Exkluzivní byty v prvorepublikovém stylu využívají technologie 21. století


13 července, 2020 in Reference

Viladům Děvín, prémiově pojaté bydlení na pražském Smíchově, ukazuje, že systém Loxone nachází uplatnění i v designových projektech pro náročné. Ve čtyřpodlažním „viladomě“ s podzemním parkováním se nachází 8 bytů s různými dispozicemi od garsonky až po luxusní čtyřpokojový penthouse (170 m2) s terasami.

FAKTA

POČET PODLAŽÍ 4
POČET BYTŮ 8
DOKONČENÍ PROJEKTU 2020
EXKLUZIVNÍ PRODEJCE Luxent
ARCHITEKT Masák & Partner
DESIGN BYTŮ La Design
OVLÁDÁNÍ A AUTOMATIZACE Loxone
WEB PROJEKTU viladum-devin.cz
Viladům Děvín - obývací pokoj

 

Bytový projekt se nachází v krásné lokalitě pražského Smíchova na jižním svahu Děvína. Obyvatelé si mohou vychutnat příjemný výhled do okolí, klidné bydlení, soukromí (nejvýše 3 byty na patře) a současně i bezprostřední blízkost veškeré nezbytné infrastruktury. Viladům Děvín stojí v ulici K Závěrce, ve vilové čtvrti pod Dívčími hrady, které byly spolu s architekturou této nové rezidence inspirací pro její jméno.

 

O architekturu v moderním, prosvětleném (velkoformátová okna), funkcionalistickém stylu se postarala renomovaná kancelář Masák & Partners. Design bytů navrhly specialistky na luxusní bydlení ze studia LaDesign. Koncept je inspirován prvky prvorepublikových vil, zejména použitím vysoce kvalitních materiálů a vybavení: masivní dřevěné podlahy, velkoformátová dlažba a obklady, prvotřídní koupelny s prvky mramorového dekoru a podobně. Vysoký standard bytů doplňují i vkusné designové kuchyně.

Viladům Děvín - kuchyně
Viladům Děvín - ložnice

Luxusní inteligentní domácnost

Se záměrem poskytnout majitelům maximální komfort se přistupovalo i k volbě technologií. Proto se developer rozhodl k využití systému ovládání a automatizace Loxone. Ten zastřešuje vše od vytápění a chlazení přes zabezpečovací systémy, osvětlení, větrání či stínění. Vedle automatizace mají obyvatelé vše pod kontrolou např. pomocí skleněných dotykových tlačítek Loxone Touch Pure, které perfektně zapadají do exkluzivního designu. Přehled a možnost ovládání odkudkoli jim zajišťuje aplikace Loxone.

Chytře je řešen i systém chlazení: Běžnou klimatizační jednotku nahradilo stropní chlazení, díky čemuž nedochází k citelným pohybům vzduchu nebo nepříjemným průvanům způsobujícím zdravotní obtíže.

Viladům Děvín - obývací pokoj
Viladům Děvín

Špičkové technologie pro developerské projekty

Plánujete také bytový dům nebo jiný developerský projekt a hledáte profesionální řešení ovládání a automatizace? Spoluprací s Loxone získáte silného a spolehlivého partnera a špičkové technologie s hladkou integrací a udržitelností. Zjistěte více o možnostech a zeptejte se na cokoli přímo výrobce.

Mohlo by Vás také zajímat:

Chci být informován o novinkách