Automatizace hotelu přinesla více pohodlí a bezpečí

Jakub Hort
30 listopadu, 2020 in Reference

Chytrý hotel Sonnhof nabízí rodinnou atmosféru v srdci Alp poblíž Salcburku. Díky inteligentní automatizaci, kterou realizoval Loxone Gold Partner ze společnosti Elektro Sanz, tak výrazně přispěl k vytvoření jedinečného wellness prostředí.

Chytrý hotel Sonnhof - venkovní bazén

Fakta

Země
Rakousko


Plocha
1000


Společnost
Verwöhn- und Genießerhotel Sonnhof


Loxone Partner
Elektro Sänze


Loxone komponenty

Miniserver, Relay Extension

Ovládání osvětlení:
Senzor přítomnosti Tree, DALI Extension

Ovládání vnitřního klimatu:
1-Wire Extension

Manuální ovládání:
Touch Pure Tree

V hotelnictví je 1. dojem rozhodující. Technologie Loxone je ideální pro všechny typy hotelů, protože umožňuje automatizaci mnoha funkcí, vytváření jedinečných světelných prostředí, a zároveň zajišťuje efektivní využití energií. Uznali to i majitelé hotelu Sonnhof, pro které Loxone Gold Partner Elektro Sänze realizoval technologii Loxone do nové budovy hotelu.

V hotelu Sonnhof byly automatizované následující funkce:

  • Ovládání osvětlení pomocí senzorů přítomnosti a DALI extensionům. Světlo je také možné zapnout a vypnout centrálně jediným dotykem tlačítka.
  • Ovládání topení pro optimální teplotu v relaxačních místnostech, sprchách a bazénech.
  • Monitorování bazénové a ventilační techniky, jakož i místnosti na dávkování chlóru. Hlášení o poruchách bazénu, ventilace nebo místnosti na dávkování chlóru se přenášejí do Miniserveru a prostřednictvím mobilních notifikací je technik a údržba hotelu okamžitě informována. Díky aplikaci Loxone lze poruchu okamžitě lokalizovat a odstranit.
  • Nouzové volání ze strany hotelových hostů ze sauny se také přenášejí do Miniserveru a prostřednictvím mobilní notifikace tak okamžitě oznámí poruchu technikovi sauny. V případě nouze tak může okamžitě poskytnout první pomoc.

Proč Loxone?

Pro majitele hotelu bylo důležité, aby měli k dispozici pohodlné a jednoduché ovládání přes smartphone. Společnost Elektro Sanz doporučila Loxone na základě svých pozitivních zkušeností, protože nabízí nejen velké množství rozhraní, ale je možné ho i flexibilně rozšiřovat. Proto je Loxone ideálním komplexním řešením pro automatizaci hotelových zařízení.

Fakta

Země
Rakousko


Plocha
1000


Společnost
Verwöhn- und Genießerhotel Sonnhof


Loxone Partner
Elektro Sänze


Loxone komponenty

Miniserver, Relay Extension

Ovládání osvětlení:
Senzor přítomnosti Tree, DALI Extension

Ovládání vnitřního klimatu:
1-Wire Extension

Manuální ovládání:
Touch Pure Tree

Loxone Partner: Elektro Sänze

Od hotelů a chat až po pobočky bank a venkovské domy – Loxone Gold Partner Sanz realizuje zajímavé projekty všeho druhu. Mezi profesionální služby patří projektové plánování, údržba systémů i po uvedení do provozu, jakož i lokalizace a eliminace zdrojů rušení. V rozhovoru nám zástupce firmy řekl o nejdůležitějších bodech tohoto projektu:

Pro hotelové operátory je mimořádně praktické, aby celá relaxační a wellness zóna byla osvětlena správným světlem jediným stisknutím tlačítka. Totéž platí i pro personál úklidu. Dvojitým dotykem na tlačítko je místnost jasně osvětlená, trojitým dotykem se vše opět vypne. Dalším aspektem, který je třeba zdůraznit, jsou automatizované chybové zprávy. Například v místnosti na dávkování chlóru je větrání tlakovým monitorem. V případě poruchy bude technik upozorněn ještě před vstupem do místnosti.

Christian Gwehenberger

Prokurista, Elektro Sänze

Chytrý hotel Sonnhof - Relaxační zóna
Chytrý hotel Sonnhof - Sauna
Chytrý hotel Sonnhof - Sauna

STÁT SE LOXONE PARTNEREM

Staňte se Loxone Partnerem


Chcete svým zákazníkům nabídnout spolehlivý systém řízení energie s Miniserverem? Kontaktujte nás a využijte silné spolupráce s Loxone, lídrem na trhu v oblasti automatizace budov.

Chci být informován o novinkách