše ovládat centrálně a každý zaměstnanec měl přístup do systému. Navíc měly být implementovány standardní funkce jako osvětlení, větrání, přístup atd. Jednoduché take bude případné rozšiřování systému.

Co se realizovalo?

Celkem 4 Loxone Miniservery spolupracují v takzvané síti Client Gateway. Dva z Miniserverů jsou zodpovědné za tělocvičnu a přístavbu, další dva Miniservery řídí další přístavby. Všechny Miniservery jsou umístěny v síti s optickými vlákny. Administrativní část a fitness centrum jsou navzájem fyzicky odděleny. Toto je hlavní sídlo společnosti Clever Fit GmbH. Fitness centrum v Landsbergu je vzorovým objektem pro ostatní fitness centra.

O Loxone Partnerovi

Náš Loxone Gold Partner ESZI Elektro & IT GmbH realizuje zajímavé projekty v komerčním i soukromém sektoru. Na každý z projektů dohlíží od prvotního plánování až po samotnou instalaci – včetně fitness centra Clever Fit.

Fakta

Země
Německo


Loxone Partner
ESZI Elektro & IT GmbH


Komponenty Loxone
Miniserver
Extension
DMX Extension
Relay Extension
DALI Extensions
Tree Extension

Manuální ovládání přes:
Touch Pure Tree

Detekce přítomnosti přes:
Senzor přítomnosti Tree

Ovládání osvětlení pomocí:
RGBW 24V Dimmer Tree

Proč Loxone?

Jsme partnerem společnosti Loxone již 11 let, a proto víme, že systém funguje spolehlivě a bezchybně. Všechny funkce se dají snadno implementovat a vynikající je snadná integrace dalších systémů. Například do projektu Clever Fit jsme zahrnuli solárium, aby zákazník mohl prostřednictvím digitálního kontaktu vidět, zda se právě používá.

Stojance Zdravev
Jednatel, ESZI Elektro & IT

Stroje na cvičení
Pohled na fitnesscentrum z recepce
Osvětlení schodů

– Stát se Loxone Partnerem –

Zaměstnanec Loxone

Staňte se Loxone Partnerem

Chcete svým zákazníkům nabídnout spolehlivý systém řízení energie s Miniserverem? Kontaktujte nás a využijte silné spolupráce s Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov.

Chci být informován o novinkách